Презентация, доклад по казахскому языку на темуӘлем ойшылдарының кітап туралы пікірі(Мнения мировых мыслителей о книге)

Н.Ә.МАРАБАЕВ атындағы №7 мектеп-лицейінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі АЛДАБЕРГЕНОВА ЖУЛДЫЗАЙ МУРАТОВНАСабақтың тақырыбы: Әлем ойшылыдарының кітап туралы пікірі

Слайд 1 ӘЛЕМ ОЙШЫЛДАРЫНЫҢ КІТАП ТУРАЛЫ ПІКІРІ

ӘЛЕМ ОЙШЫЛДАРЫНЫҢ

Слайд 2Н.Ә.МАРАБАЕВ атындағы №7 мектеп-лицейінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі АЛДАБЕРГЕНОВА

ЖУЛДЫЗАЙ МУРАТОВНА


Сабақтың тақырыбы: Әлем ойшылыдарының кітап туралы пікірі
Н.Ә.МАРАБАЕВ атындағы №7 мектеп-лицейінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі АЛДАБЕРГЕНОВА ЖУЛДЫЗАЙ МУРАТОВНАСабақтың тақырыбы: Әлем ойшылыдарының кітап

Слайд 3Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға кітап, кітап оқудың пайдасы туралы түсінік беру, кітап туралы

Мұса Ташмұхамедовтың айтқан пікірімен танысу және талдау. Оқушылардың кітап оқуға деген қызығушылықтарын арттыру, тыңдалым, оқылым, айтылым әрекеттерңн дамыту.
Ұйымдастыру кезеңі :1.Таныстыру.Топтағы оқушылар бірін-бірі таныстырады.Таныстыруда оқушы бір-бірінің аты- жөнін,бір сырт келбетіне,бір мінезіне сипаттама айтады.Мысалы:Бұл-Дархан.Дархан орта бойлы,сабырлы жігіт.








Сабақтың мақсаты:Оқушыларға кітап, кітап оқудың пайдасы туралы түсінік беру, кітап туралы Мұса Ташмұхамедовтың айтқан пікірімен танысу және

Слайд 4
.
Топқа бөлу:Сандармен
(парақшаларда) бөлу.Оқушылар сандарды алып үш ауылға жайғасады.Үш

киіз үй. Бір үйде 6 оқушыдан.

1

2

3

. Топқа бөлу:Сандармен (парақшаларда) бөлу.Оқушылар сандарды алып үш ауылға жайғасады.Үш киіз үй. Бір үйде 6 оқушыдан.

Слайд 5
Сабақ барысы:
"Ассоциация” стратегиясын пайдаланып, оқушылардың кітап ( кітап дегенде көз

алдын елестейтін сөздер) туралы ойын білемін.
Мұғалім Оқу Кітапхана
Оқимыз

Оқулық Қызықты


Әдеби

Кітап

Сабақ барысы:

Слайд 6
Сабақтың барысы:
2. Плакатты ілдіріп оқимын,оқытамын,бәрі бірге қайталайды,мазманұн сұраймын.
“Кітап”-адамзат ақыл-ойының

інжу-маржанын бойына жинайды да,оларды ұрпақтан-ұрпаққа жеткізеді,біз бір уыс күл топыраққа айналамыз,ал кітаптар дәл бір темір мен тастан қашалып жасалған ескеркіштей ғасырлар бойына сақталады”

2.1. Мәтінмен таныс емес сөздерді теріп жазып,мағынасын ашып түсіндіру,аудару.Інжу-маржан –жемчуг-бар асыл, ескерткіштей-как памятник-сақталу , бір уыс күл-горсть пепла(пепел)-өлшемі.

2.2.Мәтін бойынша сұрақ қоямын,сұрақ қойдырамын.
1.Кітап бойынша нені жинайды?
2.Біз неге айналамыз?
3.Кітаптарды кімдер жазады?




Сабақтың барысы: 2. Плакатты ілдіріп оқимын,оқытамын,бәрі бірге қайталайды,мазманұн сұраймын. “Кітап”-адамзат ақыл-ойының інжу-маржанын бойына жинайды  да,оларды ұрпақтан-ұрпаққа

Слайд 83.Автор:Мұса (Айбек) Ташмұхамедов
*28 желтоқсан 1904 жылы туған.
*1-шілде 1908 жылы қайтыс болған.
*Сырдария

облысы,Ташкентте туған.
*1917 жылы мектепке барды.
*1925 жылы Ленинградтағы ауыл шаруашылығы институтында оқиды.
*Ақын,аудармашы,прозашы,Кеңес және Өзбекстан ақыны,жазушы.
*Романдары: “Великий путь” (1967)
“ Священная кровь“ (1947)
“ Айбек“ лақап атымен жүрген ақын.




4.” Cинквейн “ стратегиясы
1. Кітап .
2. Қалың , жұқа .
3. Оқимыз, жазамыз, үйренеміз.
4. Біз бүгін кітапханаға бардық.
5. Оқулық.
5. Рефлекция. 2жұлдызша, 1тілек.

3.Автор:Мұса (Айбек) Ташмұхамедов*28 желтоқсан 1904 жылы туған.*1-шілде 1908 жылы қайтыс болған.*Сырдария облысы,Ташкентте туған.*1917 жылы мектепке барды.*1925 жылы

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть