Презентация, доклад қазақ тілі сабағынан тақырыбы сан есімнің түрленуі 7 а сыныбы

Сабақтың тақырыбы: Сан есімнің түрленуі Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сан есімнен өткендрін еске түсіре отырып, «Сан есімнің түрленуі» тақырыбын жаттығу, дағдыландырыу және ойындар арқылы меңгерту. Балаларды халқымыздың салт-дәстүрлерін, қасиетті де киелі деп санайтын ұғымдарға құрметпен қарауға тәрбиелеу.

Слайд 1Атырау облысы
Қызылқоға ауданы
Жасқайрат ауылы
Ш.Т.Еркінов атындағы орта мектебі
Казиева Салтанат

Оржановна


Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі



Ашық сабақ
Тақырыбы:Сан есімнің түрленуі
7 «а» сыныбы
Атырау облысы Қызылқоға ауданы Жасқайрат ауылы Ш.Т.Еркінов атындағы орта мектебіКазиева Салтанат Оржановна Қазақ тілі мен әдебиеті пәні

Слайд 2Сабақтың тақырыбы: Сан есімнің түрленуі Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сан есімнен өткендрін еске түсіре

отырып, «Сан есімнің түрленуі» тақырыбын жаттығу, дағдыландырыу және ойындар арқылы меңгерту. Балаларды халқымыздың салт-дәстүрлерін, қасиетті де киелі деп санайтын ұғымдарға құрметпен қарауға тәрбиелеу. Сан есімдердің жалғауларын ажырата білу дағдыларын жетілдіру. Қолданылытын әдіс-тәсілдер: топтау,АКТ Сабақтың түрі: Аралас сабақ Көрнекілігі: интерактивті тақта,домбыра, гүлдер
Сабақтың тақырыбы: Сан есімнің түрленуі Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сан есімнен өткендрін еске түсіре отырып, «Сан есімнің түрленуі»

Слайд 3Ұйымдастыру бөлімі



а)Амандасу
ә) Сабаққа қатыстарын, оқу –құралдарын тексеру
Сынып оқушылары өздері ұнатқан гүлдерін

алу, сол арқылы топқа бөлу, топбасшысын сайлау І топ «Зат есімдер»тобы ІІ топ«Сын есімдер» тобы


Ұйымдастыру бөліміа)Амандасуә) Сабаққа қатыстарын, оқу –құралдарын тексеруСынып оқушылары өздері ұнатқан гүлдерін алу, сол арқылы топқа бөлу, топбасшысын

Слайд 4Берілген тапсырмаларды екі топ алмасып орындайды. Бір сұраққа- 1 ұпайдан
Жүйрік болсаң,шауып көр!

Берілген тапсырмаларды екі топ алмасып орындайды. Бір сұраққа- 1 ұпайданЖүйрік болсаң,шауып көр!

Слайд 5Көрініс
(Шешендік сөздерден)

Көрініс(Шешендік сөздерден)

Слайд 6

Жаңа сабақ «Сан есімнің түрленуі» Белгілі бір заттың нақты сандық мөлшерін білдіріп, қанша? неше? деген сұрақтарға жауап береді. Мысалы: Алматтың оқулығының саны он бір. (қанша?) Жеке-дара айтылғанда тек абстракт ұғым атаулары реінде қолданады. Мысалы: жиырма бес, үш, он алты. Заттардың сандық мөлшерін білдіретін есептік сан есімдер ешбір өзгеріске түспей, заттық ұғымда, жұмсалып тұрғанда көптеледі, септеледі, тәуелденеді, жіктеледі
Жаңа сабақ

Слайд 7Кітаппен жұмыс
68 –жаттығу
І топ 1,2 сөйлем
ІІ топ 3,4сөйлем


Кітаппен жұмыс68 –жаттығу І топ 1,2 сөйлем ІІ топ 3,4сөйлем

Слайд 869-жаттығу. Цифрмен берілген сан есімдерді сөзбен жазып,құрамына қарай талдау.
І топ

12, 7, 18, 45, 236, 60-70

ІІ топ

1912, 12346, 61910, 3000, 1664

69-жаттығу. Цифрмен берілген сан есімдерді сөзбен жазып,құрамына қарай талдау.І топ

Слайд 1077-жаттығу. Сан есімдерді құрамына қарай, мағынасына қарай талдау, сөйлем құру
І топ

«Зат есімдер» тобына
(мағынасына қарай табу)
ІІ топ «Сын есімдер» тобына.
(Сөйлем құру)

77-жаттығу. Сан есімдерді құрамына қарай, мағынасына қарай талдау, сөйлем құруІ топ «Зат есімдер» тобына (мағынасына қарай табу)ІІ

Слайд 11Қорытындылау
а) Үйге тапсырма. 68- жаттығу
Жалпы сыныптық тапсырма.
Сан есімдерге қатысты шешендік сөздер

жазып келу.
Сан есімдермен берілген мақал-мәтел, көркем шығармалардан үзінділер тауып, оларды қатыстыра отырып, шағын әңгіме жазу.
Бағалау парақшасын топбасшылардан алу.
Кері байланыс
Стикерге сабаққа байланысты алған әсерлері мен сұрақтарын жазып жабыстырып кетеді.


Қорытындылауа) Үйге тапсырма. 68- жаттығуЖалпы сыныптық тапсырма.Сан есімдерге қатысты шешендік сөздер жазып келу.Сан есімдермен берілген мақал-мәтел, көркем

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть