Презентация, доклад на тему Ықтималдықтың классикалық анықтамасы (9-сынып)

Сабақтың басы«Гүлмен тілек» әдісімен оқушыларды топқа бөлемін. ТопТоп басшысыБағалау парақшасыҚалыптастырушы бағалау“Бас бармақ” әдісі“Мен қайдамын?” әдісі1-қатар. ( лгвпвшгаидықтималдықтыңпмши)2-қатар. (вепгпклассикалықаиьтбмаоеьтмсо)3-қатар. (вепоьанықтамасывпшдлщлорпарш)Өткен тақырыпты бекіту “Plickers” бағдарламасыҚБ мен кері байланыс

Слайд 1Ықтималдықтың классикалық анықтамасы
Сагинбаева Камшат Таубаевна
9.3.2.3 ықтималдықтың классикалық анықтамасын білу және есептер

шығару үшін оны қолдану

Барлық оқушылар:
Ықтималдықтың классикалық анықтамасының формуласын есептер шығаруда қолдану;
Оқушылардың басым бөлігі:
Ықтималдықтың қосу ережесі және көбейту ережесі қасиеттері негізінде оқиғаның ықтималдығын табу;
Кейбір оқушылар: Ықтималдықтың қосу ережесінің жалпылама түрі мен көбейтудің жалпылама түрі қасиеттерін дәлелдеу және есептер шығаруда қолдану

Ықтималдықтың классикалық анықтамасының формуласын есептер шығаруда қолданады
Ықтималдықтың қосу ережесі және көбейту ережесі қасиеттері негізінде оқиғаның ықтималдығын табады
Ықтималдықтың қосу ережесінің жалпылама түрі мен көбейтудің жалпылама түрі қасиеттерін дәлелдейді және есептер шығаруда қолданады

9.3В Статистика және ықтималдықтар теориясы

Бағалау критерийі

Сабақтың мақсаты:

Ықтималдықтың классикалық анықтамасыСагинбаева Камшат Таубаевна9.3.2.3 ықтималдықтың классикалық анықтамасын білу және есептер шығару үшін оны қолдануБарлық оқушылар: Ықтималдықтың

Слайд 2Сабақтың басы


«Гүлмен тілек» әдісімен оқушыларды топқа бөлемін.

Топ
Топ басшысы
Бағалау парақшасы
Қалыптастырушы бағалау
“Бас

бармақ” әдісі







“Мен қайдамын?” әдісі


1-қатар. ( лгвпвшгаидықтималдықтыңпмши)
2-қатар. (вепгпклассикалықаиьтбмаоеьтмсо)
3-қатар. (вепоьанықтамасывпшдлщлорпарш)

Өткен тақырыпты бекіту

“Plickers” бағдарламасы



ҚБ мен кері байланыс

Сабақтың басы«Гүлмен тілек» әдісімен оқушыларды топқа бөлемін. ТопТоп басшысыБағалау парақшасыҚалыптастырушы бағалау“Бас бармақ” әдісі“Мен қайдамын?” әдісі1-қатар. ( лгвпвшгаидықтималдықтыңпмши)2-қатар.

Слайд 3Сабақтың ортасы


«Джигсо» әдісін пайдаланамын. Бұл әдістің мақсаты: Берілген тақырыпты топ ішінде

талқылап, әр түрлі тәсілдермен топтық жұмыс жасау. Басқа топтарға өкілдерді жіберіп, өз жұмысы туралы топта талқылау, идеялармен бөлісу

Нәтижесінде оқушылар ынтымақта, бірлікте жұмыс жасауға, білгенін жолдастарымен бөлісуге, тақырыпты ортаға салып талқылауға, түйінді ойды саралауға жетелейді, яғни саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылды.

№ 1 –топ. «Классикалық анықтама»

№ 2 –топ.
«Қосу ережесі»

№ 3 –топ. «Көбейту ережесі»

Әр топқа өз тобының аты жазылған парақ және сол тақырыпқа сәйкес мәтін беріледі

Сабақтың ортасы«Джигсо» әдісін пайдаланамын. Бұл әдістің мақсаты: Берілген тақырыпты топ ішінде талқылап, әр түрлі тәсілдермен топтық жұмыс

Слайд 4«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Мақсаты: Оқушылар ойына келген жауаптар немесе идеяларды барынша

көп жазу арқылы, кейін өз идеяларымен бөлісу.

. Топқа берілген тапсырмаларда оқушылардың білім деңгейінің әр түрлілігі ескерілген. Сондықтан тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі қолданылды.Сонымен қатар есептерді шығару барысында кейбір оқушыларға көмек керек болады, оны топтағы қабілеті жоғары оқушылар түсіндіріп береді. Соның нәтижесінде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі де қолданылды.



№2 тапсырма 1-есеп
1-топқа: Тиынды бір рет тастағанда оның елтаңба жағымен түсу ықтималдығы қандай?
2-топқа: Қалтада 6 ақ және 4 қызыл түсті асықтар бар. Қалтада кездейсоқ алынған асықтың қызыл түсті болу ықтималдығын анықта
3-топқа: Шаруашылық қожалығындағы тракторлардың 65%-і Павлодар зауытынан шығарылған. Кездейсоқ алынған трактордың Павлодар зауытынан шықпағандығы ықтималдығын табу керек

 

Қалыптастырушы бағалау

Кері байланыс

“Бас бармақ” әдісі

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісіМақсаты: Оқушылар ойына келген жауаптар немесе идеяларды барынша көп жазу арқылы, кейін өз идеяларымен

Слайд 5«Сәйкестендіру» әдісі
Мақсаты: Берілген тапсырманы оның дұрыс жауабымен сәйкестендіру. Есте сақтау қабілетін

тексеру
Нәтижесінде: логикалық ойлау қабілеті, есте сақтау қабілеті дамиды

«Сәйкестендіру» әдісі

Тапсырманың дескрипторларын орындау барысында оқушылар өзін бағалап отырады. Сондықтан бұл жерде саралаудың «Бағалау» тәсілі қолданылды. Сонымен қатар, кейбір оқушылар басқа оқушыларға қарағанда жылдам орындайтындықтан «Қарқын» тәсілін қолдандым

Бағалау
«Жетістік баспалдағы» әдісі

Рефлексия
«Бес саусақ» әдісі
Мақсаты: Оқушының бір-біріне бес саусақтай бірігуіне ықпал ету
1. Бас бармақ – басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды?
2. Балалы үйрек – бірлесу. Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім, кімді риза жасадым?
3. Ортан терек – ойлану. Мен бүгін білім мен тәжірибе алдым?
4. Шылдыр шүмек – шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?
5. Кішкентай бөбек – көңіл күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім?

Соңы

«Сәйкестендіру» әдісіМақсаты: Берілген тапсырманы оның дұрыс жауабымен сәйкестендіру. Есте сақтау қабілетін тексеруНәтижесінде: логикалық ойлау қабілеті, есте сақтау

Слайд 6Қорытынды

Қорытынды

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть