Презентация, доклад на тему Жаканов Еркин Ондасынулы Кызылорда облысы Жалагаш ауданы АКсу ауылы №116 орта мектептин дене шыныктыру мугалими

Содержание

Жақанов Еркін Оңдасынұлы№ 116 орта мектептің дене шынықтыру пәні мұғалімі:7 класс

Слайд 1«Жастардың күшті де беделді, денсаулығының мықты болуы - мемлекеттің жарқын болашағының

кепілі.Олай болса жас ұрпақтың спортқа деген қызығушылықтарын арттыру және салауатты өмірді қалыптастыру бүгінгі күннің басты талабы деп саналады».
Н.Ә.Назарбаев»
«Жастардың күшті де беделді, денсаулығының мықты болуы - мемлекеттің жарқын болашағының кепілі.Олай болса жас ұрпақтың спортқа деген

Слайд 2Жақанов Еркін Оңдасынұлы
№ 116 орта мектептің дене шынықтыру

пәні мұғалімі:

7 класс

Жақанов  Еркін Оңдасынұлы№ 116 орта  мектептің дене шынықтыру  пәні  мұғалімі:7 класс

Слайд 3Сабақтың мақсаты:
а) допты қабылдау әдісін

толық меңгерту
ә) спорттық қабілеттерін
дамыту
б) салауаттылыққа
тәрбиелеу
Сабақтың мақсаты:  а)  допты қабылдау әдісін      толық меңгерту ә)

Слайд 5Сабақта қолданатын жаңа әдіс – тәсілдерім және технологияларым.

Сабақта қолданатын жаңа  әдіс – тәсілдерім және технологияларым.

Слайд 6 Сабақтың жоспары: І. Ұйымдастыру бөлімі: 2минут
1. Сапқа тұру -------1мин
2. Мәлімдеме қабылдау, түгендеу

----1мин (кезекші оқушы)
Сабақтың жоспары: І. Ұйымдастыру бөлімі: 2минут 1. Сапқа тұру -------1мин2. Мәлімдеме қабылдау, түгендеу ----1мин (кезекші оқушы)

Слайд 7 Үй тапсырмасы: Допты жоғарыдан қабылдау әдісі.

Үй тапсырмасы:  Допты жоғарыдан қабылдау әдісі.

Слайд 8
Допты төменнен қабылдау әдісі. (волейбол)
Жаңа сабақ:

Допты төменнен қабылдау әдісі. (волейбол)Жаңа сабақ:

Слайд 9 ІІ. Негізгі бөлімі: 20-25 минут
1. Сапқа тұру—1мин
2. Жаңа сабақты

түсіндіру,тақырып пен мақсатымен таныстырып өту. --2мин
3. Көрнекілік суреттер арқылы түсіндіру, практикалық түрде орындап көрсету. --7мин
4. Оқушыларға жаңа сабақ жаттығуларын түсіндіру, практика түрінде орындату. --5мин
5. Екі жақты ойын: «Волейбол» 6х6—7мин
6. Қызылқоғалық волейболдан спорт шеберлерін таныстыру.-3мин

ІІ. Негізгі бөлімі: 20-25 минут

Слайд 10Қысқаша жаңа сабақты түсіндіру:
Волейбол торының еденнен биіктігінің өлшемі

Қысқаша жаңа сабақты түсіндіру:Волейбол торының еденнен биіктігінің өлшемі

Слайд 11Допты қабылдаудағы негізгі әдіс.
(Допты беру үшін бастапқы қалып негізінде тұрысын орындайды)

Допты қабылдаудағы негізгі әдіс.(Допты беру үшін бастапқы қалып негізінде тұрысын орындайды)

Слайд 12Жаңа сабақты практикалық түрде түсіндіріп, орындату:
(Қолды төменнен қою

арқылы, алақанды бір-біріне жинау бағытымен допты қабылдау кезі)
Жаңа сабақты практикалық түрде түсіндіріп, орындату:   (Қолды төменнен қою арқылы, алақанды бір-біріне жинау бағытымен допты

Слайд 13











Допты төменнен қабылдау кезіндегі жоғары көтере отырып шығарып жіберу әдісі.
(Бұл жерде

допты келесі жаққа шығарып жібереді)
 

Допты төменнен қабылдау кезіндегі жоғары көтере отырып шығарып жіберу әдісі.(Бұл жерде допты келесі жаққа шығарып жібереді) 

Слайд 14








Допты төменнен еңкейе қабылдау, аяқты бүгу арқылы орындалатын әдісі.

Допты төменнен еңкейе қабылдау, аяқты бүгу арқылы орындалатын әдісі.

Слайд 15


Келесі кезекте: Сынып екіге бөліну арқылы волейбол ойынын жаңа сабақпен байланыстыра отырып жеңілдетілген түрін көрсетеді.
 
Екі жақты ойын: «Волейбол» 6х6

Келесі кезекте: Сынып екіге бөліну

Слайд 16Тізбектеле жүріп,
жұмыс жасау әдісі

Тізбектеле жүріп, жұмыс жасау әдісі

Слайд 17Жұптасып, кезектесе жұмыс
жасау әдісі

Жұптасып, кезектесе жұмыс жасау әдісі

Слайд 18Жұптасып, жарыса
орындау әдісі
1 1
2

2
Жұптасып, жарыса орындау әдісі1    12     2

Слайд 19Деңгейлеп саралап оқыту
технологиясы
Сынып оқушыларына
жеңілдеп
тапсырмалар беруге болады
Сәл күрделі жаттығулар


береді

Сабақтың қиын сатысында
Көрсетілген сұрақтар беру
арқылы жаттығуларды
орныдату.

мысалы: жеңіл логикалық сұрақтар беру арқылы

мысалы: практикалық түрде орындату жаттығуларды жасату.

мысалы: сұрақтарды бере отырып, оқушыға практикалық түрде орындату

Деңгейлеп саралап оқыту технологиясыСынып оқушыларына жеңілдеп тапсырмалар беруге боладыСәл күрделі жаттығулар бередіСабақтың қиын сатысындаКөрсетілген сұрақтар беруарқылы жаттығуларды

Слайд 20Бағалау

Бағалау

Слайд 21Оқушының психологиялық, эмоциялық көңіл-күйлерін бірте-бірте азайту.
Бір қатарға сапқа тұру, алаңды айналып

жүру.
Сапқа тұру.
Ең ынталы оқушыны мадақтау.
Оқушылардың оқу қызметін қорытындылау және бағалау.
Үй тапсырмасын беру. “Волейбол: допты төменнен қабылдау әдісін орындап келу”

Қорытынды бөлім:

Оқушының психологиялық, эмоциялық көңіл-күйлерін бірте-бірте азайту.Бір қатарға сапқа тұру, алаңды айналып жүру.Сапқа тұру.Ең ынталы оқушыны мадақтау.Оқушылардың оқу

Слайд 22Машықтандыру
Дене мәдениетін
қалыптастыру
Денені
шынықтыру,
тәрбиелеу
Жалпы дамыту
жаттығуларын
меңгертеді
Нормативтік
тест жаттығуларды
игерту
Мемлекеттік


стандартық
бағдарламаны
жоспарлай білу

Қимыл
қозғалысты
береді

Дене тәрбиесі сабағы
не береді?

МашықтандыруДене мәдениетін қалыптастыруДенені шынықтыру, тәрбиелеуЖалпы дамыту жаттығуларын меңгертедіНормативтік тест жаттығуларды игертуМемлекеттік стандартық бағдарламаны жоспарлай білуҚимыл қозғалысты бередіДене

Слайд 23.
1. Оқушымен қарым-қатынасты қалыптастыру
2. Оқушының логикалық ойлау қабілетін дамыту
3. Әр оқушының

әрекетін, ұлттық болмысын пайдалануға жұмыстану.
4. Оқушының ұлттық моральнің орындалуын қамтамасыз ету.
5. Оқушының санасын, сенімін, көзқарасын,білімін артыру.
6. Оқушының парасатын, ойлауын қалыптастыра отырып машықтандыру.

Жаңа идеяларды қолдана отырып, орындалатын жұмыс бағытым

.1. Оқушымен қарым-қатынасты қалыптастыру2. Оқушының логикалық ойлау қабілетін дамыту3. Әр оқушының әрекетін, ұлттық болмысын пайдалануға жұмыстану.4. Оқушының

Слайд 24Бұдан қандай нәтежиелерге қол жеткізуге болады? Сабақ барысында
1. Алдымен оқушының не?

деген сұрағына: Сабақта шынайлық, оқыту бар екенін көрсету.
2.Оқушының қашан? деген сұрағына: Сабақтан кейін болатын жағдайды толық анықтатуға көз жеткізу қажет.
3. Оқушының қайда? деген сұрағына: Оқушының және ұстаз арасындағы серіктесін анықтап нәтежиеге қол жеткізу қажет.
Қорыта айтқанда: Мен алдымен жеке тұлғаның әлеуметтік, құзіреттілігін дамытуды керек еттім. Сол арқылы ұжымдық зеттеуге қол жетіздім, яғни оқушының өзін-өзі басқарудағы әлеуеті артты.
Бұдан қандай нәтежиелерге қол жеткізуге болады? Сабақ барысында1. Алдымен оқушының не? деген сұрағына: Сабақта шынайлық, оқыту бар

Слайд 25Сабақ соңындағы көңіл-күйіміз

Сабақ соңындағы көңіл-күйіміз

Слайд 26Есте сақтайық
1. Ойын кезінде қауіпсіздікті сақтау:
2. Ойын кезінде орын ауыстыруды:
3. Ойын

кезінде доптың келу техникасын аңғарып отыруды:
4. Допты әріптеске беруді, қателеспеуді есте сақтауымыз керек.
Есте сақтайық1. Ойын кезінде қауіпсіздікті сақтау:2. Ойын кезінде орын ауыстыруды:3. Ойын кезінде доптың келу техникасын аңғарып отыруды:4.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть