Презентация, доклад на тему Әдебиеттік оқу Жыл мезгілдері 2 сынып

2.2.7.1.мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдеуіш құралдарды (теңеу,кейіптеу) табу.Бағалау критерийлеріСабақ мақсаттарыОқу мақсатыБарлық оқушылар:Мәтінді түсініп оқиды, кейіпкер лерді айтады,табады.Оқушылардың басым бөлігі:Шығарманы түсініп мазмұндайды, жыл мезгілдерін ажыратады.Кейбір оқушылар:Шығармадағы кейіпкерлерді табиғат құбылыстарымен теңей алады,табиғат құбылыстарын адамға теңеп кейіптейді.. 1.Шығарманы түсініп,кейіпкерлерді айту,табу2.Шығарма

Слайд 1Қысқа мерзімді сабақ жоспары 2-сынып
Пәні: Әдебиеттік оқу
Бөлім: Қоршаған орта
Тақырып: Жыл

мезгілдері
Тыңдаушы:Канапина Зибагуль Сейдалиновна
Қостанай облысы Амангелді ауданы
Жасбуын жалпы білім беретін орта мектебі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары  2-сынып Пәні: Әдебиеттік оқуБөлім: Қоршаған ортаТақырып: Жыл мезгілдеріТыңдаушы:Канапина Зибагуль СейдалиновнаҚостанай облысы Амангелді

Слайд 22.2.7.1.мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдеуіш құралдарды (теңеу,кейіптеу) табу.
Бағалау критерийлері
Сабақ мақсаттары
Оқу мақсаты
Барлық оқушылар:Мәтінді

түсініп оқиды, кейіпкер лерді айтады,табады.
Оқушылардың басым бөлігі:Шығарманы түсініп мазмұндайды, жыл мезгілдерін ажыратады.
Кейбір оқушылар:Шығармадағы кейіпкерлерді табиғат құбылыстарымен теңей алады,табиғат құбылыстарын адамға теңеп кейіптейді.

.



1.Шығарманы түсініп,кейіпкерлерді айту,табу
2.Шығарма мазмұнын мазмұндай білу,жыл мезгілдерін ажырату.
3.Кейіпкерлерді теңей білу және кейіптей білу

Сөздік қор

Терминология:Жыл мезгілі,қыс,көктем,жаз
Үш тілділік: Жыл мезгілдері



2.2.7.1.мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдеуіш құралдарды (теңеу,кейіптеу) табу.Бағалау критерийлеріСабақ мақсаттарыОқу мақсатыБарлық оқушылар:Мәтінді түсініп оқиды, кейіпкер лерді айтады,табады.Оқушылардың басым

Слайд 3Белсенді оқыту әдістері
«КЛАСТЕР» ӘДІСІ
Топтық жұмысты орындап болғаннан кейін топ тан бір

оқушы шығып мәтіндегі кейіпкерді жыл мезгілімен салыстырып кейіптейді, сипаттайды.

«ТҮСІНДІРУ ЖӘНЕ СИПАТТАУ » әдісі

«КОНВЕРТТЕГІ СҰРАҚ» ӘДІСІ
Алдыңғы сабақты қорытындылап,пысықтау үшін, стикерге сұрақтар жазып конвертке салу.Әр сұраққа бір оқушыдан толық жауап беру.Оқушылардың алдыңғы сабақ меңгеруін толық тексеріп өту.

«ЗЕРДЕЛЕУ ЖӘНЕ ЗЕРТТЕУ»

«КӨШБАСШЫ» ӘДІСІ
Оқыған мәтінге түсініктеме беру,мәтіндегі кейіп
керлерді сипаттау,айту.Әр топ өз аттарына байла
нысты кейіпкерді тауып,сипаттайды.әңгімелей
ді.

«АЛМА АҒАШЫ» ӘДІСІ
Сабақ барысына шолу жасап,оның қорытынды- сын шығару,не үйренгенін түйіндеу, кері байла-
ныс беру.

Белсенді оқыту әдістері«КЛАСТЕР» ӘДІСІТоптық жұмысты орындап болғаннан кейін топ тан бір оқушы шығып мәтіндегі кейіпкерді жыл мезгілімен

Слайд 4«Түсіндіру және сипаттау» әдісі Мәтінмен жұмыс
Тапсырма: Әр топ өз

топтарының аттарына байланысты кейіпкерді оқыған мәтіннен тауып жазады, сипаттайды,айтады. Мәтіндегі кейіпкерді жыл мезгілімен салыстырып сипаттайды.





Дескриптор: -Мәтіндегі кейіпкердің атауын табады
-Кейіпкерді сипаттап жаза алады
-Кейіпкерді сипаттап жыл мезгілімен салыстырып өз пікірін айта алады
Қалыптастырушы бағалау: «Шапалақ» әдісі
Топтар бір-бірін шапалақ арқылы бағалайды




«Түсіндіру және сипаттау» әдісі   Мәтінмен жұмысТапсырма: Әр топ өз топтарының аттарына байланысты кейіпкерді оқыған мәтіннен

Слайд 5САРАЛАУ ТӘСІЛІНІҢ ТҮРЛЕРІ

САРАЛАУ ТӘСІЛІНІҢ ТҮРЛЕРІ

Слайд 6.
.
ТЖ «ТАПСЫРМА» әдісі
Тапсырма: Шығармашылықпен жұмыс
1 Жыл мезгілін ажыратып суреттерін салу,сипаттап түсіндіру.
2

Жыл мезгіліндегі ай аттарын жіктеп жазу.
3 «Менің сүйікті мезгілім» эссе жазу
4 Жыл мезгіліне байланысты өлең құрастыру

САРАЛАУ ТӘСІЛДЕРІ

Қалыптастырушы бағалау: «БАҒДАРШАМ» әдісі

..ТЖ «ТАПСЫРМА» әдісіТапсырма: Шығармашылықпен жұмыс1 Жыл мезгілін ажыратып суреттерін салу,сипаттап түсіндіру.2 Жыл мезгіліндегі ай аттарын жіктеп жазу.

Слайд 7КРИТЕРИАЛДЫ БАҒАЛАУ
(ҚАЛЫПТАСТЫРУШЫ БАҒАЛАУ



КРИТЕРИАЛДЫ БАҒАЛАУ(ҚАЛЫПТАСТЫРУШЫ БАҒАЛАУ

Слайд 8 Критериалды бағалау (қалыптастырушы бағалау)
Бағалау критерийлері:
-Шығармадағы көркем дегіш құралдарды теңеу,
-Шығармадағы кейіпкер лерді кейіптеу.

Дескриптор

-Шығармадағы көркем- деуіш құралдарды теңейді.
-Шығармадағы кейіпкерлерді кейіптейді.

«Көшбасшы» әдісі
Тапсырма:Әр топ өз аттарына бай- ланысты жыл мезгілінің кейіпкерін
тауып жазады,сипаттайды,пікірін айтады.




Критериалды бағалау (қалыптастырушы бағалау) Бағалау критерийлері:-Шығармадағы көркем дегіш құралдарды теңеу,-Шығармадағы кейіпкер лерді кейіптеу.Дескриптор -Шығармадағы көркем- деуіш

Слайд 9ЫҚШАМСАБАҚ
Жаңартылған білім беру мазмұны тақырыбында өткен курста білім

беру бағдарламасының құрылымын, мазмұнын түсініп,көптеген мәліметтер, мағлұматтар алдым. Белсенді оқытудың әдістері мен саралау тәсілдерін қолдануды үйрендім. Жаңа бағдарлама бойынша жоспар құрай білу,кері байланыс беру, критериалды бағалау, дескриптор құрудың жүйелі түрлерін курс барысында танысып тәжірибе жинақтадым.Курстағы жүргізілген жұмыстар кәсіби шеберлігімнің артуына септігі тиді.Жаңартылған білім беру бағдарламасының мақсатын жүзеге асыру-ол ұстаздардың міндеті. Сондықтан алдағы уақытта осы курста өткен барлық әдіс- тәсілдерді, жаңартылған бағдарлама бойынша алған теориялық білімімді практика жүзінде ұштастырып белсенді оқу –тәсілдерін жүйелі қолдануды жоспарлаймын.

ЫҚШАМСАБАҚ   Жаңартылған білім беру мазмұны тақырыбында өткен курста білім беру бағдарламасының құрылымын, мазмұнын түсініп,көптеген мәліметтер,

Слайд 10Назарларыңызға
рақмет !

Назарларыңызға рақмет !

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть