Презентация, доклад на тему Жазғытұрым. Заттың атын білдіретін сөздер...

Содержание

А)Білімділік:Оқушылардың заттың атын білдіретін сөздер туралы түсініктерін кеңейту.Оқу және жазу дағдыларын қалыптастыру . .Ә)Дамытушылық: :Балалардың логикалық ойлауын, байланыстырып сөйлеуге үйрету,сөздік қорларын қалыптастыру. Ой-өрісін дамыту, танымдық қабілетін арттыру, тіл байлығын қалыптастыру. Б)Тәрбиелілік:Өз бетінше оқу-жазуға, заттың

Слайд 1Тақырыбы: Заттың атын білдіретін сөздер. Жазғытұрым..
1ә сынып


Бекжанова Б.С.

Тақырыбы: Заттың атын білдіретін сөздер. Жазғытұрым..1ә сынып Бекжанова Б.С.

Слайд 2А)Білімділік:Оқушылардың заттың атын білдіретін сөздер туралы түсініктерін кеңейту.Оқу және жазу
дағдыларын

қалыптастыру .
.Ә)Дамытушылық: :
Балалардың логикалық ойлауын, байланыстырып сөйлеуге үйрету,сөздік қорларын қалыптастыру. Ой-өрісін дамыту, танымдық қабілетін арттыру, тіл байлығын қалыптастыру.
Б)Тәрбиелілік:
Өз бетінше оқу-жазуға, заттың атын білдіретін сөздерді сөйлем ішінен таба білуге үйрету.
Сауатты ,әдемі жазуға ,ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың мақсаты:

А)Білімділік:Оқушылардың заттың атын білдіретін сөздер туралы түсініктерін кеңейту.Оқу және жазу дағдыларын қалыптастыру .   .Ә)Дамытушылық: :Балалардың

Слайд 3Күтілетін нәтиже:

Заттың атын білдіретін сөзді таба және жаза біледі.
Сурет

бойынша сөйлем ойлай алатын болады.

Күтілетін нәтиже: 	Заттың атын білдіретін сөзді таба және жаза біледі. Сурет бойынша сөйлем ойлай алатын болады.

Слайд 4Сабақтың көрнекілігі:
Бейнесөз, жұмбақ, суреттер
Сабақ түрі: Жаңа сабақ. Сабақтың әдісі: сұрақ –жауап,

түсіндірмелі, көрнекілік, әңгімелеу. Пәнаралық байланыс: дүниетану .еңбекке баулу.
Сабақтың көрнекілігі:Бейнесөз, жұмбақ, суреттерСабақ түрі:  Жаңа сабақ. Сабақтың әдісі: сұрақ –жауап, түсіндірмелі, көрнекілік, әңгімелеу. Пәнаралық байланыс:

Слайд 5ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
-Балалар, өткен сабақта біз қандай жаңа сабақпен

таныстық?
-ҚР –ның рәміздерін атайықшы?
- ҚР-ң туында не бейнеленген?
- Елтаңбада не бейнеленген?



ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. -Балалар, өткен сабақта біз қандай жаңа сабақпен таныстық? -ҚР –ның рәміздерін атайықшы?- ҚР-ң

Слайд 6
-Балалар , бізге Алпамыс деген баладан хат келіпті. Ол хатта былай

деп жазылған: “Құрметті менің достарым! Мен сендерден көмек сұрай хат жазып отырмын. Апам биыл мені мектепке баруға дайындап, маған дүкеннен оқу құралдарын сатып әкелді. Олар өте көп. Бірақ мен бәрінің аттарын біле бермеймін. Мен сендерге олардың суреттерін жіберіп отырмын. Сендер мектепте оқисыңдар ғой. Маған осы заттардың атын білдіретін сөздерді жазып жіберіңдерші.Сәлеммен Алпамыс! жазып жіберіңдерші. Сәлеммен Алпамыс!”
-Балалар , бізге Алпамыс деген баладан хат келіпті. Ол хатта былай деп жазылған:  “Құрметті менің

Слайд 8



                         
Сабақтың барысы:
І.Қызығушылығын ояту

                          Сабақтың барысы:І.Қызығушылығын ояту

Слайд 9ІІІ.Жаңа сабақ
Ендеше, бүгінгі өтетін жаңа сабағымыз «Заттың атын білдіретін сөздер».

Заттың атын

білдіретін сөздер

Заттың атын білдіреді

Кім? не? деген сұраққа жауап береді

ІІІ.Жаңа сабақЕндеше, бүгінгі өтетін жаңа сабағымыз «Заттың атын білдіретін сөздер».Заттың атын білдіретін сөздерЗаттың атын білдіредіКім? не? деген

Слайд 10



Кім? Кімдер? Не? Нелер? сұрақтарына жауап беретін сөздер адамның, жануарлардың

және заттардың атын білдіреді:Асан, дәптер,
сиыр, мысық, дәрігер, мұғалім, машина,
құрылысшы, терезе, түлкі, тауық, түйе, ит,
бала, ата, Марат, қасық.
Кім? Кімдер? Не? Нелер? сұрақтарына жауап беретін сөздер адамның, жануарлардың және заттардың атын білдіреді:Асан, дәптер,сиыр, мысық,

Слайд 11Оқулықпен жұмыс:
82-жаттығу.Сөздерді оқып, әрқайсысына сұрақ қою.
Аю, бүркіт, сүт, өзен, ұшқыш, тігінші.


Аю

– не?
Бүркіт –
Сүт –
Өзен –
Ұшқыш –
Тігінші -
Оқулықпен жұмыс:82-жаттығу.Сөздерді оқып, әрқайсысына сұрақ қою.Аю, бүркіт, сүт, өзен, ұшқыш, тігінші.Аю – не?Бүркіт – Сүт –Өзен –

Слайд 12КІМ?...




НЕ?...

83-жаттығу. Кім? Не? сұрағына жауап беретін сөздерді суретке қарап табыңдар.
Жазғытұрым

өлеңін оқу.
Суретпен жұмыс.
КІМ?...НЕ?...83-жаттығу. Кім? Не? сұрағына жауап беретін сөздерді суретке қарап табыңдар.Жазғытұрым  өлеңін оқу.Суретпен жұмыс.

Слайд 13ІV.Сергіту сәті.
Қолға қалам алайық, әдемі етіп жазайық.
Дәптерімізді ашайық,

салақтықтан қашайық!
ІV.Сергіту сәті. Қолға қалам алайық, әдемі етіп жазайық. Дәптерімізді ашайық, салақтықтан қашайық!

Слайд 14V.Дәптермен жұмыс.


Көркем жазу.
84-жаттығу. Не? сұрағына жауап беретін сөзді көп нүктенің орнына

қойып, сөйлемдерді көшіріп жазыңдар.
... туды. ... жылына бастады.
... еріді. Жылғалардан ... ақты.
Керекті сөздер: көктем, күн, қар, су.
V.Дәптермен жұмыс.Көркем жазу.84-жаттығу. Не? сұрағына жауап беретін сөзді көп нүктенің орнына қойып, сөйлемдерді көшіріп жазыңдар....

Слайд 15 Көру диктантын жазу:




Бал, бар, бақ, бу, бор, ұстаз, шопан,

бата,
ғарышкер, автобус.
Көру диктантын жазу: Бал, бар, бақ, бу, бор, ұстаз, шопан, бата, ғарышкер, автобус.

Слайд 16VII.Бейнесөзді шешу.


пан

қан



шы









VII.Бейнесөзді шешу.

Слайд 17.
ҮІІІ. Сабақты бекіту.




Балалар, біз бүгін қандай жаңа сабақпен таныстық?

-Қандай

сөздер заттың атын білдіреді?

-Заттың атын білдіретін сөздерге қандай сұрақ қойылады? 

-Адамдарға қандай сұрақ қоямыз?

-Жануарлар мен заттарға қандай сұрақ қойылады?
                            

 

-                           

.ҮІІІ. Сабақты бекіту. Балалар, біз бүгін қандай жаңа сабақпен таныстық?-Қандай сөздер заттың атын білдіреді?-Заттың атын білдіретін сөздерге

Слайд 19
.Үйге тапсырма:

Оқулықтың 96 бетін оқып келу.

.Үйге тапсырма:Оқулықтың 96 бетін оқып келу.

Слайд 20XII. Бағалау.
Сабаққа белсенді қатысқан балаларды атап, мадақтау.




Әрқашанда күн күлсін,
Бірге күлсін бүлдіршін.
Қыз қолында гүл жүрсін!
Ұл қолында ту жүрсін! –
деп сабақты аяқтау.




XII. Бағалау.Сабаққа белсенді қатысқан балаларды атап, мадақтау.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть