Презентация, доклад на тему Урок-презентация по украинскому языкуОзначення узгоджені й неузгоджені

Тема. Означення узгоджене й неузгоджене Мета: поглибити знання учнів про означення як другорядний член речення; сформувати поняття про узгоджене й неузгоджене означення; розвивати вміння визначати вид означення у реченнях; трансформувати узгоджені

Слайд 1Українська мова.
8 клас

Українська мова. 8 клас

Слайд 2
Тема. Означення узгоджене й неузгоджене
Мета: поглибити знання учнів про означення

як другорядний член речення;
сформувати поняття про узгоджене й неузгоджене означення;
розвивати вміння визначати вид означення у реченнях;
трансформувати узгоджені означення в неузгоджені та навпаки;
удосконалити навички доречного використання означень як в усному, так і в писемному мовленні;
за допомогою мовленнєво – комунікативного дидактичного матеріалу сприяти формуванню патріотичного ставлення до рідної землі.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції)
Тема. Означення узгоджене й неузгоджене Мета: поглибити знання учнів про означення як другорядний член речення;

Слайд 3Хід уроку І. Організація класу. Видача карток оцінювання. Картка оцінювання роботи учня

в групі Дата Прізвище, ім’я
Хід уроку І. Організація класу. Видача карток оцінювання.     Картка оцінювання роботи учня в

Слайд 4ІІ. Групова перевірка домашнього завдання Презентація творчого завдання (опорна схема за

повтореною темою) 1група: опорна схема „Словосполучення”. 2група: опорна схема „Речення”. 3група: опорна схема „Головні та другорядні члени речення”. 4група: опорна схема „Означення”. Дитячі роботи „Словосполучарик”
ІІ. Групова перевірка домашнього завдання  Презентація творчого завдання (опорна схема за повтореною темою)   1група:

Слайд 5„Словосполучарик”

„Словосполучарик”

Слайд 6„Квіткоречення”

„Квіткоречення”

Слайд 7Паровозик головних і другорядних членів речення

Паровозик головних і другорядних членів речення

Слайд 8Означення „Черепашка”

Означення „Черепашка”

Слайд 9

Інтелектуальна розминка. Кожна група задає по одному питанню тим, хто презентує свою роботу (запитання Каті..., запитання Сашкові..., запитання Даші...) Навчальна гра „Прошу допомоги” ІІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. IV. Актуалізація мотиваційних резервів. Записати речення. Підкреслити головні та другорядні члени речення. Запорізька земля – справжня скарбниця природних та історичних багатств. На Хортиці зароджувалось і міцніло січове дніпровське козацтво. Гра „Хто більше?” Дібрати якнайбільше означень до слова: 1 група: канікули - 2 група: екскурсія - 3 група: Хортиця - 4група: враження - Ситуативне завдання: ввести означення в речення. На... канікулах відбулась... екскурсія на... Хортицю. 1група – дуже сподобалась екскурсія; 2група – сподобалась; 3група – не сподобалась; 4група – ніяке ставлення . Гра ”Вірю,не вірю” У мовленні можна обійтись без означень. Наше мовлення буде красивим і точним. Можна передати власні почуття без означень.
Інтелектуальна розминка.

Слайд 10V. Зупинка ДЧЦМЗ (для чого це мені знадобиться)

V. Зупинка ДЧЦМЗ (для чого це мені знадобиться)

Слайд 11VI. Усвідомлення теоретичного матеріалу у процесі практичної роботи.

Спостереження. Дніпровські пороги – пороги Дніпра. Степова трава – трава зі степу. Козацька свита – свита козака. - На які питання відповідають виділені слова? - Яке значення вони мають? - Яким членом виступають? - Як пов’язуються з означуваним словом? Свої спостереження співставте з матеріалом таблиці.
VI. Усвідомлення теоретичного матеріалу у процесі практичної роботи.

Слайд 12 Робота

з підручником. Знайди відповіді на питання: - Які означення називаються узгодженими? - Який у них спосіб зв’язку? - Визначте місце означення по відношенню до означуваного слова. - Які означення називаються неузгодженими? - Який у них спосіб зв’язку? - Визначте місце означення по відношенню до означуваного слова. Дослідження: чим можуть виражатись узгоджені й неузгоджені означення. Складання квітки „Узгоджені й неузгоджені означення”. Степ та воля – то казацька доля. Гуде, клекотить розтривожена вода. Оцю екскурсію запам’ятаю надовго. Я на теплоході. Перші враження незабутні. Рука козака була безжальною до ворогів. Величний Дніпро. Береги його потапають у зелені. Бажання сідати в автобус не було. Дорога ліворуч вела нас до казацької церкви. Екскурсовод краєзнавчого музею показував яскраву панораму.
Робота з підручником.  Знайди відповіді на

Слайд 13Квітка

Квітка

Слайд 15





Творче конструювання.
Скласти речення, у яких подані слова , словосполучення виступали б

означеннями.
- дерев’яні вироби
- козацькі правила
- із Запоріжжя
- з довгими вусами

Замінити складені речення, перетворивши неузгоджені означення в узгоджені та навпаки.
Наприклад:
Вироби з дерева стали чудовими сувенірами.
Дерев’яні вироби стали чудовими сувенірами.
Творче конструювання.Скласти речення, у яких подані слова , словосполучення виступали б означеннями. - дерев’яні вироби - козацькі

Слайд 16VII.Узагальнення й систематизація знань учнів. Характеристика означень за схемою.

1. Виділити в реченні

означення (підкреслити його)


2. З’ясувати, з яким членом речення воно пов’язується
й на яке питання відповідає

3. Визначити, що означає означення

Ознака
предмета

Ознака за
приналежністю

Ознака за
кількісним
виявом

4. Визначити вид означення

Узгоджене

Неузгоджене

5. Указати на спосіб вираження означення

VII.Узагальнення й систематизація знань учнів. Характеристика означень за схемою.1. Виділити в реченні означення (підкреслити його)2. З’ясувати, з

Слайд 17VIII. Оцінювання навчальних досягнень. Виставлення балів у картки оцінювання.

VIII. Оцінювання навчальних досягнень.  Виставлення балів у картки оцінювання.

Слайд 18 ІХ. Домашнє завдання. 1 рівень: написати відгук про екскурсію, використавши узгоджені

та неузгоджені означення. 2 рівень: виконати вправу №142. Підкреслити означення, визначити їх вид, схарактеризувати за схемою. 3 рівень: виконати вправу №142 . Підкреслити означення, визначити їх вид. Х. Підсумки. „Тямущий учень”. Скласти якнайбільше питань до теми.
ІХ. Домашнє завдання. 1 рівень: написати відгук про екскурсію, використавши узгоджені та неузгоджені означення.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть