Презентация, доклад на тему Презентація до уроку інформатики по темі : Розгалуження та цикли в алгоритмах та програмах

Содержание

Тема. Розгалуження та цикли в алгоритмах та програмах Мета:розширити поняття про алгоритм та їх види;навчитися будувати блок – схеми алгоритмів; писати програми за створеними алгоритмами; ознайомитися з мовами програмування та їхньою структурою; зрозуміти, як відбувається виконання

Слайд 1

Учитель інформатики Салівської ЗОШ І –ІІІ ступенів Соса В.І.

«Розгалуження та цикли в алгоритмах та програмах «

Презентація до уроку інформатики по темі:

Учитель інформатики

Слайд 2Тема. Розгалуження та цикли в алгоритмах та програмах
Мета:
розширити поняття про алгоритм

та їх види;
навчитися будувати блок – схеми алгоритмів;
писати програми за створеними алгоритмами;
ознайомитися з мовами програмування та їхньою структурою;
зрозуміти, як відбувається виконання процесором програм написаних не машинною мовою програмування;
виховувати почуття власної гідності, впевненості в собі та своїх силах.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: ком’пютер, інструкції з ТБ в комп’ютерному класі, блок-схеми алгоритмів.
Програмне забезпечення: Algo
Тема. Розгалуження та цикли в алгоритмах та програмах Мета:розширити поняття про алгоритм та їх види;навчитися будувати блок

Слайд 3Хід уроку

“ Не обов’язково зрозуміти цей світ.
Потрібно лише знайти себе в
ньому…” А. Ейнштейн

1.Організаційний етап(3хв.)
2.Перевірка домашнього завдання(5хв)
бліцопитування з самоперевіркою
- учні отримують схему за якою потрібно написати властивості алгоритмів (методичний прийом “ асоціативний кущ”)
-пояснити елементи блок-схеми алгоритму (робота з таблицями)
РОБОТА В ГРУПАХ
Побудувати блок-схему алгоритму обчислення значення виразу
(а-b)*(с-d), де а,b,c,d – дійсні числа.
Учитель збирає роботи і пропонує учням правильні відповіді за допомогою презентації.(2хв)
Хід уроку

Слайд 4АЛГОРИТМ




(методичний прийом

“ асоціативний кущ”)




написати властивості алгоритмів

АЛГОРИТМ         (методичний прийом “ асоціативний кущ”)написати властивості алгоритмів

Слайд 5Таблиця основних умовних позначень в блок-схемах





Таблиця основних умовних позначень  в блок-схемах

Слайд 6АЛГОРИТМ
Результативність
Детермінованіть
Дискретність
Скінченність
Масовість
Властивості алгоритму
Дискретність – разбиття алгоритму на

окремі дії

Результативність – отримання результату за скінченну кількість кроків

Масовість –використання алгоритму для розвязання однотипних задач

Детермінованість (визначеність, однозначність) – кажна дія повинна бути однозначно визначена

Скінченність – кажна дія окремо і алгоритм в целому повинні мати можливість завершення

АЛГОРИТМРезультативність Детермінованіть Дискретність Скінченність Масовість Властивості алгоритмуДискретність – разбиття алгоритму на окремі діїРезультативність – отримання результату за

Слайд 7Таблиця основних умовних позначень в блок-схемах





Таблиця основних умовних позначень  в блок-схемах

Слайд 8Складання алгоритму для обчислення значень виразу (а-b)*(с-d)
Початок
Увести значення
змінних
a,b,c,d
Х:=а-b
У:=с-d

Вивести значення
змінної Z
Кінець

Z:= Х*У
Складання алгоритму для обчислення значень виразу (а-b)*(с-d)ПочатокУвести значеннязміннихa,b,c,dХ:=а-bУ:=с-dВивести значення змінної ZКінець    Z:= Х*У

Слайд 9
Методичний прийом “Ти – мені, я – тобі ” ( учні

об’єднуються в групи і ставлять один одному запитання)
Який з документів є алгоритмом?
а) правила ТБ;
б) інструкція настроювання каналів телевізора;
в) список класу;
д ) вірш;
Яке з висловлювань є правильним?
а) комп’ютер розробляє алгоритм;
б) людина розробляє алгоритм;
в) виконавець розробляє алгоритм;

ІІІ.Активізація опорних знань (2 хв.)

Методичний прийом “Ти – мені, я – тобі ” ( учні об’єднуються в групи і ставлять один

Слайд 10 Проблема: Чи має розв’язок рівняння 879х² +987х-756=0, якщо має, то знайти

їх

V. Вивчення нового матеріалу (10 хв)
План вивчення теми
Базова структура лінійного алгоритму.
Структура розгалуження .
Структура циклу.
Мова програмування ( Delphi, C++, C#,Java, Algo Basic,Pascal…)
Машинна мова програмування
Практична робота “ Складання програм з розгалуженням ”
1.Знаходження НСД двох чисел ( алгоритм Евкліда)
2.Розв’язування квадратних рівнянь
Проблема: Чи має розв’язок рівняння 879х² +987х-756=0, якщо має, то знайти їх

ІV.Мотивація навчальної діяльності

Проблема: Чи має розв’язок рівняння 879х² +987х-756=0, якщо має, то знайти їхV. Вивчення нового матеріалу (10

Слайд 11 Мова програмування ( Delphi, C++, C#,Java, Algo,Basic,Pascal…)
Програмування- це процес складання

програм
Мова, яка використовується для запису алгоритмів, призначених для виконання комп ’ютером, називається мовою програмування.
МОВА ПРОГРАМУВАННЯ

АЛФАВІТ

СЛОВНИК

СИНТАКТИС

СЕМАНТИКА

Множина символів,
з яких утворюються
слова і речення
цієї мови

Набір спеціальних
слів(ключових)

Правила складання
та запису мовних
конструкцій

Встановлене
однозначне
тлумачення
мовних конструкцій,
правил виконання

Компоненти МП

Засвоєння нових знань і формування вмінь(15хв.)

Мова програмування ( Delphi, C++, C#,Java, Algo,Basic,Pascal…) Програмування- це процес складання програмМова, яка використовується для запису

Слайд 12Процесор комп’ютера може виконувати команди подані лише машинною мовою
Машинна мова -

це мова програмування, в якій команди подаються як послідовність двійкових кодів.

Для перекладу програм на машинну мову створенні та використовуються спеціальні програми – компілятори, які аналізують текст програми на наявність синтаксичних помилок та перекладають текст програми на машинну мову, формуючи машинний код програми.
Процесор комп’ютера може виконувати команди подані лише машинною мовоюМашинна мова - це мова програмування, в якій команди

Слайд 13
Базова структура лінійного алгоритму

Базова структура лінійного алгоритму

Слайд 14Структура розгалуження

умова
дія1
Дія 2
Да
Ні

Умова
Дія
Да
Ні
Неповна форма
Повна форма

Структура розгалуженняумовадія1Дія 2Да Ні Умова ДіяДа Ні Неповна формаПовна форма

Слайд 15





ТАК
НІ
АЛГОРИТМ скорочення дробів








ТАКНІАЛГОРИТМ скорочення дробів

Слайд 16Розгалужений алгоритм - це алгоритм,
в якому в залежності від умови

виконуєтся або одна,
або друга послідовність дій.

Разгалужений алгоритм можна спостерігати в поемі О.С. Пушкіна «Руслан і Людмила»
Читається мовою оригіналу.

У лукоморья дуб зелёный; Златая цепь на дубе том: И днём и ночью кот учёный Всё ходит по цепи кругом; Идёт направо - песнь заводит, Налево - сказку говорит.

Розгалежений алгоритм

Розгалужений алгоритм - це алгоритм, в якому в залежності від умови виконуєтся або одна, або друга послідовність

Слайд 17умова
дія1
Дія
да
Структура циклу
ні

умовадія1 ДіядаСтруктура циклуні

Слайд 18



ТАК
НІ
АЛГОРИТМ скорочення дробів (поступове скорочення)





ТАКНІАЛГОРИТМ скорочення дробів  (поступове скорочення)

Слайд 19
1.Робота з підручником - ст.74-77
2. Робота з додатковою літературою
(перегляд

презентацій)
слайд 17;18;19; 20; 21.
3. Ознайомлення з блок-схемами алгоритмів.
4.Робота за ком’пютером
Практична робота “ Складання програм з розгалуженням ”
1.Знаходження НСД двох чисел ( алгоритм Евкліда)
2.Розв’язування квадратних рівнянь

VІ.Засвоєння нових знань(20хв)

1.Робота з підручником - ст.74-772. Робота з додатковою літературою  (перегляд презентацій) слайд 17;18;19; 20; 21.3. Ознайомлення

Слайд 20 Знаходження НСД двох чисел використовуючи алгоритм Евкліда ( Табличний алгоритм)

Знаходження НСД двох чисел використовуючи алгоритм Евкліда ( Табличний алгоритм)

Слайд 21





ТАК
НІ
АЛГОРИТМ ЗНАХОДЖЕННЯ НСД ЧИСЕЛ








Х:=Х-у
У:=У-х
У>У хибне
Х>Х хибне
Початок
УВЕСТИ ЗНАЧЕННЯ
ЗМІННОЇ Х І У
Х>У
Блок-схема алгориму

Евкліда
ТАКНІАЛГОРИТМ ЗНАХОДЖЕННЯ НСД ЧИСЕЛХ:=Х-уУ:=У-хУ>У хибнеХ>Х хибнеПочатокУВЕСТИ ЗНАЧЕННЯЗМІННОЇ Х І У Х>УБлок-схема алгориму Евкліда

Слайд 22Учитель демонструє блок - схеми алгоритмів, де використовується розгалуження в розгалужені

. Пояснення переводиться на мову програмування. Оператор розгалуження

Якщо <умова>
то < серія команд>
інакше <серія команд>
Вкладені оператори розгалуження

Якщо <умова>
то Вивести <серія команд>
Інакше якщо <умова>
то Вивести <серія команд>
інакше Вивести <серія команд>

Учитель демонструє блок - схеми алгоритмів, де використовується розгалуження в розгалужені . Пояснення переводиться на мову програмування.

Слайд 23Програма знаходження НСД
Програма НСД;
Змінна х, у : ціла;
Початок

Вивести(‘Введіть перше число х =>’);
Ввести (х);
Вивести(‘Введіть друге число у =>’);
Ввести (у);
Поки х<>у виконати{шукаємо НСД поки значення змінних Х та У не стануть однаковими}
Якщо Х>У
то Х:=Х-У{більше число Х замінюємо різницею чисел}
інакше У:=У-Х;{більшим є значення змінної У, яке і будемо замінювати
різницею}
Вивести (‘ НСД цих чисел дорівнює’ , Х)
Кінець.
Програма знаходження НСДПрограма НСД;  Змінна х, у : ціла;Початок  Вивести(‘Введіть перше число х =>’);

Слайд 24Перевірка правильності складеної програми

Перевірка правильності складеної програми

Слайд 25
1.Розв’язання проблеми
За допомогою програми “

Розв’язування квадратних рівнянь ” розв’язати квадратне рівняння, яке було запропоновано на початку уроку.
Запитання:
переваги та недоліки комп’ютера?

VІІ.Підсумок уроку

1.Розв’язання проблемиЗа допомогою програми “ Розв’язування квадратних рівнянь ” розв’язати квадратне

Слайд 26Форма представлення
Словесні
Табличні
Графічні
(блок-схеми)
Програмні
Види алгоритмів
Лінійні
Розгалужені
Ціклічні
Рефлексія
2.

Форма представленняСловесніТабличніГрафічні(блок-схеми)ПрограмніВиди алгоритмівЛінійніРозгалуженіЦіклічні     Рефлексія2.

Слайд 273.Назвати виконавців наступних видів робіт (профорієнтаційна робота)
Навчання детей в школі
Водіння автомобіля
Відповідь біля

дошки
Приготування їжі
Друкування документа на принтері
Перевірка комп’ютерних програм
3.Назвати виконавців наступних видів робіт (профорієнтаційна робота)Навчання детей в школіВодіння автомобіляВідповідь біля дошкиПриготування їжіДрукування документа на принтеріПеревірка

Слайд 28
Завдання за підручником
Вивчити п.2.8; 2.9
Виконати №1-6 ст.92
Написати програму Впр. №1

ст.93

VІІІ.Домашнє завдання

Завдання за підручникомВивчити п.2.8; 2.9Виконати №1-6 ст.92Написати програму Впр. №1 ст.93VІІІ.Домашнє завдання

Слайд 29Хорошо зрозумів тему і хорошо
попрацював на уроці
Недостатньо хорошо
зрозумів тему, недостатньо хорошо

попрацював на уроці

Багато потрібно працювати
над данною темою

Самооцінка

Хорошо зрозумів тему і хорошопопрацював на уроціНедостатньо хорошозрозумів тему, недостатньо хорошо попрацював на уроціБагато потрібно працюватинад данною

Слайд 30

1.Ривкін Й.Я,ЛисенкоТ.І. Інформатика 11 кпас.
2.ВолодінаІ.В., В.В.Володін. Основи інформатики
Електронний

ресурс
http://uchinfo.com.ua//exclusive/
www.inf777.narod.ru

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1.Ривкін Й.Я,ЛисенкоТ.І. Інформатика 11 кпас.   2.ВолодінаІ.В., В.В.Володін. Основи інформатикиЕлектронний ресурс http://uchinfo.com.ua//exclusive/www.inf777.narod.ruСПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть