Презентация, доклад по русскому языку на тему Бір атаның балалары (үзінді)

  СЖ.«Адасқан сөздер»СЖ.“Сұрақ - жауап” СЖ.Жазылым алды тапсырмасы. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі.СЖ.Берілген тапсырма бойынша өз жауабын шығармадағы оқиғамен/дәйексөзбен дәлелдейді.Белсенді оқу әдістеріЖаңа сабақтың тақырыбын ашу, анықтау мақсатын да “Адасқан сөздер”ойыны ойнатыла ды.Алдыңғы сабақты пысықтау мақсатында оқушылармен сұрақ-жауап

Слайд 1



 





Сабақтың тақырыбы:М. Мағауин «Бір атаның балалары» (үзінді).


Сабақтың мақсаттары
Эссе құрылымын

сақтай отырып, «Ұлттар достастығы» тақырыбында, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу.
Оқушылар болымды, болымсыз етістіктерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану.


Бағалау критерийлері
Эссе құрылымын сақтай отырып, «Ұлттар достастығы» тақырыбында белгілі бір оқиғаны сипаттап жазады.
Болымды, болымсыз етістіктерді жазба жұмысында орынды қолданады.



Оқу мақсаты:5.Ж2.Эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу.
5.ТБ1.5. Болымды, болымсыз етістіктерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану



Тілдік мақсаттары: Көркем әдебиет стилі
Лексикалық минимумТүрлі ұлт өкілдері орыс,татар, құндылық, түсіністік, ынтымақ, бауырына басу, өгейсітпеу, төзу.




Құндылықтарға баулу:
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім
Достық пен келісім дәстүрін сақтауға баулу.


Пәнаралық байланыс: Тарих
Тарихтағы Ұлы Отан соғысы кезіндегі оқиғалары суреттеледі

Алдыңғы білім:М. Мағауин «Бір атаның балалары» (үзінді). Шығарманың мазмұнымен танысып, композициялық құрылымына талдау. Кейіпкерлерге мінездеме беру.

  Сабақтың тақырыбы:М. Мағауин «Бір атаның балалары» (үзінді).Сабақтың мақсаттарыЭссе құрылымын сақтай отырып, «Ұлттар достастығы» тақырыбында, адамды, табиғатты,

Слайд 2



 




СЖ.«Адасқан сөздер»



СЖ.“Сұрақ - жауап”



СЖ.Жазылым алды тапсырмасы.
«Ойлан-жұптас-бөліс»

әдісі.


СЖ.
Берілген тапсырма бойынша өз жауабын шығармадағы оқиғамен/дәйексөзбен дәлелдейді.


Белсенді оқу әдістері

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу, анықтау мақсатын да “Адасқан сөздер”ойыны ойнатыла ды.

Алдыңғы сабақты пысықтау мақсатында оқушылармен сұрақ-жауап өткіземін.Cөйлеу нормаларын сақтайды, тілдік құралдарды пайдаланады



Ж.Сәйкестендіру әдісі
Жаңа сөздік
Жазылым тапсырмасы.
Эссе“Ұлттар достастығы.”


Ж
Жаңа сабақтың сөздігін жақсы меңгеру үшін оқушылар сөздіктің көмегіне сүйеніп, сәйкестендіру жұмысын орындайды.
Жаңа сөздерді толық меңгеру үшін


Жазылымнан кейінгі тапсырмасы.
«Кластер» әдісі
«Сөздер тізбегі»


ТЖ
Алған білім деңгейін анықтап, кем тұстарын толықтыруға,
жоспарлауға болады,
Ойлау қабілетін
жақсартады.
Өз ойларын тұжырымдау үшін

Тілдік бағдар.
Ж

Оқушылардың ойлау қабілетін дамытады,жақсартады.

    СЖ.«Адасқан сөздер»СЖ.“Сұрақ - жауап” СЖ.Жазылым алды тапсырмасы. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі.СЖ.Берілген тапсырма бойынша өз жауабын шығармадағы

Слайд 3
Б а ғ а л а у
Жеке жұмыс Жазылым тапсырмасы.

Дескриптор
-Эссе құрылымын (кіріспе, негізгі,қорытынды ) сақтап жазады.
- Шығармадағы оқиғамен байланыстыра сипаттайды.
- Болымды,болымсыз етістіктер сөйлемдерде орынды қолданады.

Топпен жұмыс.Жазылымнан кейінгі тапсырма.
Дескриптор
-Өз ойларын бір сөзбен тұжырымдап жазады.
Оқуды жақсарту мақсатында оқушылар “Бас бармақ”бірін-бірі өзара бағалайды.

Жеке жұмыс. Тілдік бағдар.
Дескриптор
1Ұсынылған етістікті болымсыз етістікке айналдырады.
2 Етістіктің антонимін табады.
3 Антонимін сөз тіркесіне айналдырады.
4 Сөз тіркесін қатыстырып сөйлем құрайды.
«Бес саусақ»әдісі арқылы бағалау
Оқуды жақсарту мақсатында оқушылар бірін-бірі өзара бағалайды.

Жазылым алды тапсырмасы. Сыныппен жұмыс
Дескриптор:
1 Берілген тапсырма бойынша өз ойын қорытады.
2 Жұп болып пікірлерімен бөліседі.
- ҚБ мадақтау

ҚБ мадақтау

«Сағат тілі» әдісі
 

Бағалау критерийі
Эссе құрылымын сақтай отырып, «Қазақстан ортақ үйіміз» тақырыбында белгілі бір оқиғаны сипаттап жазады.

Болымды, болымсыз етістіктерді жазба жұмысында орынды қолданады.

Бес бармақ

“Б а ғ а л а уЖеке жұмыс Жазылым тапсырмасы.  Дескриптор -Эссе құрылымын (кіріспе, негізгі,қорытынды )

Слайд 4Саралау
Жеке жұмыс
Жеке жұмыс

Саралау тапсырмасы
Тапсырма негізінде сараланды.





Қабілеті әртүрлі оқушылар.
Арнайы

қажеттілікті талап ететін оқушыларға жеке қолдау көрсету саралау жүргізіледі.Қажеттілікті талап ететін оқушыларға сұрақтарды көпірше ретінде ұсынамын.Осы сұрақтарға жауап жазу арқылы эссе жазады.Мысалы
1 Адалдық,достық ,жақсылық жасау дегенді қалай түсінесіз?
2 Қазақстан ортақ үйіміз дегенді қалай түсінесіңдер?
3 Еліміздегі ұлт өкілдері және ортақ үйіміз Қазақстан жайлы мағлұмат келтіріңдер?
Мақсаты:Жеке қолдау көрсету,сенімділіктерін арттыру мақсатында





Қабілеті жоғары оқушылардың мүмкіндіктері ескеріле отырып, күрделі тапсырмалар дайындаймын.
Кейбір оқушыларға тақырыпқа ұқсас күрделенген тақырып ұсынамын.Мысалы мынадай тақырыптар ұсынамын. «Қазақстан ортақ үйіміз»
Мақсаты:шығармашылық қабілетін дамыту



Саралау Жеке жұмысЖеке жұмысСаралау тапсырмасы Тапсырма негізінде сараланды.Қабілеті әртүрлі оқушылар.Арнайы қажеттілікті талап ететін оқушыларға жеке қолдау көрсету

Слайд 5Кері байланыс

Балалар төменде берілген кестені толтырып, мұғалімге өткізеді.
Плюс
(жақсы орындай

алдым/түсіндім)

Минус
(сабақ барысында кездескен кедергілер)

Сұрағым бар
(сабақ бойынша сұрағым бар)

Кері байланыс Балалар төменде берілген кестені толтырып, мұғалімге өткізеді.Плюс(жақсы орындай алдым/түсіндім)Минус(сабақ барысында кездескен кедергілер)Сұрағым бар(сабақ бойынша сұрағым

Слайд 6ықшам сабақтан алған әсерім

Оқу мақсатынан сабақты

табысты жоспарлау үшін сабақ мақсатын қоюды, мақсатқа жету үшін бағалау критерий мен дескриптор қадамдарын саралауды үйрендім.

Ықшам сабақ барысында әріптестерім тапсырмаға әдіс – тәсілдерді тиімді,тапсырмаға сай дұрыс құрастыра алмағанымды айтты. Әріптестерімнің тиімді кері байланысы мен үшін маңызды болды
Сабақта белсенді оқу мен саралап оқытуды жақсартатын тиімді әдіс-тәсілдерді пайдалануды үйрендім.

Жаңартылған білім мазмұны бойынша алған теориялық білімім мен тренердің, әріптестерімнің тиімді кері байланысы арқылы болашақта сапалы білім беруде қолданып, тұлға қалыптастыруда еңбек етемін.

Рефлексия

Болашаққа бағдар

ықшам сабақтан алған әсерім     Оқу мақсатынан сабақты табысты жоспарлау үшін сабақ мақсатын қоюды,

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть