Презентация, доклад на тему Неліктен ежелгі адамдар Ласко үңгірінің қабырғаларына сурет салған?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 5.2.2.1– ежелгі адамдардың тұрмыс салтын сипаттау үшін «алғашқы қауымдық өнер» ұғымын пайдалану; 5.2.1.2 – тотемизм, анимизм, фетишизм, магия сияқты ежелгі діни наным-сенімдерді білу

Слайд 1"Кеңес Одағының Батыры И.М. Бережной атындағы Келлер орта мектебі" КММ
Бөлімі:«Терімшілер-аңшылардан

бастап жер иеленушілер мен мал өсірушілерге дейін»
Дүниежүзі тарихы 5 сынып
Неліктен ежелгі адамдар Ласко үңгірінің қабырғаларына сурет салған?

Қазақстан тарих пәнінің мұғалімі
Абдрахманова
Гулзина Батанқызы


Слайд 2 Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 5.2.2.1– ежелгі

адамдардың тұрмыс салтын сипаттау үшін «алғашқы қауымдық өнер» ұғымын пайдалану; 5.2.1.2 – тотемизм, анимизм, фетишизм, магия сияқты ежелгі діни наным-сенімдерді білу

Сабақтың мақсаты
Барлығына: Ежелгі адамдардың тұрмыс салтын Ласко үңгірінің қабырғаларына салынған суреттер арқылы сипаттайды .
Көпшілігіне: Ежелгі адамдардың діни наным-сенімдерін біледі, тотемизм, анимизм, магия, фетишизм. мағанасын анықтайды. Ежелгі адамдармен , діни наным сенімдердің археологиялық ескерткіштермен байланысын біледі.
Кейбіреулеріне: алған білімді шығармашылық жұмыстарында дұрыс қолдана білу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары  5.2.2.1– ежелгі адамдардың тұрмыс салтын сипаттау үшін

Слайд 3Оқушылар мына берілген терминдер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді, шығармашылық жұмыстарында

дұрыс қолдана алады: петроглиф, діни наным сенімдер, алғашқы қауымдық өнер.
Сөз тіркестері: алғашқы сенім формалары тотемизм, анимизм, фетишизм, магия (айтылым,жазылым мақсаты орындалады)

1. Ежелгі адамдардың тұрмыс салтын суреттер арқылы сипаттайды.
2. Ежелгі адамдардың діни наным түсініктерін біледі

Тілдік мақсаттар

-оқушылар бойында еңбекке деген, тарихи мұраға деген құрмет сезімін , толерант -тылықты қалыптастыру;
-бойларында шығарма- шылық және сыни ойлау дағдыларын дамыту;
-жеке, жұптасып және топтық жұмыстар барысында сыныптас-тарына деген сыйлас -тықты, қалыптастыру.

Бағалау критерийі

Құндылықтарға баулу

Оқушылар мына берілген терминдер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді, шығармашылық жұмыстарында дұрыс қолдана алады: петроглиф, діни наным

Слайд 4Алдыңғы білім
Оқушылар түрлі теориялар негізінде адамның пайда болуымен таныс. Адамдар

тобыры, ру, қауым, тайпа секілді алғашқы бірлестік формаларын және олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтары туралы түсініктері бар.


Пəнаралық байланыс

география -картаны зерделеп, петроглифтердің табылған аймағы бойынша сәйкестендіріп қояды.
бейнелеу - қазіргі суретшілердің суреттерімен салыстыру.
зайрлылық және дінтану негіздері-
ежелгі адамдардың наным-сенімдері діннің пайда болуы туралы түсінік.

Алдыңғы білім Оқушылар түрлі теориялар негізінде адамның пайда болуымен таныс. Адамдар тобыры, ру, қауым, тайпа секілді алғашқы

Слайд 5Белсенді оқыту

Сабақтың басы

Сергіту сәті

«Мозайка»

“Сен маған, мен саған”


“Ой

шақыру”





Сабақтың ортасы
“Суреттер сөйлейді”
“Тілдік білімді өзектендіру”
“Ойға білімдік шабуыл”
Сергіту сәті
“ Мәтінмен жұмыс”
“Жұппен жұмыс.



Сабақтың соңы

“Модельдеу ”

“ Үй тапсырмасы “
Кері байланыс.


Белсенді оқытуСабақтың басыСергіту сәті  «Мозайка» “Сен маған, мен саған” “Ой шақыру”  Сабақтың ортасы“Суреттер сөйлейді” “Тілдік

Слайд 6САРАЛАУ ТӘСІЛДЕРІ

Мақсатты саралау: барлығы, көпшілігі, кейбіреуі
«Суреттер сөйлейді»

Дереккөздер

Жекеленген жұмыс
Жұппен жұмыс
«Ойға білімдік шабуыл»
Қарқын



“Модельдеу әдісі”
Қорытынды

“ Мәтінмен жұмыс”
Диалог және қолдау көрсету


САРАЛАУ ТӘСІЛДЕРІ Мақсатты саралау: барлығы, көпшілігі, кейбіреуі«Суреттер сөйлейді»    ДереккөздерЖекеленген жұмыс Жұппен жұмыс«Ойға білімдік шабуыл»

Слайд 7 Бағалау критерийі

«Бағдаршам»
Смайликтер арқылы бағалау
«Шапалақ әдісі»
«Бас

бармақ»

«Екі жұлдыз,бір тілек»

Бағалау критерийі  «Бағдаршам» Смайликтер арқылы бағалау «Шапалақ әдісі» «Бас бармақ» «Екі жұлдыз,бір тілек»

Слайд 8Бөлімі:«Терімшілер-аңшылардан бастап жер иеленушілер мен мал өсірушілерге дейін»
Сабақтың мақсаты Барлығына:

Ежелгі адамдардың тұрмыс салтын Ласко үңгірінің қабырғаларына салынған суреттер арқылы сипаттайды .
Ойлау қабілетінің деңгейі: білімді қолдану
Бағалау критерийлері: Алғашқы қауымдық өнер ұғымын түсіндіреді.
«Суреттер сөйлейді» 1.тапсырма Төменде берілген Ласко үңгірінің қабырғаларына салынған суреттерді қолдана отырып,суреттегі ерекшеліктерді көрсетіп әңгіме құрастырыңыз:





Критериалды бағалау

Бөлімі:«Терімшілер-аңшылардан бастап жер иеленушілер мен мал өсірушілерге дейін» Сабақтың мақсаты Барлығына: Ежелгі адамдардың тұрмыс салтын  Ласко

Слайд 9Тақырыбы: Неліктен ежелгі адамдар Ласко үңгірінің қабырғаларына сурет салған? 5.2.2.1– ежелгі

адамдардың тұрмыс салтын сипаттау үшін «алғашқы қауымдық өнер» ұғымын пайдалану; 5.2.1.2 – тотемизм, анимизм, фетишизм, магия сияқты ежелгі діни наным-сенімдерді білу



Сабақтың мақсаты

Белсенді оқыту


Саралау тәсілдері

Критериалды бағалау

Тақырыбы: Неліктен ежелгі адамдар Ласко үңгірінің қабырғаларына сурет салған? 5.2.2.1– ежелгі адамдардың тұрмыс салтын сипаттау үшін «алғашқы

Слайд 10Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть