Презентация, доклад Абай Құнанбаев

Содержание

дамытушылық: сыныптағы оқушылардың мәнерлеп оқу техникасын жетілдіру, өз ойын еркін айтуға,шығармашылық жұмыстарға жетелеу.Сабақтың мақсаты:білімділік: Абайдың ақындық, суреткерлік құдіретін таныту. Аңшылық өнер туралы кең түрде мағлұмат бер. тәрбиелік: аңшылыққа деген қызығушылығын ояту арқылы табиғатты сүюге, қастерлеуге баулу;

Слайд 1 Сабақтың тақырыбы:
«Қансонарда бүркітші шығады аңға» өлеңі
Абай Құнанбаев
(1845-1904)


Сабақтың тақырыбы:«Қансонарда бүркітші шығады аңға» өлеңіАбай Құнанбаев  (1845-1904)

Слайд 2дамытушылық: сыныптағы оқушылардың мәнерлеп оқу техникасын жетілдіру, өз ойын еркін айтуға,шығармашылық

жұмыстарға жетелеу.

Сабақтың мақсаты:

білімділік: Абайдың ақындық, суреткерлік құдіретін таныту. Аңшылық өнер туралы кең түрде мағлұмат бер.

тәрбиелік: аңшылыққа деген қызығушылығын ояту арқылы табиғатты сүюге, қастерлеуге баулу; татулық, жомарттық секілді адамгершілік қасиеттергетәрбиелеу.

дамытушылық: сыныптағы оқушылардың 					мәнерлеп оқу техникасын жетілдіру, 			өз ойын еркін айтуға,шығармашылық 			жұмыстарға жетелеу.Сабақтың мақсаты:білімділік: 		Абайдың ақындық, суреткерлік

Слайд 3 Сабақтың типі: жаңа материалды игеру сабағы
  Сабақтың түрі: электрондық сабақ
Әдістері:

1) Ауызша баяндау әдісі
2) Иллюстрациялық әдіс
3) «Сын тұрғысынан ойлау» технологиясы
4) Мультимедиялық оқыту
5) Салыстырмалы әдіс
6) Жұптық технология
7) Іздендіру әдісі
8) Жекелеп оқыту технологиясы
9) Шаталовтың «Тірек - сызба» технологиясы
Сабақтың типі: жаңа материалды игеру сабағы  Сабақтың түрі: электрондық сабақӘдістері: 1) Ауызша баяндау әдісі		2) Иллюстрациялық әдіс		3)

Слайд 4Көрнекілігі: электронды оқулық,

бүктеме, плакат, слаидтар
 
Техникалық құралдар: мультимедиапроектор, компьютер
 
Пәнаралық байланыс: информатика, экология, география, бүгінгі өмір

Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі 
(оқушылармен амандасу, түгендеу, құрылғыларды іске қосу)
 
ІІ Үй тапсырмасын тексеру кезеңі
 
1. Махамбет Өтемісұлы туралы мәлімет.
2. Махамбеттің досы Исатайға арналған өлеңдер.
3. «Тарланым» өлеңін жатқа айту.

Көрнекілігі:		         электронды оқулық, бүктеме, плакат, слаидтар Техникалық құралдар:

Слайд 5 Абай – ХІХ ғасырдағы қазақтың данышпаны, суреткер ақыны, өз ұрпағын өнер-

білімге үндеген ойлы ағартушы.
Лирикалары. Табиғат лирикасына арналған өлеңдерімен таныстыру.
(схема жалғанды).
«Қансонарда бүркітші шығады аңға» өлеңінің

ІІІ Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі

Абай – ХІХ ғасырдағы қазақтың данышпаны, суреткер ақыны, өз ұрпағын өнер- білімге үндеген ойлы ағартушы.	Лирикалары. Табиғат лирикасына

Слайд 61. Аңшылық жайында.
2.Қыранның түлкіге түсуі.
3.Ақынның сезімі.
Жоспары 

1. Аңшылық жайында.2.Қыранның түлкіге түсуі.3.Ақынның сезімі.Жоспары 

Слайд 7Қағушы
Тосқауылшы
Ізші
Бүркітші
Хабаршы
Аңшы серіктері
Ұзақ
Келте
Жақсы
Жарау ат
Ықшам киім
Тату жолдас
Қазақ халқы табиғаты
Таудағы тыныштық
Бүркіт салу көрінісі
Қағушы
Бүркітші

орны

Бүркіттің ұшуы

Түлкіні алу

С
О
Н
А
Р

Аңшылық

Ш
А
Р
Т
Ы

ҚағушыТосқауылшыІзшіБүркітшіХабаршыАңшы серіктеріҰзақКелтеЖақсыЖарау атЫқшам киім Тату жолдасҚазақ халқы табиғатыТаудағы тыныштықБүркіт салу көрінісіҚағушыБүркітші орныБүркіттің ұшуыТүлкіні алуСОНАРАңшылықШАРТЫ

Слайд 8Қажеттілік:


Тұзақ, қақпан
берен мылтық
садақ
құмай тазы
жүйрік ат

Қажеттілік:	Тұзақ, қақпанберен мылтықсадаққұмай тазыжүйрік ат

Слайд 10

Кітаппен жұмыс:
(тізбектей, мәнерлеп оқу).

 
Әдеби – теориялық талдау.
(Өлеңді

құрылысына қарай
талдау, көркемдегіш сөздерді табу)
Кітаппен жұмыс: 	(тізбектей, мәнерлеп оқу). Әдеби – теориялық талдау.	(Өлеңді құрылысына қарай 		талдау, көркемдегіш сөздерді табу)

Слайд 11Сонар – қар жауған соң аңның ізін қуып аулау.
Ғанибет – қызықты

көңіл көтеру.
Томаға – бүркіттің бас қабы.
Қырымнан – алыстан.
Қаса сұлу – нағыз сұлу.
Қырық пышақпен қыржыңдау – түлкінің тісін қайрап, айбат шегуі.
Сегіз найза – бүркіттің болат тырнағы.
Үйірімен үш тоғыз – кәде түрі, олжалы бол.

Сөздік жұмысы: Дәптермен жұмыс

Сонар – қар жауған соң аңның ізін қуып аулау.Ғанибет – қызықты көңіл көтеру.Томаға – бүркіттің бас қабы.Қырымнан

Слайд 12Топтық жұмыс. РАФТ жазу
(берілген суретке қарап ой айту).
 


Сөзжұмбақ шешу «Қансонар».
 
 

Топтық жұмыс. 	РАФТ жазу 		(берілген суретке қарап ой айту). Сөзжұмбақ шешу «Қансонар».  

Слайд 13 Ақын өлеңін оқығаннан кейін туған ой.
Автор орындығы (суретші, оқырман, оқушы) Эвристикалық

әңгіме бойынша оқушылардың
сабақты қорытындылауы.

Бекіту кезеңі.

Ақын өлеңін оқығаннан кейін туған ой.Автор орындығы (суретші, оқырман, оқушы)  Эвристикалық әңгіме бойынша оқушылардың сабақты қорытындылауы.Бекіту

Слайд 14 Үйге тапсырма
Үзінді жаттау. «Түлкі алған бүркіт» немесе «Қанды көз

қайқаң қағып шықса аспанға» тақырыпта-рында ойтолғау жазу.
Үйге тапсырма Үзінді жаттау. «Түлкі алған бүркіт» немесе «Қанды көз қайқаң қағып шықса аспанға» тақырыпта-рында ойтолғау

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть