Презентация, доклад по казахскому языку на тему Кофе

Содержание

Сабақтың түрі : Аралас сабақСабақтың әдісі: Сұрақ-жауапСабақтың көрнекілігі :плакат,маркер, оқулық, т.б.Пәнаралық байланыс: Әдебиет, математика.

Слайд 1 Пәні: қазақ тілі                           Сыныбы: 7  Сабақтың тақырыбы:               Кофе 
Сабақтың мақсаты :
Білімділік: лексикалық тақырыппен

таныстыру, әңгімелеу, тақырып бойынша оқушылардың лексикалық сөз қорын толықтыру, сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін дұрыс қойып қолдануға үйрету, оқулық материалдарынан тыс кең көлемде түсінік беру
Дамытушылық: оқушылардың ой - өрісін, ойлау қабілетін дамыту, сөйлеу мәдениетін қалыптастыру, ізденіс жұмысын жасауға үйрету, қазақ тіліне қызығушылығын, белсенділігін арттыру.
Тәрбиелік: Кофе ішу адам денсаулығына пайдасын білуге, жұрт алдында сөйлей білуге тәрбиелеу.

Пәні: қазақ тілі                           Сыныбы: 7  Сабақтың тақырыбы:               Кофе 	Сабақтың мақсаты :	Білімділік: лексикалық тақырыппен таныстыру, әңгімелеу, тақырып бойынша оқушылардың

Слайд 2
Сабақтың түрі : Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап
Сабақтың көрнекілігі :плакат,маркер, оқулық, т.б.
Пәнаралық байланыс:

Әдебиет, математика.

Сабақтың түрі : Аралас сабақСабақтың әдісі: Сұрақ-жауапСабақтың көрнекілігі :плакат,маркер, оқулық, т.б.Пәнаралық байланыс: Әдебиет, математика.

Слайд 3Сабақтың барысы :
а) Ұйымдастыру кезеңі :
Психологиялық тренинг «Менің саған тілерім». Шеңбер бойымен тұрып, бір-біріне

тілектерін айтады.
Сыныпты қима суреттер арқылы екі топқа бөлемін.

Сабақтың барысы :	а) Ұйымдастыру кезеңі :Психологиялық тренинг «Менің саған тілерім». Шеңбер бойымен тұрып, бір-біріне тілектерін айтады.Сыныпты қима суреттер арқылы екі

Слайд 4ә)  Үй тапсырмасын пысықтау: «Миға шабуыл»
Үй жұмысын тексеру
5-тапсырма.
– Мынау орын бос

Ия,отыруға болады
– Әрине ұнайды
– Әрине ұнатамын
– Менің қымыз ішкім келеді. Қымызды
– Әрине менің қалауымша
– Әрине бар
– Көже
– Әрине бар

ә)  Үй тапсырмасын пысықтау: «Миға шабуыл» 	Үй жұмысын тексеру 5-тапсырма.– Мынау орын бос– Ия,отыруға болады– Әрине ұнайды– Әрине

Слайд 5Өтілген тақырыптарды қайталау

«Мағынаны таныту»

Сұраулы сөйлемдер
Графикалық диктант. Берілген сызба бойынша сөйлемдер құрап жаз.
1)................................................ба ?
2)..........................................нешеу ?
3)....................нешеде.....................?
4)...........................қай.....................?:

Өтілген тақырыптарды қайталау

Слайд 6Шылаудың түрлері
“мен, бен, пен үшін, туралы және ғой, қой - ақ

ғана, қана да, де, та, те ма, ме, ба, бе дейін, шейін”

Шылаудың түрлері	“мен, бен, пен үшін, туралы және ғой, қой - ақ ғана, қана да, де, та, те

Слайд 7Біріккен сөздер

Біріккен сөздер

Слайд 8Тұйық етістіктердің түрленуі
Тұйық етістік – етістіктің ерекше түрі. Мағынасы жағынан ол

қимылдың, іс-әрекеттің атын білдіреді де,шақпен де,жақпен де,байланысты болмайды. Сөйтіп,тұйық етістік қимылдың, іс-әрекеттің атауы ретінде қолданылады да, жақтық мағынаны да білдірмейді.
Тұйық етістік етістіктің негізгі және туынды түбіріне,етіс және болымсыз  етістік тұлғаларына –у жұрнағы жалғану арқылы жасалады. Мысалы: ал-у, жүр-у, бар-у.

Тұйық етістіктердің түрленуі	Тұйық етістік – етістіктің ерекше түрі. Мағынасы жағынан ол қимылдың, іс-әрекеттің атын білдіреді де,шақпен де,жақпен

Слайд 9Күшейткіш үстеу

Күшейткіш үстеу

Слайд 10Етістіктің өткен шақтары

Етістіктің өткен шақтары

Слайд 11Тәуелдік жалғау

Тәуелдік жалғау

Слайд 12Жаңа сабақ Кофе

Жаңа сабақ Кофе

Слайд 13Кітаппен жұмыс:
1-жаттығу  Мәтіндегі сөйлем мүшелерінің санын анықта.
Екі топ жаңа тақырып

бойынша постермен жұмыс жасайды. Оны сынып алдында қорғайды (Кофе – оның пайдасы мен зияны).

Кітаппен жұмыс:	1-жаттығу  Мәтіндегі сөйлем мүшелерінің санын анықта. 	Екі топ жаңа тақырып бойынша постермен жұмыс жасайды. Оны сынып

Слайд 14 Жауабы:

Бастауыш – 8, Баяндауыш – 20, Анықтауыш – 14, Пысықтауыш –

9, Толықтауыш – 4.

Жауабы:Бастауыш – 8, Баяндауыш – 20, Анықтауыш – 14, Пысықтауыш – 9, Толықтауыш – 4.

Слайд 15Бүкіл оқушылармен жұмыс
Сөздікпен жұмыс. “Кім жүйрік”. Командалық сайыс.
Аңыз – легенда
Ойнақ

салу – бодростовать
Кездестіру – встретить
Арамза күш – нечистая сила
Араласқан – вмешалась
Бақташы – пастух
Беймәлім – неизвестный
Дән – семя
Сергек – бодро

Бүкіл оқушылармен жұмыс 	Сөздікпен жұмыс. “Кім жүйрік”. Командалық сайыс.	Аңыз – легенда	Ойнақ салу – бодростовать 	Кездестіру – встретить

Слайд 16Сабақты бекіту Деңгейлік тапсырмалар
III деңгей
Сұрақтарға жауап беріңдер
Сөйлемдерді мәтін бойынша

аяқтаңдар
II деңгей
Төмендегі берілген сөздер мен сөз тіркестерінен сөйлемдер құра
I деңгей
Кофенің дайындаудың қадамдарын белгілеп айтыңдар.

Сабақты бекіту  Деңгейлік тапсырмалар	III деңгей Сұрақтарға жауап беріңдер Сөйлемдерді мәтін бойынша аяқтаңдар 	II деңгей Төмендегі берілген

Слайд 17Бағалау :  Бірін-бірі бағалау
Рефлексия: Сабақтан алған әсерлерін жазады.
Үйге тапсырма : 90 бет, 3

– тапсырма
Бағалау :  Бірін-бірі бағалауРефлексия: Сабақтан алған әсерлерін жазады.Үйге тапсырма : 90 бет, 3 – тапсырма

Слайд 18


Назарларыңызға Рахмет

Назарларыңызға Рахмет

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть