Презентация, доклад на тему Білімдіге жол ашық сайыс сабақ 4 класс

Содержание

Сабақтың мақсаты:Оқушылардың білімдерін сайысқа түсіріп,білімді ,жан-жақты болуға,өзіне деген сенімділік қасиеттерін қалыптастыруға бейімдеу. Сабақ барысында алған білімдерін практикада қолдану дағдыларын,логикалық ойлауларын қалыптастыру, дарынды,озық болуға тәрбиелеу.

Слайд 1Ембі қалалық жанындағы интернатпен № 7 орта мектебі

Сайыс сабақ
Білімдіге жол

ашық
4 «А» «Ә» «Б» кластар

Өткізген: А.Ж.Рыскулова



12.12.2014 ж

Ембі қалалық жанындағы интернатпен № 7 орта мектебіСайыс сабақ Білімдіге жол ашық4 «А» «Ә» «Б» кластарӨткізген: А.Ж.Рыскулова12.12.2014

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың білімдерін сайысқа түсіріп,
білімді ,жан-жақты болуға,
өзіне деген сенімділік қасиеттерін
қалыптастыруға

бейімдеу.
Сабақ барысында алған білімдерін практикада
қолдану дағдыларын,
логикалық ойлауларын қалыптастыру, дарынды,
озық болуға тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты:Оқушылардың білімдерін сайысқа түсіріп,білімді ,жан-жақты болуға,өзіне деген сенімділік қасиеттерін қалыптастыруға бейімдеу. Сабақ барысында алған білімдерін практикада

Слайд 3Сабақтың барысы:
Сайыс 5 кезеңнен тұрады.
1 кезең: Таңдау кезеңі
2 кезең: Анықтама

бюросы

3 кезең:Логикалық тапсырмалар

4 кезең:Бір сөзбен атау

5 кезең: «Ойлы болсаң,озып көр»

Сабақтың барысы: Сайыс 5 кезеңнен тұрады.1 кезең: Таңдау кезеңі2 кезең: Анықтама бюросы3 кезең:Логикалық тапсырмалар4 кезең:Бір сөзбен атау5

Слайд 4І кезең:Таңдау кезеңі
Тәуелсіз
Қазақстан
Өнер алды
қызыл тіл
Әр түрлі
сұрақтар
10
20
30
30
20
10
30
20
10

І кезең:Таңдау кезеңі Тәуелсіз ҚазақстанӨнер алды қызыл тілӘр түрлі сұрақтар102030302010302010

Слайд 5ІІ кезең: «Анықтама бюросы»

ІІ кезең: «Анықтама бюросы»

Слайд 14ІІІ кезең: Логикалық тапсырмалар
1

топ:Таразының бір басы 400 грамм болып тұр, таразы
басын 8 гір тасымен теңестіру керек.

2 топ:Таразының бір басы 300 грамм болса, 8 гір
тасымен теңестіру керек.

3 топ:Таразы басы 300 грамм болып тұр, 3 гір тасын
пайдаланып теңестіру керек

ІІІ кезең: Логикалық тапсырмалар       1 топ:Таразының бір басы 400 грамм болып

Слайд 151,2,3 топ: геометриялық пішіндерді тең екі
бөлікке бөлу, сызықтары
тор

қабырға бойымен өту керек .
Әр бөлікте бір дөңгелекшеден болу керек.


1,2,3-топ: 36 торда құралған тік төртбұрышты
тең екіге бөлу керек,
сонда сызықтар тор қабырға бойымен өтуі керек.

1,2,3 топ: геометриялық пішіндерді тең екі бөлікке бөлу, сызықтары  тор қабырға бойымен өту керек . Әр

Слайд 16Жауабы.

Жауабы.

Слайд 17Жауабы.

Жауабы.

Слайд 18Шытырман жол
Лабиринт.
Лабиринт.

Шытырман жолЛабиринт.Лабиринт.

Слайд 19Шытырман жол
Лабиринт.

Шытырман жолЛабиринт.

Слайд 20Шытырман жол
Лабиринт.
Лабиринт.

Шытырман жолЛабиринт.Лабиринт.

Слайд 21ІҮ кезең: Бір сөзбен айту.
I топ
1.Төбесі көкке жетті /қуанды/
Ине шаншар

жер жоқ / бос жер жоқ/
Қой аузынан шөп алмас /жуас/
Сөйлем арасында қандай жағдайда сызықша қойылады?
II топ
1.Қабағынан қар жауды /ашуланды/
2.Мойны жар бермеді /ерінді/
3.Аузына құм құйылды /сөз таба алмады/
Әңгімелеу мәтіні неше бөліктен тұрады?
III топ
Тістен шығармады /айтпады/
Көзді ашып-жұмғанша /тез, лезде/
Қолды болды /ұрланды/
Бір нәрсені неліктен солай айтылғанын дәлелдейтін мәтіннің түрі:
ІҮ кезең: Бір сөзбен айту.I топ1.Төбесі көкке жетті  /қуанды/Ине шаншар жер жоқ  / бос жер

Слайд 22Білім ағашы

Білім ағашы

Слайд 23«Ойлы болсаң, озып көр» білім сайысының соңғы бөлімі.
Зерделі сұрақ, түйінді жауап

«Білім ағашының» сұрақтары қойылады, тез әрі шапшаң жауап беру керек.

1 топ
1.Сәулелі жұлдыз іздеген адам кім? (Ы.Алтынсарир)
2.Хан сарқыты деген қандай рәсім?
3.Айналадағы тұстар нешеу? /4/
4.Өсімдіктердің ауаны байытатын газ түрі. /оттегі/
5.Басталатын нүктесі бар сызық. (сәуле)
6.Метал мен олардың қоспалары алынатын тау жыныстарын не деп атайды?
7.Қара метал мен түсті металды қалай ажыратады?
8.Спутник жер шарын 103 минутта айналып өтті? Ол неше сағат, неше минут? /1 сағат 43 минут/
9.Әбу Насыр әл-Фарабидің туған жерін ата? /Отырар/
10.Кен дегеніміз не?
11.Түбірлес сөз дегеніміз не? /Бүр түбірден бірнеше туынды сөз/
12. Біріккен сөзді құрайтын түбірлер қалай жазылады? /бірігіп жазылады/


«Ойлы болсаң, озып көр» білім сайысының соңғы бөлімі.Зерделі сұрақ, түйінді жауап «Білім ағашының» сұрақтары қойылады, тез әрі

Слайд 242 топ
1 Ауа нелердің қоспасы? /газдардың/.
2. Ауаны тазартудың ең тиімді

жолы не?
3.Қара метал кендерінен не қорытылып алынады? /темір/
4.Түбір сөз дегеніміз не? /Сөздің одан әрі бөлінбейтін мағыналы бөлігін/
5. Әңгімелеу мәтіні неше бөліктен тұрады?
6. Екі жағы тұйықталған сызық. /кесінді/
7.Қазына көтерген бала кім? /Қ.Сәтпаев/
8.»Көкжиектен арқан бойы күн көтерілді.
Көршілер бір-біріне оқты көзбен қарасты» деген үзінді қай шығармадан алынған? /Ормандағы оқиға/
9. Асан қайғы не іздеген? /Жерұйықты/
10. Абылайдың денесі қайда жерленді? /Отырарда/
11.50 саусақ көріну үшін неше баланың қолы керек? /5 баланың/
12.дөңгелекті басқаша қалай атаймыз? /шеңбер/

2 топ1 Ауа нелердің қоспасы? /газдардың/. 2. Ауаны тазартудың ең тиімді жолы не?3.Қара метал кендерінен не қорытылып

Слайд 253 топ
1.Жанғыш пайдалы қазбаларға нелер жатады?
2.Террикондар дегеніміз не? /шахталар маңында

бос тау жыныстан тұратын төбелер/
3.Ауаның ластану себебі, оны болдырмау жолдарын ата?
4.Ауа-райын зерттейтін ғылым. /Метеорология/
6.Тұрлаулы мүшелерді ата?
7. Сөйлем түрлерін ата?
8.Шалғында не болмайды?
9. Мәндес сөзге мысал келтір?
10.1 минут 1 сағаттан неше минут кем? /59/
12.Өмірде болған адамдар төңірегінде құрылған мәтін. /аңыз/
 

3 топ 1.Жанғыш пайдалы қазбаларға нелер жатады?2.Террикондар дегеніміз не? /шахталар маңында бос тау жыныстан тұратын төбелер/3.Ауаның ластану

Слайд 26НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть