Презентация, доклад Ашық сабақ Математика (4 сынып) Санды 10 – ға, 100-ге, 1000-ға көбейту және бөлу

Содержание

Сабақтың мақсаты мен міндеттері Сандарды 10-ға, 100-ге, 1000-ға көбейту мен бөлудің тәсілдерін үйрету, білім, білік, дағдыларын қалыптастыру. Ойлау, есте сақтау, есептеу қабілеттерін дамыту. Оқушыларды тапқырлыққа, еңбекшілдікке, бірлікке тәрбиелеу.

Слайд 1МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН АШЫҚ САБАҚ
КММ КАЗНАКОВКА ОРТА МЕКТЕБІ
Бастауыш сынып мұғалімі
Баймуханбетова В.О.

Санды 10-ға,

100-ге, 1000-ға көбейту және бөлу
МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН АШЫҚ САБАҚ КММ КАЗНАКОВКА ОРТА МЕКТЕБІБастауыш сынып мұғаліміБаймуханбетова В.О.Санды 10-ға, 100-ге, 1000-ға көбейту және бөлу

Слайд 2












Сабақтың мақсаты мен міндеттері
Сандарды 10-ға, 100-ге, 1000-ға көбейту

мен бөлудің тәсілдерін үйрету, білім, білік, дағдыларын қалыптастыру. Ойлау, есте сақтау, есептеу қабілеттерін дамыту.
Оқушыларды тапқырлыққа, еңбекшілдікке, бірлікке тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты мен міндеттері   Сандарды 10-ға, 100-ге, 1000-ға көбейту мен бөлудің тәсілдерін үйрету, білім, білік,

Слайд 3
Амандасу рәсімі:
Бүгін күн қандай тамаша,
Күн күліп тұр жараса.
Бізге келген

қонақтарға
Сәлем бердік жарыса
Амандасу рәсімі: Бүгін күн қандай тамаша,Күн күліп тұр жараса.Бізге келген қонақтарғаСәлем бердік жарыса

Слайд 4 ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ ДАЙЫНДЫҚ
Армысың, ару күн!
Армысың, жақсы дос!
Бос өтпей әрбір күн
Білімге білім

қос.
ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ ДАЙЫНДЫҚАрмысың, ару күн!Армысың, жақсы дос!Бос өтпей әрбір күнБілімге білім қос.

Слайд 5Топ ережесі: Бірін-бірі тыңдау

Бірлесіп шешу
Өзара көмек көрсету
Ойды ашық айту
Тыныштықты сақтау
Уақытты үнемдеу
Топ ережесі:  Бірін-бірі тыңдау

Слайд 6ҚЫЗЫҒУШЫЛЫҚТЫ ОЯТУ
Білім ордасы не?
Тәуліктің үштен бір бөлігі неше сағатқа тең?
Оңынан

да , солынан да бірдей оқылатын, жазылатын сандар қайсы?
9-дан 100-ге дейінгі сандарда қанша 9 саны кездеседі?
Ойлаған санға 119-ды қосқанда 800 шықты. Ойлаған санды тап.
5 тоннаның екіден бір бөлігінде қанша килограмм бар?
1000теңгенің 711 теңгесіне сауда жасасаң, қанша теңгең қалады?
1килограмм алма 360 теңге тұрса, 3кг алма қанша тұрады?
Ұшақтың жылдамдығы 850км. Ол 3сағатта неше км ұшады?

ҚЫЗЫҒУШЫЛЫҚТЫ ОЯТУБілім ордасы не?Тәуліктің үштен бір бөлігі неше сағатқа тең? Оңынан да , солынан да бірдей оқылатын,

Слайд 7
ІІ Үй тапсырмасы
116-бет № 8 тапсырманың орындалуы тексеріледі
900: 3

*2 (900+100) :2 (8000-400) :4 (900-100) *2
900: (3 *2 ) 900 + 100 :2 8000- 400:4 900 – 100 *2
ІІ Үй тапсырмасы 116-бет № 8 тапсырманың орындалуы тексеріледі900: 3 *2	(900+100) :2	    (8000-400)

Слайд 8








Сабақтың кезеңдері:
6.Үйге тапсырма

Сабақтың кезеңдері:6.Үйге тапсырма

Слайд 9
III Жаңа сабақ
Артқа

III Жаңа сабақ Артқа

Слайд 10А) ОҚУЛЫҚПЕН ЖҰМЫС 116-118 БЕТ
№ 1 (а) Ауызша есептеу.

Мысалдарды және нәтижелерді салыстыр:
2*10 23*10 234*10 (І топ)
2*100 23*100 234*100 (ІІтоп)
2*1000 23*1000 234*1000 (ІІтоп)
Кез келген санды 10, 100, 1000 сандарына көбейту үшін не істеу керек?
А) ОҚУЛЫҚПЕН ЖҰМЫС 116-118 БЕТ   № 1 (а) Ауызша есептеу. Мысалдарды және нәтижелерді салыстыр:2*10

Слайд 11(Ә) ӘР БАҒАНДАҒЫ МЫСАЛДАРДЫ ЖӘНЕ НӘТИЖЕЛЕРДІ САЛЫСТЫР
20:10 230:10 2340:10

(I топ)
200:100 2300:100 23400:100 (II топ)
2000:1000 23000:1000 234000:1000 (III топ)
Санды 10, 100, 1000 сандарына бөлу үшін не істеу керек?

(Ә) ӘР БАҒАНДАҒЫ МЫСАЛДАРДЫ ЖӘНЕ НӘТИЖЕЛЕРДІ САЛЫСТЫР 20:10	 230:10	  2340:10   (I топ)200:100	 2300:100

Слайд 12№2 (а) Қандай сандарды 10-ға қалдықсыз бөлуге болады? 100-ге ше? 1000-ға

ше? Мысалдар келтір.
(ә) 98 санын 10-ға қалдықсыз бөлуге бола ма? Неліктен?
б)987 санын 100-ге қалдықсыз бөлуге бола ма? Неліктен?
№2 (а) Қандай сандарды 10-ға қалдықсыз бөлуге болады? 100-ге ше? 1000-ға ше? Мысалдар келтір.(ә) 98 санын 10-ға

Слайд 13 Дәптермен жұмыс: Күннің ретін және айды жазу.
№3.

Тақтамен жұмыс. Мына сандардың ішінен 10-ға қалдықсыз бөлінетіндерін – бірінші бағанға, ал 100-ге қалдықсыз бөлінетіндерін – екінші бағанға, 1000-ға қалдықсыз бөлінетіндерін – үшінші бағанға теріп жазыңдар: 3784, 3780. 3700, 3000, 4873, 4870, 4800. 4000.

Дәптермен жұмыс: Күннің ретін және айды жазу.   №3. Тақтамен жұмыс. Мына сандардың ішінен 10-ға

Слайд 14№4. «Алтын көмбе» ойыны.


20
30
10
10
30
20

№4. «Алтын көмбе» ойыны.    203010103020

Слайд 15


С е р г і т у с ә т і


(Көңілді күн)
Музыкамен би жаттығуларын жасау

С е р г і т у с ә т і (Көңілді күн)Музыкамен би жаттығуларын жасау

Слайд 16№5 ӘРБІР БӨЛІНГІШТЕ БӨЛІНДІНІҢ МӘНІН БІЛДІРЕТІН ЦИФРЛАРДЫҢ АСТЫН СЫЗ:

359:10 647:100 12894:1000
72:10 4389:100 8536:1000
Мына сұрақтарға жауап бер:
Санды 10-ға бөлгенде бөлінгіштің қай цифры қалдықты көрсетеді? 100-ге бөлгенде ше? 1000-ға бөлгенде ше?

№5 ӘРБІР БӨЛІНГІШТЕ БӨЛІНДІНІҢ МӘНІН БІЛДІРЕТІН ЦИФРЛАРДЫҢ АСТЫН СЫЗ:     359:10

Слайд 17№6 ЕСЕПТІ ШЫҒАР:
Бірдей бес орамда 360 м.

шыт, ал бірдей үш орамда 108 м сәтен бар. Бір орамдағы шыт сәтеннен неше метр артық? Бір орамдағы сәтен шыттан неше есе кем?
Бірдей 5 орамда- 360 м шыт -? артық
Бірдей 3 орамда – 108 м сәтен -? есе кем

№6 ЕСЕПТІ ШЫҒАР:     Бірдей бес орамда 360 м. шыт, ал бірдей үш орамда

Слайд 18
№9 ӨРНЕК ТҮРІНДЕ ЖАЗ ЖӘНЕ МӘНІН ТАП:
а) 860 және

160 сандарының айырмасын 8 есе арттыру;

ә) 90 және 5 сандарының көбейтіндісінен 370-ті азайту;

б) 1000-ның 2-ге бөліндісін 120-ға арттырып, қосындыны 2 есе кеміту;

№9 ӨРНЕК ТҮРІНДЕ ЖАЗ ЖӘНЕ МӘНІН ТАП: а) 860 және 160 сандарының айырмасын 8 есе

Слайд 19 1-топтың тапсырмасы оқулықтың 118-бетінде
2-топқа:

Ануарда 20 кәмпит бар.Ол кәмпиттерді қарындасына 2-еуі артық тиетіндей етіп бөлгісі келді. Әнуар кәмпиттерді қалай бөлуі тиіс?
3-топқа: Үш дос бала үстелде жатқан жаңғақтарды қалай бөлісуді ойластырды. Серік айтты: «Егер әрқайсымыз 8 жаңғақтан алсақ, екеуі артылып қалады, ал егер 9жаңғақтан алсақ, 1 жаңғақ жетпей қалады» Үстелде неше жаңғақ жатыр?

ЛОГИКАЛЫҚ ТАПСЫРМА

1-топтың тапсырмасы оқулықтың 118-бетінде    2-топқа: Ануарда 20 кәмпит бар.Ол кәмпиттерді қарындасына

Слайд 20САБАҚТЫ ҚОРЫТЫНДЫЛАУ
Бүгінгі сабағымыздан не үйрендіңдер?
Қандай ой түйдіңдер?
Сабақ сендерге

ұнады ма?
Кері байланыс. «Екі жұлдыз, бір тілек» (Оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазып, тақтаға іледі)
Топтың атына және математикаға байланысты қандай мақал, өлең, нақыл сөздер білесіңдер? (постер құруға да болады)
САБАҚТЫ ҚОРЫТЫНДЫЛАУ Бүгінгі сабағымыздан не үйрендіңдер? Қандай ой түйдіңдер? Сабақ сендерге ұнады ма? Кері байланыс. «Екі жұлдыз,

Слайд 21Үйге тапсырма
№7, 118 бет
Сабақ аяқталды.

Үйге тапсырма №7, 118 бет  Сабақ аяқталды.

Слайд 22Бағалау

Бағалау

Слайд 23Тыңдағандарыңызға рақмет!

Тыңдағандарыңызға рақмет!

Слайд 28

4839:100

4839:100

Слайд 29

7658:1000

7658:1000

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть