Презентация, доклад на тему Конус. Қиық конус.

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларға конус, қиық конус және олардың элементтері туралы мағлұматтар беру;Дамытушылық: Конустың бүйір бетінің, толық бетінің аудандарын және конустың көлемін табуға есептер шығарту арқылы оқушылардың шапшаңдық қабілеттерін дамыту;Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, нақты пәнге қызығушылыққа,

Слайд 1

Тақырыбы: “Конус. Қиық конус”.


Математика пәні оқытушысы:
Баймурадова Э

Тақырыбы:

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға конус, қиық конус және олардың элементтері туралы мағлұматтар

беру;
Дамытушылық: Конустың бүйір бетінің, толық бетінің аудандарын және конустың көлемін табуға есептер шығарту арқылы оқушылардың шапшаңдық қабілеттерін дамыту;
Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, нақты пәнге қызығушылыққа, жауапкершілікке, өзін-өзі тәрбиелеуге баулу;
Сабақтың түрі: ашық сабақ
Сабақтың типі: жаңа тақырыпты меңгерту
Сабақтың әдісі: интеграциялық
Сабақтың көрнекілігі: электронды оқулық, слайдтар
Сабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларға конус, қиық конус және олардың элементтері туралы мағлұматтар беру;Дамытушылық: Конустың  бүйір бетінің, толық

Слайд 3Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру.
а) Оқушылармен сәлемдесу.
б) Оқушыларды сабаққа дайындығын тексеру
в) «Болашаққа

бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы бойынша сұрақ-жауап
Бағдарлама қанша бағыттан тұрады,және
қайсылар?
2) Оның мақсаты қандай?
3) Іске асыру мерзімі қашан?
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру.а) Оқушылармен сәлемдесу.б) Оқушыларды сабаққа дайындығын тексерув) «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы бойынша сұрақ-жауапБағдарлама

Слайд 5 2. Үй тапсырмасын сұрау.
а) Айналу денесі дегеніміз не?
б) Айналу денесі

қайсылар?
в) Цилиндр дегеніміз не?
г) Қайсы фигураны айналдырғанда цилиндр көрінісіне келеді?
д) Цилиндрдің бүйір бетінің ауданын табу формуласы қандай?
е) Цилиндрдің толық бетінің ауданын табу формуласы қандай?
ж) Цилиндрдің табаны қандай фигура?
з) Дөңгелектің ауданы неге тең?
2. Үй тапсырмасын сұрау.а) Айналу денесі дегеніміз не?б) Айналу денесі қайсылар?в) Цилиндр дегеніміз не?г) Қайсы фигураны

Слайд 8Жартылай шеңберлі белдемше

Жартылай шеңберлі белдемше

Слайд 9Белдемшені конусті кеңейтіру мен моделдеу

Белдемшені конусті кеңейтіру мен моделдеу

Слайд 11а) Есеп шығару
Тігіншіге сәукеле тігу қажет

болды.Оның биіктігі 28 см, табанындағы шеңбердің диаметрі 22 см. Сәукелеге қанша мата кетеді ?
а) Есеп шығару    Тігіншіге сәукеле тігу қажет болды.Оның биіктігі 28 см, табанындағы шеңбердің диаметрі

Слайд 12в)Дайын сызбалар бойынша тест
1)

Берілгені:
H=6 дм
R=8 дм
Табу керек L-?
 
в)Дайын сызбалар бойынша тест 1)

Слайд 154)Берілгені:
H=3дм
R=4дм
Табу керек L=?

4)Берілгені:  H=3дм   R=4дм  Табу керек L=?

Слайд 195. «Үш тілдік» бағдарлама бойынша сөздік.
Конус-конус-cone (каун)
Ясовчи-жасаушы-produser (продюсер)
радиус-радиус-radius(рейдуес)
баландлик-биіктік-height (хайт)
юза-аудан-area (эйреа)
асос-табан-paw (поо)
ён

сирт юзаси-бүйір бет ауданы-lateral outer area (лейтерал аутер ареа)
тўла сирт юзаси-толық бет ауданы-fully outer area (фулей аутер ареа)
 
5. «Үш тілдік» бағдарлама бойынша сөздік.Конус-конус-cone (каун)Ясовчи-жасаушы-produser (продюсер)радиус-радиус-radius(рейдуес)баландлик-биіктік-height (хайт)юза-аудан-area (эйреа)асос-табан-paw (поо)ён сирт юзаси-бүйір бет ауданы-lateral outer area

Слайд 206. Сабақты қорытындылау, бағалау, рефлекция
Мен бүгін...............білдім.
Маған..............қызықты болды.
Енді мен................жасай аламын.
 

6. Сабақты қорытындылау, бағалау, рефлекцияМен бүгін...............білдім.Маған..............қызықты болды.Енді мен................жасай аламын.  

Слайд 21Уйге тапсырма.
“Геометрия 6.3 бөлім №24 есеп”

Уйге тапсырма.   “Геометрия 6.3 бөлім №24 есеп”

Слайд 22НАЗАР АУДАРҒАНДАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!!!

НАЗАР АУДАРҒАНДАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!!!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть