Презентация, доклад на тему Алгоритм түрлері тақырыбына арналған презентация

Содержание

Сабақтың мақсаты: 5.3.2.1 – Алгоритм анықтамасын тұжырымдау Сабақтың міндеттері: 1. Оқушыларға алгоритмнің типтері мен оның құрылымын түсіндіре отырып, компьютерде есеп шығару кезеңдерімен таныстыру, практика жүзінде қолдануға үйрету. 2. Оқушылардың алгоритм типтерін құру, дағдыларын дамыту

Слайд 1Ашық сабақ Тақырыбы: «Алгоритм түрлері»
Пән мұғалімі: Д.Д.Нурмаганбетова
5 «А» сынып
Мерзімі: 15.01.2018

Ашық сабақ Тақырыбы: «Алгоритм түрлері»Пән мұғалімі: Д.Д.Нурмаганбетова5 «А» сынып Мерзімі: 15.01.2018

Слайд 2Сабақтың мақсаты: 5.3.2.1 – Алгоритм анықтамасын тұжырымдау Сабақтың міндеттері: 1. Оқушыларға алгоритмнің

типтері мен оның құрылымын түсіндіре отырып, компьютерде есеп шығару кезеңдерімен таныстыру, практика жүзінде қолдануға үйрету. 2. Оқушылардың алгоритм типтерін құру, дағдыларын дамыту арқылы ой-өрісін дамыту. 3. Сабақ барысында топпен жұмыс жасай отырып оқушыларды ұқыптылыққа, жинақтылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты: 5.3.2.1 – Алгоритм анықтамасын тұжырымдау Сабақтың міндеттері:  1. Оқушыларға алгоритмнің типтері мен оның құрылымын

Слайд 3І.Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпты топқа бөлу.
Мұғалімнің іс-әрекеті: Шаттық шеңберін құру арқылы бүгінгі

сабаққа оқушылар бір-біріне сәттілік тілеп, жылы лебіздерін білдіреді.

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар іс-әрекетті, барлығы бірдей істейді. Қ алаған қиындыны алып құрастыру арқылы 2 топқа 5-6 оқушыдан бөлінеді.
І.Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпты топқа бөлу.Мұғалімнің іс-әрекеті: Шаттық шеңберін құру арқылы бүгінгі сабаққа оқушылар бір-біріне сәттілік тілеп, жылы

Слайд 4ІІ. Үй тапсырмасына шолу.
Мұғалімнің іс-әрекеті: Үйге берілген тапсырманы «Алгоритм сарайына»

саяхат жасау арқылы дайындықтарын байқау.
«Алгоритм сарайының» тапсырмалары:
Ережені ұмытпа.
Шағын тест
Кім жылдам?

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар өзара әрбір тапсырмаға топ мүшелері кезек-кезек жауап беру арқылы орындайды.
ІІ. Үй тапсырмасына шолу. Мұғалімнің іс-әрекеті: Үйге берілген тапсырманы «Алгоритм сарайына» саяхат жасау арқылы дайындықтарын байқау.«Алгоритм сарайының»

Слайд 5ІІІ. Жаңа білімді меңгеру
Мұғалімнің іс-әрекеті: Миға шабуыл әдісі арқылы ашық сұрақ

қойып, жаңа тақырыпты анықтау.
Сызықтық алгоритм дегеніміз не? Блок схемасын көрсету.
Тармақталған алгоритм дегеніміз не? Блок схемасын көрсету.
Циклдік алгоритм дегеніміз не? Блок схемасын көрсету.
Оқушының іс-әрекеті: Топпен бірлесе отырып жауап береді, туындаған сұрақтарға топ болып жауабын анықтайды.
ІІІ. Жаңа білімді меңгеруМұғалімнің іс-әрекеті: Миға шабуыл әдісі арқылы ашық сұрақ қойып, жаңа тақырыпты анықтау.Сызықтық алгоритм дегеніміз

Слайд 7ІV. Голоссарий (дәптермен жұмыс)
Мұғалімнің іс-әрекеті: Бүгінгі тақырып бойынша ережелермен таныстыру

Оқушының іс-әрекеті:

Оқушылар жаңа ережелермен танысып дәптерлеріңе ережесі мен жаңа терминдерді жазады.
ІV. Голоссарий (дәптермен жұмыс)Мұғалімнің іс-әрекеті: Бүгінгі тақырып бойынша ережелермен таныстыруОқушының іс-әрекеті: Оқушылар жаңа ережелермен танысып дәптерлеріңе ережесі

Слайд 8V. Компьютермен жұмыс
Мұғалімнің іс-әрекеті: Барлық оқушы компьютерге отырып, берілген схеманы сызып

толтырады.

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар тапсырманы компьютерде орындайды
V. Компьютермен жұмысМұғалімнің іс-әрекеті: Барлық оқушы компьютерге отырып, берілген схеманы сызып толтырады. Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар тапсырманы компьютерде

Слайд 9Тапсырма: Циклдік алгоритмге арналған схеманы PAINT бағдарламасында сызып көрсету
Басы
Ауа райының температурасын

анықтау

Температура
0-ден төмен

Тон кию

Куртка кию

Соңы

Иә

Жоқ

Тапсырма: Циклдік алгоритмге арналған схеманы PAINT бағдарламасында сызып көрсетуБасыАуа райының температурасын анықтауТемпература 0-ден төменТон киюКуртка киюСоңыИәЖоқ

Слайд 10VІ. Қызығушылықтарын ояту
Мұғалімнің іс-әрекеті: Сергіту сәті. Физминутка

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар өз орындарынан

тұрып, бейнероликті бақылап отырып жаттығу жасайды.
VІ. Қызығушылықтарын оятуМұғалімнің іс-әрекеті: Сергіту сәті. ФизминуткаОқушының іс-әрекеті: Оқушылар өз орындарынан тұрып, бейнероликті бақылап отырып жаттығу жасайды.

Слайд 11VІІ. Сабақты бекіту
Мұғалімнің іс-әрекеті: Мектеп оқушыларының формасы қандай болу керек?
Оқушының

іс-әрекеті: Оқушылар қағазға топпен сурет салып салған суреттерін қорғайды.
VІІ. Сабақты бекітуМұғалімнің іс-әрекеті: Мектеп оқушыларының формасы қандай болу керек? Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар қағазға топпен сурет салып

Слайд 12VІІІ. Үйге берілетін тапсырма.
Мұғалімнің іс-әрекеті: Ауа райының маусымдық ауысу алгоритімін құр

Оқушының

іс-әрекеті: Үйге берілген тапсырманы орындайды.
VІІІ. Үйге берілетін тапсырма.Мұғалімнің іс-әрекеті: Ауа райының маусымдық ауысу алгоритімін құрОқушының іс-әрекеті: Үйге берілген тапсырманы орындайды.

Слайд 13ІХ. Бағалау
Мұғалімнің іс-әрекеті: Әр топқа таратылған бағалау парағын алып балдық жүйе

бойынша топтардың жалпы пайызын көрсету.

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар өздерінің топтарына берілген бағаға келіседі.
ІХ. БағалауМұғалімнің іс-әрекеті: Әр топқа таратылған бағалау парағын алып балдық жүйе бойынша топтардың жалпы пайызын көрсету.Оқушының іс-әрекеті:

Слайд 14Х. Кері байланыс
Мұғалімнің іс-әрекеті:
1. Бүгін мен не үйрендім?
2. Маған не

ұнады, ұнамады?
3. Жаңа сабақ бойынша тағы не білгін келеді?

Оқушының іс-әрекеті: Оқушылар топпен қағазға өз пікірлерін, ойларын еркін жазып тапсырады.
Х. Кері байланысМұғалімнің іс-әрекеті: 1. Бүгін мен не үйрендім?2. Маған не ұнады, ұнамады?3. Жаңа сабақ бойынша тағы

Слайд 15Сабақ аяқталды, сау болыңыздар! Назарларыңызға рахмет!!!

Сабақ аяқталды,  сау болыңыздар! Назарларыңызға рахмет!!!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть