Презентация, доклад на тему Ашық сабақ: Гүл отырғызу

Содержание

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Киімді пайдалануына қарай қандай болып бөлінетінін білуге,

Слайд 1Киімнің етегін өңдеу әдісі

Киімнің етегін   өңдеу әдісі

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Киімді пайдалануына қарай

қандай болып бөлінетінін білуге,
киімнің өзіне қонымды болуы
үшін өлшем ала білу киімнің
етегін өңдеу әдісі қажет
екенін білу.

Дамытушылық: Өлшемдерді ала білуі, өз
ойларын еркін айта
білуге үйрету.

Тәрбиелік: Топпен жұмыс жасай білуге,
өзара жолдастық көмекке тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты:Білімділік:  Киімді пайдалануына қарай        қандай болып бөлінетінін білуге,

Слайд 3Сабақтың түрі: Аралас, сарамандық сайыс

сабағы.

Сабақтың көрнекілігі: нұсқау карта,
интерактивтік
тақта,ұпай сандарын
білдіретін әр түрлі
фишкалар.

Пәнаралық байланыс: сызу, бейнелеу өнері.

Сабаққа қажетті құрал-жабдықтар: ине-жіп,
қайшы. Үлгі
Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Сабаққа даярлығын тексеру.
Сабақтың түрі: Аралас, сарамандық сайыс

Слайд 4ІІ. Өткен сабақты қайталау
(Сұрақтар арқылы жауап

алу)
ІІ. Өткен сабақты қайталау    (Сұрақтар арқылы жауап алу)

Слайд 510
10
20
30
20
30

101020302030

Слайд 6Қандай өлшемдер толық, ал қандай өлшемдер толық емес түрде жазылады? Неліктен?

Қандай өлшемдер толық, ал қандай өлшемдер толық емес түрде жазылады? Неліктен?

Слайд 7 Барлық ұзындықтар толық жазылады, орам өлшемдерін толық өлшейді.

Бірақ өлшеген көлемнің жартысын жазады.

Себебі сызба адам пішінінің жартысына құрылады.


Барлық ұзындықтар толық жазылады, орам өлшемдерін толық өлшейді. Бірақ өлшеген көлемнің жартысын жазады.

Слайд 8Адам денесін қай жағынан өлшейді?

Адам денесін қай жағынан өлшейді?

Слайд 9Әйелдер киімінің өлшемі оң
жақтан алынады.

Әйелдер киімінің өлшемі оң    жақтан алынады.

Слайд 10Көйлек тігу үшін қандай өлшемдер қажет?

Көйлек тігу үшін қандай өлшемдер қажет?

Слайд 11ДН кеуденің ұзындығы кеуде, бел,
бөксе (мықын) ДИ төменгі бөлік ұзындығы

ДН кеуденің ұзындығы кеуде, бел, бөксе (мықын) ДИ төменгі бөлік ұзындығы

Слайд 12Киім өзіне қонымды болу үшін не істеу керек?

Киім өзіне қонымды болу үшін не істеу керек?

Слайд 13Өлшемін алу керек.

Өлшемін алу керек.

Слайд 14Қиындыларды мата үстіне орналастырғанда неге назар аудару қажет?

Қиындыларды мата үстіне орналастырғанда неге назар аудару қажет?

Слайд 15Ені мен суреттегі айырмашылықтарға
қараймыз.

Ені мен суреттегі айырмашылықтарға   қараймыз.

Слайд 16СТ,СБ,ДИ, ДН әріп белгілерін қалай оқуға болады?

СТ,СБ,ДИ, ДН әріп белгілерін қалай оқуға болады?

Слайд 17СТ жартылай бел орама көлденеңнен денені бел сызығынан айналдыра түсіреді. өлшем

белдіктің ұзындығын анықтау үшін қолданылады.

СБ жартылай бөксе орамы. Бөксені көлденеңнен айналдыра түсіреді.

ДИ төменгі бөлік ұзындығы
ДН кеуденің ұзындығы.
Бел сызығынан жоғары қажетті ұзындыққа дейін түсіріледі.


СТ жартылай бел орама көлденеңнен денені бел сызығынан айналдыра түсіреді. өлшем белдіктің ұзындығын анықтау үшін қолданылады.СБ жартылай

Слайд 18ІІІ. Жаңа сабақ

ІІІ. Жаңа сабақ

Слайд 19 Жаңа сабақты бастамас бұрын тағы да қауіпсіздік ережені

есімізге түсірейік.
Сабақтың тақырыбы:

Киімнің етегін өңдеу әдісі.

Біз өткен сабақта киімді тігіп алдық. Ендігі жұмысымыз. Киімнің етегін өңдеу әдісі қалды. Бүгін осы жұмысты жасаймыз. Үстелдің үстіне бұйымды теріс жағына аударып жайып қояды. Артқы және алдыңғы бойларының бүйір тігістерін, бүкпелерін бір-біріне сәйкестендіреді. Бұйымның оң жағы мен сол жағын екі жаққа қаратып, қайтаратын және кесілетін ұзындығын белгілеп алады. Артықтарын кесіп тастайды.
Етек қиығын алдын ала іш жағына қарай 0,7-1,0 см қайтарады да, бүтін қиықтан 0,1-0,15 см қашықтықта бүгіп тігеді. Жүн мата тез шетінейтін жібек маталардан тігілген бұйымдарда етек қиығын алдымен торлап алады.
Содан кейін іш жағына қайыру сызығынан тігеді. Қатты сетінейтін маларда етек қиығын көмкермемен не арнайы таспамен өңдеген жөн.
Жаңа сабақты бастамас бұрын тағы да қауіпсіздік ережені есімізге түсірейік.Сабақтың тақырыбы:

Слайд 20Етек өңдеуге технологиялық карта
Үтік
Бұйым етегін бүгу тігісімен өңдеу
Ине, жіп, қайшы,

мата

Кең белдемшенің етегін бүгіп көктеу

қайшы

Үтік

Бұйым етегін үтіктеу

Етек өңдеуге технологиялық карта ҮтікБұйым етегін бүгу тігісімен өңдеуИне, жіп, қайшы, матаКең белдемшенің етегін бүгіп көктеуқайшыҮтікБұйым етегін

Слайд 22
                      
                      
                      

                                                                      

Слайд 25Етек өңдеуге технологиялық карта
Үтік
Бұйым етегін бүгу тігісімен өңдеу
Ине, жіп, қайшы,

мата

Кең белдемшенің етегін бүгіп көктеу

қайшы

Үтік

Бұйым етегін үтіктеу

Етек өңдеуге технологиялық карта ҮтікБұйым етегін бүгу тігісімен өңдеуИне, жіп, қайшы, матаКең белдемшенің етегін бүгіп көктеуқайшыҮтікБұйым етегін

Слайд 30Етек өңдеуге технологиялық карта
Үтік
Бұйым етегін бүгу тігісімен өңдеу
Ине, жіп, қайшы,

мата

Кең белдемшенің етегін бүгіп көктеу

қайшы

Үтік

Бұйым етегін үтіктеу

Етек өңдеуге технологиялық карта ҮтікБұйым етегін бүгу тігісімен өңдеуИне, жіп, қайшы, матаКең белдемшенің етегін бүгіп көктеуқайшыҮтікБұйым етегін

Слайд 33ІV. Үйге тапсырма
Әр оқушы өзінің жұмысын аяқтап келеді.

ІV. Үйге тапсырма Әр оқушы өзінің жұмысын аяқтап келеді.

Слайд 34V. Қорытынды Бағалау
Оқушылар жұмысын аяқтаған соң,

көрме ұйымдастырады. Оқушылар өз жұмысына қысқаша түсініктеме беріп, жұмыстарды салыстырып,
өздері бағалайды.

V. Қорытынды  Бағалау    Оқушылар жұмысын аяқтаған соң, көрме ұйымдастырады. Оқушылар өз жұмысына қысқаша

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть