Презентация, доклад на тему Оқытудағы өзгерістер тақырыбына презентация

Тақырыбы:Оқу мен оқытудағы өзгерістер

Слайд 1Ақмола
облысы
Аршалы
ауданы
Біләл Тінәлі
атындағы
орта мектеп
Аргинова Альбина Сайполдақызы
Бийск
Мемлекеттік
педагогикалық
институты
Бастауыш сынып
мұғалімі
Білімі: жоғары
Санаты: І


Педагогикалық өтілі: 25 жыл
Аталмыш мектепте: 22 жыл

АқмолаоблысыАршалыауданыБіләл Тінәлі атындағыорта мектепАргинова Альбина СайполдақызыБийскМемлекеттік педагогикалықинститутыБастауыш сынып мұғаліміБілімі: жоғарыСанаты: І Педагогикалық өтілі: 25 жылАталмыш мектепте: 22

Слайд 2Тақырыбы:

Оқу мен оқытудағы өзгерістер

Тақырыбы:Оқу мен оқытудағы өзгерістер

Слайд 3Сабақ жоспарлары
Күнтізбе жоспарлары
Орта мерзім жоспары
Мектеп жұмысы мен оқушы жетістіктерін өрістетудегі негізгі

тұлға – мұғалім. (Strong 2011)

Қысқа мерзім жоспары

Сабақ жоспарларыКүнтізбе жоспарларыОрта мерзім жоспарыМектеп жұмысы мен оқушы жетістіктерін өрістетудегі негізгі тұлға – мұғалім. (Strong 2011)Қысқа мерзім

Слайд 5Жаңа әдіс-тәсілді меңгерген соң:
Сыни тұрғыдан ойлайды;
Сабақта қызығады, ынталанады:
Өз ойларын еркін жеткізеді;
Мұғаліммен

пікір-таласқа кіреді;
Өзін, топты, бағалайды



Дайын білім беруге
негізделген «дәстүрлі» стиль арқылы алынған білім оқушылардың жинақтаған өзге білімдерімен тиімді сіңісе алмайды,сондықтан механикалық
есте сақтау, үстірт білім алу жағдайлары орын алады.

Дәстүрлі оқыту

Сындарлы оқыту

Сындарлы оқыту барысында оқушының пәнді терең түсіну қабілетін дамыту,
алған білімдерін сыныптан тыс жерде, кез келген жағдайда тиімді пайдалана
білуін қамтамасыз етеді.

7

сто

АКТ

О б.мен Оүб

Т. және Д.

ОЖТ

Ж. Е

Көшбасшылық

Жаңа әдіс-тәсілді меңгерген соң:Сыни тұрғыдан ойлайды;Сабақта қызығады, ынталанады:Өз ойларын еркін жеткізеді;Мұғаліммен пікір-таласқа кіреді;Өзін, топты,  бағалайдыДайын білім

Слайд 6Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу

Мақсаты : Оқушылардың логикалық есте

сақтауын , іздену жолдарын, ойлау қабілеттерін арттыра отырып пәнге деген қызығушылығын дамыту.

Міндеттері: Сөйлеу ,ойлау дағдыларын қалыптастыру.
Өз ойларын түсінікті тілде жеткізе алу. Пәннің құрылымы мен мазмұнын тереңдету

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу - балалардың дамуы ,оқудың қолжетімділігі және түрлі жастағы балаларда байқалатын метасана деңгейі балалардың жас шамасына бейімделген.

Бастауыш мектеп жасындағы балалар оқу және даму үшін қажетті дағдыны бастапқы білімі мен жаңа тақырыптағы білімін байланыстыруға қатысады

Джером Брунер айтқандай
оқудың маңыздылығы , ақыл – ой үдерісі оқытумен өзара байланысты

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқуМақсаты : Оқушылардың логикалық есте сақтауын , іздену жолдарын, ойлау қабілеттерін

Слайд 7СТО
Дарынды және талантты балаларды оқыту
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Суреттің орнына
тиісті

сөзді тауып қою

Инсерт кестесі

Топтастыру

Венн диаграммасы

Сәйкестендіру

Сөзжұмбақ

Сөйлем мүшелерімен суреттерді сәйкестендіру

Смайликтер арқылы
бағалау

Кері байланыс

Критерийлер бойынша бағалау

1 деңгей

2 деңгей

3 деңгей

СТОДарынды және талантты балаларды оқытуОқыту үшін бағалау және оқуды бағалауСуреттің орнынатиісті сөзді тауып қоюИнсерт кестесіТоптастыруВенн диаграммасыСәйкестендіруСөзжұмбақСөйлем мүшелерімен

Слайд 8Сабақтың тақырыбы : Бастауыш
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларды топта жұмыс жасауға үйрете отырып,мәтіндегі кейіпкерлерді

сипаттай алуға баулу.
Әр оқушыны ойын ашық айта алуға дағдыландырып,
шығармашылық қабілеттерін арттыра отырып, сыни ойлауды,сөздік қорын және ой –өрісін дамыту.

Әдіс – тәсілдері:
Топтастыру , сұрақ-жауап , топтық қорғау. Ой қозғау – ребус шешу , шығармашылық жұмыс
Венн диаграммасы
Сурет бойынша әгіме құру
Инсерт кестесі, АКТ, Бағалау,диалог

Сабақтың тақырыбы : БастауышСабақтың мақсаты:Оқушыларды топта жұмыс жасауға үйрете отырып,мәтіндегі кейіпкерлерді сипаттай алуға баулу.Әр оқушыны ойын ашық

Слайд 9Топтық жұмыс
Жоба қорғау.
Жұппен жұмыс
Сөйлемдердің ішінен бастауышты тауып астын сыз
Сәйкестендіру
Ұйымдас
тыру кезеңі
Үй

жұмысын тексеру

Жаңа сабақпен танысу

Тренинг өткізу

Топқа бөлу

Видеоролик

Үй жұмысын тексеру

“Сыныпта тіл қаншалықты қолданылса, оқушылардың білім алуына соншалықты әсер етеді” Барнс (1971)

Топтық жұмысЖоба қорғау.Жұппен жұмыс Сөйлемдердің ішінен бастауышты тауып астын сызСәйкестендіруҰйымдастыру кезеңіҮй жұмысын тексеруЖаңа сабақпен танысуТренинг өткізуТопқа бөлуВидеороликҮй

Слайд 10 Оқушыны неге үйреттім ?
Өлеңді оқып шығып бастауыштың астын сыз,сұрақ қой
Сурет

бойынша әңгіме құрастырып жаз

Бағалау

Оқушыны неге үйреттім ?Өлеңді оқып шығып бастауыштың астын сыз,сұрақ қойСурет бойынша әңгіме құрастырып жазБағалау

Слайд 11Логикалық ойлау қабілеттері арқылы өз ойларын,еркін айтып,пікірлерін дәлелдей алады.Топта ,

жұпта жұмыс жасауда ынтымақтастық қалыптастырды.

Алғашқыда пікірлерін тыңдағысы келмей,
әр қайсысы өз пікірлерін дәлелдеу үшін тартысқа түсті . Дұрыс баға бере алмауы . Сабақта сыныптың шулы болуы.

Оқытудың жаңа тәсілдерін сабақ барысында қолдана отырып логикалық ойлау қабілеттерін арттырып,
бір-бірінің пікірімен санасуға дағдыландырғым
келеді.

Не өзгерттім?

Не қиын болды?

Болашақта нені өзгерткім келеді ?

Логикалық  ойлау қабілеттері арқылы өз ойларын,еркін айтып,пікірлерін дәлелдей алады.Топта , жұпта жұмыс жасауда ынтымақтастық қалыптастырды.Алғашқыда пікірлерін

Слайд 12Біз қалай өзгердік?
Сыни
ойлауға
Ойын еркін айтып, өзгенің пікірін тыңдауға
АКТ сауаттылығы қалыптасты
Өзін-өзі,

бірін-бірі бағалауға

Ізденімпаздыққа

Білім беруге деген көзқарасым

Көшбасшы, бақылаушы

Оқушыға
деген көзқарасым

Топпен,жұппен жұмыс істеуге

Дәстүрлі сабақтан заманауи
сабаққа көшкенім

мұғаліммен еркін сөйлесіп,
пікір алмастыруға

Өзгені тыңдай білу
және көмектесуге

7 модульдің тиімді пайдалануымнан

Тәжірибе алмасу

Біз қалай өзгердік?Сыни ойлауғаОйын еркін айтып, өзгенің пікірін тыңдауғаАКТ сауаттылығы қалыптастыӨзін-өзі, бірін-бірі бағалауғаІзденімпаздыққа Білім беруге деген көзқарасымКөшбасшы,

Слайд 13


«Білім» теңізінде бірге жүзіп, мақсатымызға жетейік

Оқушының жетістігін
құптаушы

Бағыт-бағдар беруші, кеңесші

Мақсаттарға жетелеуші.

Оқушы-оқыту субъектісі

Өзін-өзі және бір-бірін
оқытушы

Өз ізденісімен табысқа
жетуші шығармашылық тұлға

Өзіндік ой пікірі бар, сыншыл
көзқарас, әділ пікір иесі

Өзінің даму аймағын кеңейтуші

Жаңалыққа ұмтылушы

«Білім» теңізінде бірге  жүзіп, мақсатымызға жетейік  Оқушының жетістігін   құптаушыБағыт-бағдар беруші,

Слайд 14Назарларыңызға рахмет!!!

Назарларыңызға рахмет!!!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть