Презентация, доклад на тему Тақырыбы: “Квадрат теңдеулер тарауын қайталау” Жезқазған қаласы. №8 гимназия

Содержание

Ой шақыру тренингіІздену, зерттеу, жинақтауШешімдерді дәлелдеу, тексеруТанымдық жаттығуларІскерлік, серіктестік, ынтымақтастықДиагностикалық кезеңі“Үйрете жүріп, үйрене біл”Сабақтың дидактикалық кезеңдері:

Слайд 1Ашық сабақ: “Квадрат теңдеулер тарауын қайталау”
“Жезқазған қаласының білім бөлімінің №8 гимназиясы”КММ
Математика пәні

мұғалімі:
Игибаева Балкия Сламовна
Ашық сабақ: “Квадрат теңдеулер тарауын қайталау”“Жезқазған қаласының білім бөлімінің №8 гимназиясы”КМММатематика пәні мұғалімі:Игибаева Балкия Сламовна

Слайд 2Ой шақыру тренингі
Іздену, зерттеу, жинақтау
Шешімдерді дәлелдеу, тексеру
Танымдық жаттығулар
Іскерлік, серіктестік, ынтымақтастық
Диагностикалық кезеңі
“Үйрете

жүріп, үйрене біл”

Сабақтың дидактикалық кезеңдері:

Ой шақыру тренингіІздену, зерттеу, жинақтауШешімдерді дәлелдеу, тексеруТанымдық жаттығуларІскерлік, серіктестік, ынтымақтастықДиагностикалық кезеңі“Үйрете жүріп, үйрене біл”Сабақтың дидактикалық кезеңдері:

Слайд 3Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулер тарауын қайталау Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: кең ауқымды

білімін қалыптастыру 2. Дамытушылығы: жан-жақты ойлауды дамыту. 3. Тәрбиелілігі: Рухани әлемін, ұжымдық сезімін ояту. Алған білімін өмірде қолдана алатын ізденгіш жеке тұлға тәрбиелеу Сабақтың типі: Жинақтау сабағы Сабақтың түрі: Диагностикалау сабағы Оқыту технологиясы: Дидактикалық бірліктерді ірілендіру. Пәнаралық байланыс: Тарих, әдебиет, геометрия пәндерімен байланыстыру Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, тірек-сызбалар, кестелер, үлестірмелі парақшалар, диагностикалық көрсеткіштер кестесі Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру ІІ. Дидактикалық кезеңдері: 1. Ой қозғау тренингі. 2. Іздену, зерттеу, жинақтау. 3. Танымдық, дамытушылық. 4. Іскерлік, тиімділік. 5. Зерттеушілік, ізденушілік. 6. Үйге тапсырма. 7. Бағалау, сабақты қорытындылау
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулер тарауын қайталау  Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: кең ауқымды білімін қалыптастыру 2. Дамытушылығы:

Слайд 4 “Жұмбақ дәрістеме-Абайдан ауысқан әдістеме”


1 . Ой қозғау тренингі

“Жұмбақ дәрістеме-Абайдан ауысқан әдістеме”

Слайд 5квадрат
Теңдеу
Дискриминант
Дәреже
Квадрат түбір
Транспортир

квадратТеңдеуДискриминантДәрежеКвадрат түбірТранспортир

Слайд 72 . Нақты жауап, тиімді әдіс, үнемді уақыт
“Білім-біліктілікке жеткізер

баспалдақ, ал біліктілік сол білімді іске асыру дағдысы” (А. Байтұрсынов)
2 . Нақты жауап, тиімді әдіс, үнемді уақыт  “Білім-біліктілікке жеткізер баспалдақ, ал біліктілік сол білімді іске

Слайд 9Қандай теңдеуді квадрат теңдеу дейміз?
1
Product
Product
2
3
8
6
5
7
4
9
Квадрат теңдеудегі бірінші коэффициент а≠0 шарты не

үшін қажет?

Толымсыз квадрат теңдеулерді анықтаңдар

Квадрат теңдеудің коэффициенттерін атап көрсетіңдер

Келтірілген квадрат теңдеулерді анықтаңдар

Келтірілмеген квадрат теңдеулерді анықтаңдар

Толық квадрат теңдеулерді анықтаңдар

Берілген теңдеулерді қандай әдістермен шешуге болатынын анықтаңдар, олардың ішінен ең тиімдісін көрсетіңдер

Теңдеулерді шешпей-ақ, уақытты үнемдеп, квадрат теңдеуді түбірлерін табыңдар

Қандай теңдеуді квадрат теңдеу дейміз?1ProductProduct23865749Квадрат теңдеудегі бірінші коэффициент а≠0 шарты не үшін қажет?Толымсыз квадрат теңдеулерді анықтаңдарКвадрат теңдеудің

Слайд 10
3. Танымдық, дамытушылық

“Ата-бабамыздың өмірі өткен тарих-
бүгінгінің баға жетпес байлығы”

Н.Ә.Назарбаев
3. Танымдық, дамытушылық“Ата-бабамыздың өмірі өткен тарих-бүгінгінің баға жетпес байлығы”

Слайд 11



x2-4|x|+3=0
y4-13y2+36=0
23x2+24x+1=0
Тікбұрышты үшбұрыштың катеттерінің қосындысы 14 см, ал ауданы 30 см2 болса,

онда катеттерін табыңдар.
x2-4|x|+3=0y4-13y2+36=023x2+24x+1=0Тікбұрышты үшбұрыштың катеттерінің қосындысы 14 см, ал ауданы 30 см2 болса, онда катеттерін табыңдар.

Слайд 12 4. Іскерлік, тиімділік
“Оқытуда ережеден гөрі есеп тиімдірек”

(И. Ньютон)
4. Іскерлік, тиімділік  “Оқытуда ережеден гөрі есеп тиімдірек”

Слайд 13Абзал
Әйгерім
Гулим
Дилара
Диас
Ақерке
Нұржан
Жантөре
Әлібек
Жұлдыз
Дана
Алмат
Диас
1; 9
-2; +2
±1; ±7
-1,5; 1
1; 11
2; 5
±1; ±2
-2; 10
1; 6
Шынар
Сагадат
Гулназ
Шахнияз
Сая
Аружан
Ақбота
Жандос
Асылзат
Сұлтан
Мәдина
Алдияр
Акку
0,6; 1
1;

4

4; 7

-0,2; 0,5

±2

-2,5; 1

±1; ±3

0,5; 4

1; 9

АбзалӘйгерімГулимДилараДиасАқеркеНұржанЖантөреӘлібекЖұлдызДанаАлматДиас1; 9-2; +2±1; ±7-1,5; 11; 112; 5±1; ±2-2; 101; 6ШынарСагадатГулназШахниязСаяАружанАқботаЖандосАсылзатСұлтанМәдинаАлдиярАкку0,6; 11; 44; 7-0,2; 0,5±2-2,5; 1±1; ±30,5; 41;

Слайд 14 5. ЗЕРТТЕУШІЛІК, ІЗДЕНУШІЛІК










“Ойлану таңданудан басталады” Нақыл сөздер



5. ЗЕРТТЕУШІЛІК, ІЗДЕНУШІЛІК             “Ойлану

Слайд 15Абай жұмбағы:

Сыңалар, ей шәкірттер, келді жерің,
Сәулең болса, бермен кел, талапты

ерің.
Жан құмары дүниеде немене екен –
Соны білсең, бәрін де білгендерің

Шешуі:

Білмекке құмарлық

Абай жұмбағы:Сыңалар, ей шәкірттер, келді жерің, Сәулең болса, бермен кел, талапты ерің.Жан құмары дүниеде немене екен –Соны

Слайд 16І топ. Квадрат теңдеуді шешудің графиктік әдісі
ІІ топ. Квадрат теңдеуді шешудің

номограмма әдісі
ІІІ топ. Квадрат теңдеуді циркуль және сызғыш көмегімен шешу әдісі
IV топ. Квадрат теңдеуді шешудің геометриялықт әдісі

6. Үйге тапсырма

І топ. Квадрат теңдеуді шешудің графиктік әдісіІІ топ. Квадрат теңдеуді шешудің номограмма әдісіІІІ топ. Квадрат теңдеуді циркуль

Слайд 177. БАҒАЛАУ, САБАҚТЫ ҚОРЫТЫНДЫЛАУ

7. БАҒАЛАУ, САБАҚТЫ ҚОРЫТЫНДЫЛАУ

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть