учителя математики
Кандиби Людмили Олександрівни
Прелеснянська ЗОШ І – ІІІ ст.
Слов'янського району Донецької області
Слайд 2Загальні відомості про вчителя
ПІБ Кандиба Людмила Олександрівна
Дата народження: 06.06.1958
Освіта: Словянський державний
педагогічний інститут
Рік закінчення: 1990
Загальний стаж роботи: 35 років
Педагогічний стаж: 22 роки
З якого часу працює в даній школі: з 2003 року
Категорія, звання: вища, вчитель – методист
Які посади обіймала за весь час роботи в школі: вчитель, заступник директора з навчально - виховної роботи
Які дисципліни викладає: математика
Слайд 4Наукові праці, друкарські видання
Слайд 5Методичні розробки, доповіді, лекції й інше власного укладання
Слайд 7Застосування інноваційних технологій
навчально – виховна робота
Тижні математики щороку.
Щотижня:
Консультації з предмета;
Два рази на тиждень підготовка до ЗНО та ДПА;
Постійно працюю з дітьми, які мають здібності до математики та дітьми, які мають прогалини в знаннях.
Слайд 9Успішність учнів
2007 – 2008 навчальний рік
Слайд 11Успішність учнів
2008 – 2009 навчальний рік
Слайд 13Успішність учнів
2009 – 2010 навчальний рік
Слайд 15Успішність учнів
2010 – 2011 навчальний рік
Слайд 17Успішність учнів
2011 – 2012 навчальний рік
І семестр
Слайд 19Виступи на засіданнях НМК вчителів математики Слов'янського району
13 грудня 2007 року
Тема виступу: “ Методи навчання математики в структурі уроків критичного мислення, як шлях до формування компетентності учнів ”
Слайд 20Діяльність учителя у між курсовий період
Тема після курсового завдання:
“ Узагальнення і систематизація знань учнів з математики ”
1.Опрацьовано методичну літературу з даної теми.
2. Створено теку з матеріалами до даної теми.
3. Розроблено уроки 5 уроків узагальнення та систематизації знань.
Слайд 215 клас
Урок – морська подорож
Тема. Узагальнення з теми «Числові та буквені
вирази. Формули. Рівняння»
Мета: узагальнити та систематизувати знання, уміння і навички з теми уроку; розвивати інтерес до предмета; виховувати почуття колективізму; формувати уміння працювати групою.
Обладнання: мапа подорожі з островом скарбів (можна зробити їх рухомими), картки із завданнями.
Слайд 22Хід уроку
Учитель. Сьогодні у нас буде незвичайний урок. Ми вирушаємо у
плавання. Ви будете піратами. Вас чекає багато несподіваних випробувань. Подолавши їх, ви попадете на острів, де знайдете скарби. Скарби – це оцінки, які ви отримаєте в кінці уроку. Для того, щоб вирушити в море, ви повинні захопити корабель.
Кожна команда отримує конверт з питаннями, на які треба дати усну відповідь.
Слайд 23Завдання командам
Питання для першої команди:
Що значить розв’язати рівняння?
Сформулюйте властивість віднімання суми
від числа.
Сформулюйте властивість нуля при додаванні.
Як знайти невідомий від’ємник?
Як перевірити, чи вірно розв’язано рівняння?
Питання для другої команди:
Який вираз називають буквеним?
Сформулюйте властивість нуля при відніманні.
Як знайти невідомий доданок?
Сформулюйте сполучну властивість додавання.
Яка рівність називається рівнянням?
Слайд 24Завдання командам
Питання для третьої команди:
Як знайти невідоме зменшуване?
Сформулюйте властивість віднімання
числа від суми.
Яке число називають коренем рівняння?
Чи зміниться число, якщо до нього додати нуль?
Сформулюйте переставну властивість множення.
Слайд 25Учитель. Нас чекає нелегке плавання. Залишається побажати вам попутного вітру, і
нехай допоможе вам фортуна! А ось і перше випробування. За нами погоня. Вам треба втекти від неї.
Кожна команда отримує картку із завданням.
Завдання. З’єднати стрілками ліву частину, що представляє собою буквені вирази, з правою частиною, де записані їх назви. Зверніть увагу, що у правій частині їх менше, ніж у лівій.
Слайд 26Учитель. Насувається шторм. Треба протриматися.
Завдання. Спростіть вираз:
Учитель. Пливемо
далі. На горизонті з’являється ворожий корабель. Ви повинні його захопити!
Завдання. Розв’язати рівняння:
Слайд 27Учитель. У нас тепер є мапа острова на якому заховано скарби.
Ну що, пірати! Вперед!
Завдання. Розв’язати за допомогою рівняння задачу.
У кошику було декілька яблук. Після того, як у нього поклали ще 15 яблук, у ньому стало 32 яблука. Скільки яблук було у кошику?
У дівчинки була деяка кількість грошей. Після того, як вона купила своєму улюбленцеві папузі Гоші харч на 83 копійки, у неї залишилося ще 45 копійок. Скільки грошей було у Гошиної господарки спочатку?
Петя задумав число. Якщо відняти від нього число 333, то отримаємо 195. Яке число задумав Петя?
У кошику декілька грибів. Після того, як з нього забрали 10 грибів, а потім поклали у нього 14 грибів, у ньому стало 85 грибів. Скільки грибів було у кошику спочатку?
У хлопчика було 16 поштових марок. Він купив ще декілька марок, після цього подарував молодшому брату 23 марки, і у нього залишилося 19 марок. Скільки марок купив хлопчик?
Слайд 28Підсумок уроку
Учитель. А ось і таємничий острів! Залишається тільки знайти скарб.
Завдання.
Придумайте задачу, яка розв’язувалась би за допомогою рівнянь:
х + 12 = 26;
х – 15 = 25.
Виставлення оцінок.
Домашнє завдання: індивідуальні картки.
Слайд 30Мій девіз
Жодна інша наука не навчає так ясно розуміти гармонію природи,
як математика.
Майбутнє належить тим, хто бачить можливості, перш ніж вони стануть очевидними.