Презентация, доклад на тему Лабиринттен шығуды табу 5-сынып

Содержание

Сабақтың тақырыбы:Лабиринттен шығуды табуОсы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)Алгоритмді сөз түрінде ұсыну

Слайд 1“С.Торайғыров атындағы жалпы орта мектебі” коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Информатика пәні мұғалімі: Ниязбекова

Шынар Туленовна
“С.Торайғыров атындағы жалпы орта мектебі” коммуналдық мемлекеттік мекемесіИнформатика пәні мұғалімі: Ниязбекова Шынар Туленовна

Слайд 2
Сабақтың тақырыбы:
Лабиринттен шығуды табу
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына

сілтеме)

Алгоритмді сөз түрінде ұсыну

Сабақтың тақырыбы:Лабиринттен шығуды табуОсы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)Алгоритмді сөз түрінде ұсыну

Слайд 3
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушы: Алгоритмнің жазылу жолдарын біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: Алгоритмнің бір-бірінен

айырмашылығын түсінеді.

Кейбір оқушылар: Алгоритм командаларын пайдалану арқылы лабиринттен шығу жолдарын ойластыра алады.

Сабақтың мақсаты:

Сабақтың мақсаты:Барлық оқушы: Алгоритмнің жазылу жолдарын біледі.Оқушылардың басым бөлігі: Алгоритмнің бір-бірінен айырмашылығын түсінеді.Кейбір оқушылар: Алгоритм командаларын пайдалану

Слайд 4
Бағалау критерийі:
1. Оқушылар бүгінгі тақырыптағы
оқу мақсатына жетеді;

2.

Оқушы алгоритмнің жазылу жолдарын
бір-бірінен ажырата алады;

3. Алгоритмдерді сөз түрінде ұсына алады;
Бағалау критерийі:1. Оқушылар бүгінгі тақырыптағы   оқу мақсатына жетеді; 2. Оқушы алгоритмнің жазылу жолдарын

Слайд 5

Тілдік мақсаттары:
1.Талқылауға арналған тапсырмалар:
Алгоритмнің жазылу жолдары,
олардың бір-бірінен айырмашылығы талдайды.
2.

Жазылым бойынша: Алгоритм
командаларына байланысты түйінді сөздерді
дәптерге түсіреді.
3.Негізделген сөздер: Лабирит, алгоритм
Тілдік мақсаттары:1.Талқылауға арналған тапсырмалар: Алгоритмнің жазылу жолдары, олардың бір-бірінен айырмашылығы талдайды.2. Жазылым бойынша: Алгоритм командаларына байланысты түйінді

Слайд 6

Қарым-қатынасты нығайту
Шығармашылық және сын
тұрғысынан ойлау;
Алгоритмді орындау барысында ойлау
қабілеті

артады.
Лабиринттан шығу жолдарын қарастыра
отырып, қиыншылықтардан
шығу жолдарын үйренеді.

Құндылықтарға бағалау:

Қарым-қатынасты нығайту Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;Алгоритмді орындау барысында ойлау қабілеті артады.Лабиринттан шығу жолдарын қарастыра отырып, қиыншылықтардан

Слайд 7
Пәнаралық байланыс: Математика, сызу

Алдыңғы білім:
Алгоритм, алгоритмнің қасиеттерін біледі.

Пәнаралық байланыс: Математика, сызуАлдыңғы білім:Алгоритм, алгоритмнің қасиеттерін біледі.

Слайд 8

Сабақтың басы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал орнату.
2. «Адасқан әріптер» бойынша топқа бөлу.

Оқушылар екі топқа әріптерді құрастыру
арқылы бөлінеді.
І топ "Алгоритм"
ІІ топ " Лабиринт "
Әр топ өзінің топ басшысын сайлайды.
Бағалау парағын топ басшысына беріледі.
Топтар топ ережесін құрады.


Сабақтың басы:1. Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуал орнату.2. «Адасқан әріптер» бойынша топқа бөлу. Оқушылар екі топқа әріптерді құрастыру арқылы

Слайд 9

Үй тапсырмасы:
Жаңа сабақты байланыстыра отырып өткен сабаққа
қорытынды жасау
"Миналы алқап" әдісі

бойынша әр оқушы
үй тапсырмасы бойынша сұрақ дайындайды,
сол сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтар:
Алгоритм дегеніміз не?
Алгоритмнің қандай түрлерін білесіз?
Алгоритм қасиеттеріне мысал келтіріңіз.
Алгоритм орындаушысы деп кімді айтуға болады?
Үй тапсырмасы:Жаңа сабақты байланыстыра отырып өткен сабаққа қорытынды жасау

Слайд 10

Сабақтың ортасы:
Негізгі кезең
Жаңа сабаққа байланысты слайд көрсетемін;
Жаңа сабақты түсіндірмес бұрын оқушыларға

шағын бейнебаян көрсетемін. Жұмыс
дәптеріне тақырыпқа қатысты анықтамалар
мен негізгі түсініктерді ерекшелеп жазып отырады.
Әрі қарай оқушылар білгісі келген сөйлемдерді
толықтырып түсіндіремін.
Сабақтың ортасы:Негізгі кезеңЖаңа сабаққа байланысты слайд көрсетемін;Жаңа сабақты түсіндірмес бұрын оқушыларға шағын бейнебаян көрсетемін. Жұмыс дәптеріне тақырыпқа

Слайд 11

Алгоритм командаларын пайдалану арқылы
лабиринттен шығу жолдарын көрсету
І тапсырма

Алгоритм командаларын пайдалану арқылы лабиринттен шығу жолдарын көрсетуІ тапсырма

Слайд 12


«Балық қаңқасы» әдісі бойынша жаңа сабаққа сұрақтар:
ІІ тапсырма:








Неге алгоритмнің жазылу формалары

орындаушыға тәуелді?

Неліктен алгоритмді сөз түрінде ұснынуды қолдану тиімсіз

Не үшін сөздік алгоритм мәтін түрінде орындалады?

Алгоритм командаларын пайдалану арқылы
лабиринттен шығу жолдарын көрсету

«Балық қаңқасы» әдісі бойынша жаңа сабаққа сұрақтар:ІІ тапсырма:Неге алгоритмнің жазылу формалары орындаушыға тәуелді?Неліктен алгоритмді сөз түрінде ұснынуды

Слайд 13

Сергіту сәті: “Көңілді күн”
Бейнебаян

Сергіту сәті: “Көңілді күн”Бейнебаян

Слайд 14

«Айырмашылығы неде?» әдісі бойынша әр топқа мәтін арқылы тапсырма беремін.
І топ

- Алгоритмнің жазылу жолдарын түсідіріңіз.
ІІ топ – Лабириттен шығу жолдарын табаңыз.
Оқушылар тапсырма бойынша постер қорғайды.
«Айырмашылығы неде?» әдісі бойынша әр топқа мәтін арқылы тапсырма беремін.І топ - Алгоритмнің жазылу жолдарын түсідіріңіз.ІІ топ

Слайд 15


Сабақтың соңы:
Сабақты бектіту: «Ыстық орындық» әдісі. Жаңа сабақты қорытындылау үшін екі

топтан бір - бір оқушы шығады,
орындыққа отырады.
Оқушы ыстық орындыққа отырып қарсы
топтың сұрақтарына жауап береді.
Үйге тапсырма:
Лабиринттен шығу жолдарын оқып келу, тест құрастыру

Сабақтың соңы:Сабақты бектіту: «Ыстық орындық» әдісі. Жаңа сабақты қорытындылау үшін екі топтан бір - бір оқушы шығады,

Слайд 17Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Оқушылар бірлескен топтарда жұмыс істейді және бірін- бірі қолдайды. Егер қажет болса, қосымша көмек көрсетіледі.
Сыни пікірлерді қабілетті оқушылардың жұмыс сапасын жақсарту мүмкiндiгiн арттыру
үшiн қолдануға болады.

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Оқушылар

Слайд 18Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Әр топ басшысы өз тобындағы

мүшелерді бағалап, бағалау парақшасына бағаларын түсіріп отырады. Топ мүшелерін бірлескен жұмыстары немесе жеке жұмыстары
кезінде қадағалаймын.
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?  Әр топ басшысы өз тобындағы мүшелерді бағалап, бағалау парақшасына

Слайд 19Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
Информатика кабинетінде компьютермен жұмыс жасау кезінде техника

қауіпсіздік ережесін сақтауды қадағалау.
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері Информатика кабинетінде компьютермен жұмыс жасау кезінде техника қауіпсіздік ережесін сақтауды қадағалау.

Слайд 20Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть