Презентация, доклад на тему Урок Пунктуация 9 сынып

Сабақтың мақсаты: Білімділік – оқушыларға тыныс белгілері туралы түсінік беру, теориялық білімдерін практикамен ұштастыру, Дамытушылық- әдеби жанрлардың түрлерінен мысалдар келтіру арқылы пәнге деген қызығушылығын дамыту, ізденімпаздылық қасиетін қалыптастыру Тәрбиелік – оқушыларды адамгершілікке, ізеттілікке,

Слайд 1Сабақтың тақырыбы: Пунктуация

Сабақтың тақырыбы: Пунктуация

Слайд 2 Сабақтың мақсаты: Білімділік – оқушыларға тыныс белгілері туралы түсінік беру, теориялық білімдерін

практикамен ұштастыру, Дамытушылық- әдеби жанрлардың түрлерінен мысалдар келтіру арқылы пәнге деген қызығушылығын дамыту, ізденімпаздылық қасиетін қалыптастыру Тәрбиелік – оқушыларды адамгершілікке, ізеттілікке, әдептілікке, шапшаңдыққа тәрбиелеу, ұлттық салт-дәстүрді қадірлеуге баулу, өз елін, тілін сүюге тәрбиелеу Әдісі: Сұрақ-жауап, шығармашылық іздену Көрнекілігі: Тірек сызба, слайд
Сабақтың мақсаты: Білімділік – оқушыларға тыныс белгілері туралы түсінік беру,  теориялық білімдерін практикамен ұштастыру, Дамытушылық-

Слайд 3




Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру бөлімі.
І топ – нүкте, үтір
ІІ топ – сұрау

белгісі, леп белгісі
ІІІ топ – тырнақша, сызықша, жақша
ІVтоп – қос нүкте, көп нүкте
Сабақтың барысы:І.Ұйымдастыру бөлімі.І топ – нүкте, үтірІІ топ – сұрау белгісі, леп белгісіІІІ топ – тырнақша,

Слайд 4Үй тапсырмасын сұрау Стильді анықта! Күміс толқынбетіндей боп, кейде жылтырай түсіп, сәл сыбырдай

ғана болымсыз жыбыр қағады. 2. 32 бап: Азаматты қандай да болсын құқығы мен бостандығынан айыру немесе олардан шектеуге ешкімнің қақысы жоқ, мұны осы Конституцияға ғана сәйкес істеуге болады. 3. ...Толқын теңіз. Кішкене қайықтағы жалғыз әйел. Түпсіз, шексіз толқын...алыста, көкжиекте бұлттар. 4.Алтын адам Есік қорғанынан табылған болатын.адамды осылай алтынмен апталған сауытпен жерлеуге не себеп? 5.Айналайын, қалқашым, қайтып келіп қалдың ба? И-и-и айналайын-ай!
Үй тапсырмасын сұрау Стильді анықта! Күміс толқынбетіндей боп, кейде жылтырай түсіп,  сәл сыбырдай ғана болымсыз жыбыр

Слайд 5 Жаңа сабақ. І топ - Пунктуация дегеніміз

не? ІІ топ - Сөйлем соңына қойылатын тыныс белгі ІІІ топ - Нүкте І V топ -Сұрақ белгісі
Жаңа сабақ.  І топ - Пунктуация дегеніміз не? ІІ топ - Сөйлем

Слайд 6
Тәтті  шөпті  таңдап   жеп  жылқы-сиыр                                          
 Тың-тоңы тұяқ  кесті емес  шиыр
Тай-тана  бота

тайлақ серкеш – тоқты                                                   
 Барлығы тояр  соның  толып  бүйір                                       
Тойған  мал  көтерілді  асыр  салып                                                 
Тәтті  шөпті  таңдап   жеп  жылқы-сиыр                                           Тың-тоңы тұяқ  кесті емес  шиырТай-тана  бота тайлақ серкеш – тоқты                                                    Барлығы тояр  соның

Слайд 7
Тың-тоңы, тұяқ  кесті емес   шиыр.
Тай-тана,  бота тайлақ, серкеш – тоқты
Барлығы

тояр  соның,  толып  бүйір.
Тойған  мал  көтерілді  асыр  салып
Торпақ,   бұқа,  тай - құнан  үйір  алып.
 Малдың,   жанның   барлығы   көтеріңкі ,
Қыстан   көрген   зардабы  ұмыт   қалып. 
Алты   ай   қыс ауырған   көп   жөтеліп, 
Төсек   сал , төсек   кемпір   бас   көтеріп. 
Қалың  қар,   қатты   боран  сары аяздың,
Барлығы  бірақ  күнде  кетті  өтеліп.                                                 
Тың-тоңы, тұяқ  кесті емес   шиыр.Тай-тана,  бота тайлақ, серкеш – тоқтыБарлығы тояр  соның,  толып  бүйір.Тойған  мал  көтерілді 

Слайд 81.Тыныс белгілерінің сөйлем ішінде, сөйлемнің соңында қойылуы деген не? 2.Олар

қандай қызмет атқаруы мүмкін? 3. Тыныс белгісі жоқ шығармаға қандай теңеу айтар едің? 4.Өзің тыныс белгісінен қате жібересің бе? 5.Ең көп қолданылатын тыныс белгілері қандай?
1.Тыныс белгілерінің сөйлем ішінде,  сөйлемнің соңында қойылуы деген не?   2.Олар қандай қызмет атқаруы мүмкін?

Слайд 9Оқулықпен жұмыс
І топ – 124- жаттығу
ІІ топ – 131- жаттығу
ІІІ топ

-135 –жаттығу
ІV топ – 140- жаттығу

Тақтамен жұмыс
126-жаттығу бойынша қарамен жазылған сөйлемге морфологиялық талдау жасатамын
Оқулықпен жұмысІ топ – 124- жаттығуІІ топ – 131- жаттығуІІІ топ -135 –жаттығуІV топ – 140- жаттығуТақтамен

Слайд 10Шығармашылық жұмыс І топ – “Отбасында” диалог құрастыру ІІ топ – “Дүние кілті

–білімде” тақырыбында ой толғау жазу ІІІ топ – Интервью ІV топ – «Тыныс белгілері -шығарма ажары» пікір жазу
Шығармашылық жұмыс І топ – “Отбасында” диалог құрастыру ІІ топ – “Дүние кілті –білімде” тақырыбында ой толғау

Слайд 11Бағалау. Топтар бір-бірін бағалайды
Үйге тапсырма: 132-142-жаттығу

Бағалау. Топтар бір-бірін бағалайды Үйге тапсырма: 132-142-жаттығу

Слайд 12Назарларыңызға көп рахмет!

Назарларыңызға көп рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть