Презентация, доклад на тему Квадрат теңдеулерді шешу 8 класс математика

Содержание

Математиканы көршінің жұмыс жасағанына қарап, оқып-үйрену мүмкін емес

Слайд 1№4 М.Әуезов атындағы жалпы білім беретін орта мектеп






Тақырыбы: Квадрат теңдеулерге есептер

шығару
Пән мұғалімі:Ахметова Сәнімгүл Сейілқызы

Класы: 8 “а”



2012-2013 оқу жылы

Ашық сабақ

№4 М.Әуезов атындағы жалпы білім беретін орта мектепТақырыбы: Квадрат теңдеулерге есептер шығаруПән мұғалімі:Ахметова Сәнімгүл Сейілқызы

Слайд 2

Математиканы көршінің жұмыс жасағанына қарап, оқып-үйрену мүмкін емес

А. Нивен
Математиканы көршінің жұмыс жасағанына қарап, оқып-үйрену мүмкін емес

Слайд 3
Сабақтың мақсаты
Квадрат теңдеудің түрлерін және
квадрат теңдеудің түбірлерін табу


формулаларын еске түсіре отырып,
оған есеп шығара білуге машықтандыру.

Сабақтың мақсаты Квадрат теңдеудің түрлерін және  квадрат теңдеудің түбірлерін табу      формулаларын

Слайд 4Сабақтың міндеттері:
Тәрбиелілік: Оқушылардың алгебра пәніне
қызығушылығын арттыру,
оқушыларды алғырлыққа,
шапшаңдыққа

және
ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Білімділік:Квадрат теңдеудің түрлерін және квадрат теңдеудің түбірлерін табу формулаларын еске түсіре отырып, оған есеп шығара білуге машықтандыру,
толымсыз квадраттық теңдеулер
туралы алған білімдерін бекіту.

Дамытушылық: Оқушылардың ақыл-ойын дамыту,
ойлау қабілетін жетілдіру,
ойдан ой туындатуға,әр сөзді,
айтылған ойды дәлелдеуге үйрету

Сабақтың міндеттері: Тәрбиелілік: Оқушылардың алгебра пәніне қызығушылығын арттыру, оқушыларды алғырлыққа, шапшаңдыққа және ұйымшылдыққа тәрбиелеу.Білімділік:Квадрат теңдеудің түрлерін және

Слайд 5
Сабақтың құрылымы

-Ұйымдастыру бөлімі; -Үй тапсырмасын тексеру; -Өткен материалды қайталау; -Есептер шығару; -Білімді бекіту; -Үйге

тапсырма; -Оқушыларды бағалау; -Қорытындылау.
Сабақтың құрылымы  -Ұйымдастыру бөлімі; -Үй тапсырмасын тексеру; -Өткен материалды  қайталау; -Есептер шығару; -Білімді бекіту; -Үйге

Слайд 6үй тапсырмасы

№206(1), №209(2)

үй тапсырмасы№206(1), №209(2)

Слайд 7
№202(2)
1 сан – х
2 сан – х-16
Х*(х-16)=80
Д=256+320=576
Х1=20; х2=-4


№209
Х-у=4

х=у+4
Х2-у2=104 (у+4)2-у2=104
8у=88
у=11; х2=225 х=15

№202(2) 1 сан – х2 сан – х-16Х*(х-16)=80Д=256+320=576Х1=20;  х2=-4№209Х-у=4

Слайд 8Әр топ конверттегі
жеке-жеке қиылған
сөздер бойынша
ЕРЕЖЕ құрастырады
Өткенді қайталау

Әр топ конверттегі жеке-жеке қиылған сөздер бойынша ЕРЕЖЕ құрастырадыӨткенді қайталау

Слайд 9 1)Квадраты а-ға тең кез-келген теріс

емес в саны теріс емес а санының арифметикалық квадрат түбірі деп аталады 2) ах2+вх+с=0 түрінде берілген теңдеу квадрат теңдеу деп аталады 3) ах4+вх2+с=0 түрінде берілген теңдеу биквадрат теңдеу деп аталады. 4) в2-4ас=0 түріндегі өрнек квадрат теңдеудің дискриминанты деп аталады.
1)Квадраты а-ға тең кез-келген теріс емес в

Слайд 10Деңгейлік тапсырмалар:

1) 2х2-50=0

2) 7x2-14x=0


1) 2x2-8x-10=0 2) 7x2+8x+1=0




І деңгей:

Толымсыз квадрат теңдеуді шешу

ІІ деңгей:

Толымды квадрат теңдеуді шешу

ІІ деңгей:

Бөлшек-рационал теңдеуді шешу


 


 

Деңгейлік тапсырмалар: 1) 2х2-50=0        2) 7x2-14x=0 1) 2x2-8x-10=0

Слайд 11Жауаптары:
-5;5
0;2
-9;1
-3;6

Жауаптары:-5;50;2-9;1-3;6

Слайд 12 №206(1), №212(1), №221
І

деңгей: Тізбектей алынған екі натурал санның квадраттарының қосындысы олардың көбейтіндісінің мәнінен 157-ге артық. Осы сандарды тап.
ІІ деңгей:
Тікбұрышты үшбұрыштың бір катеті 2түбір асты 6 см, ал екінші катеті гипотенузадан 2 см кем. Тікбұрышты үшбұрыштың екінші катеті мен гипотенузасын табыңдар.
ІІ деңгей:
Екі бригада бірігіп,тас жолды 18 күнде жөндейді. Егер алдымен жұмыстың 2\3-сін бірінші бригада жеке орындаса,онда тас жолды жөндеуге 40күн кетеді. Тас жолды жөндеу үшін әрбір бригадаға қанша күн қажет.
№206(1), №212(1), №221        І деңгей: Тізбектей алынған екі натурал

Слайд 13
























"Зерде" ойыны
Сандық мақал-мәтел құрастыру


x2-10х+24=0
x2-1001x+1000=0 



Слайд 14Тест тапсырмасы

Тест тапсырмасы

Слайд 15Жауаптары
1) в 2) в 3) а 4) с 5) с

Жауаптары   1) в 2) в 3) а 4) с 5) с

Слайд 16ӘЛ ХОРЕЗМИ (783–850 )
Толық есімі – Әбу

Абдаллах Мұхаммед ибн Мұса Әл Хорезми. Адамзат өркениетінің дамуына және қалыптасуны өлшеусіз үлес қосқан, көне өркениеттер тағылымының тал бесіктерінің бірі Ежелгі Хорезм еліндегі Хиуа қаласында дүниеге келген. Ол - әйгілі «Шығыстың жеті жұлдызының» бірі, әлемдік қазіргі алгебра ғылымының негізін салушы ретінде белгілі. Орта ғасырлық Ұлы ғалым - математик, астроном (жұлдызшы), тарихшы,педагог,дәрігер болған. Квадрат теңдеуді шешудің әдістері Әл-Хорезмидің еңбектерінде толық жазылған.Алгебралық теңдеуді және түбірлер формуласын
ӘЛ ХОРЕЗМИ (783–850 )    Толық есімі – Әбу Абдаллах Мұхаммед ибн Мұса Әл Хорезми.

Слайд 17Франсуа Виет(1540-1603)
Әріпті өрнекті енгізген XVI ғасырдың математигі,заңгері,педагогы Франсуа Виет.
Өзінің алгебралық ойларын

“Аналитикалық шеберлікке кіріспе” шығармасында жазған.онда алгебраны математикалық есептеу әдісіне айналдыруды ұсынған Виет: “Барлық математик ғалымдар алгебрада теңдесі жоқ қазына бар екенін білген, бірақ қазынаны қалай табуды білмеді. Олардың неғұрлым күрделі деп тапқан есептері біздің шеберлік арқылы оңай шешіледі ” , - деп жазған.


Франсуа Виет(1540-1603)Әріпті өрнекті енгізген XVI ғасырдың математигі,заңгері,педагогы Франсуа Виет.Өзінің алгебралық ойларын “Аналитикалық шеберлікке кіріспе” шығармасында жазған.онда алгебраны

Слайд 18
Венн диаграммасы


Венн диаграммасы

Слайд 19

үйге тапсырма
"КВАДРАТ ТЕҢДЕУЛЕР" ТАРАУЫН ҚАЙТАЛАУ

үйге тапсырма

Слайд 20Бағалау,қорытындылау

Бағалау,қорытындылау

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть