Презентация, доклад на тему Көркем әдебиеттегі балалық бейне

1. Ш.Мұртаза мен С.Мұратбеков әңгімелерінің тақырыбын ашу, дүниетанымын кеңейту, шығармашылықпен жұмыс.істеулеріне ықпал ету.2. Мәтін бойынша өзіндік ой қорыта білу дағдыларын дамыту.3.Оқушыларды адами қасиеттерді тани білуге,балалық жауапкершілікті түсіне білуге, адамдық борышын сезіне білуге тәрбиелеу Мақсаты

Слайд 1 Тақырыбы: Көркем әдебиеттегі балалық бейне (Ш.Мұртаза «Тұтқын бала», С.Мұратбеков «Қылау»

әңгімелері бойынша)

6-сынып Қазақ әдебиеті мұғалім: Нұрсейітова А.Қ

Тақырыбы: Көркем әдебиеттегі балалық бейне (Ш.Мұртаза «Тұтқын бала», С.Мұратбеков «Қылау» әңгімелері бойынша) 6-сынып Қазақ әдебиеті

Слайд 21. Ш.Мұртаза мен С.Мұратбеков әңгімелерінің тақырыбын ашу, дүниетанымын кеңейту, шығармашылықпен жұмыс.істеулеріне

ықпал ету.
2. Мәтін бойынша өзіндік ой қорыта білу дағдыларын дамыту.
3.Оқушыларды адами қасиеттерді тани білуге,балалық жауапкершілікті түсіне білуге, адамдық борышын сезіне білуге тәрбиелеу

Мақсаты

1. Ш.Мұртаза мен С.Мұратбеков әңгімелерінің тақырыбын ашу, дүниетанымын кеңейту, шығармашылықпен жұмыс.істеулеріне ықпал ету.2. Мәтін бойынша өзіндік ой

Слайд 3 1.Екі шығармадағы негізгі ойды әңгімелейді.
2. Өлеңдерін тыңдау арқылы үйлесімдерін

сәйкестендіреді.
3.Әңгімелердегі ортақ ойларын айқындайды.
4.Тіл айшықтарына , тәсіліне талдау жасап салыстырады.
5.Адам қасиеттері туралы білімдерін жинақтайды.
6.Кейіпкерлер бейнесіне баға береді


Сабақтың нәтижесі

1.Екі шығармадағы негізгі ойды әңгімелейді. 2. Өлеңдерін тыңдау арқылы үйлесімдерін сәйкестендіреді. 3.Әңгімелердегі ортақ ойларын айқындайды. 4.Тіл

Слайд 4 Сабақтың тегі:Бекіту сабағы
Әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап, талдау-жинақтау, интерактивті тақтамен жұмыс, Блум жүйесі,

СТО.
Жұмыс түрі: Топтық, жұптық, ұжымдық.

Сабақтың тегі:Бекіту сабағыӘдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап, талдау-жинақтау, интерактивті тақтамен жұмыс, Блум жүйесі, СТО.Жұмыс түрі: Топтық, жұптық, ұжымдық.

Слайд 5Ұйымдастыру кезеңі

Ұйымдастыру кезеңі

Слайд 6Мағынаны тану,ажырату кезеңі
Екі жазушы шығармасындағы ортақ тақырып қандай?














*

-







* Осы туралы жазуға

не себеп болды?
Мағынаны тану,ажырату кезеңіЕкі жазушы шығармасындағы ортақ тақырып қандай?*-* Осы туралы жазуға не себеп болды?

Слайд 7Топтық тапсырмалар

Топтық тапсырмалар

Слайд 8Сәйкестендір

Сәйкестендір

Слайд 9Екі жақты күнделік

Екі жақты күнделік

Слайд 10-Әңгімелерді оқыған соң қандай сезім туындады?
-Қай кейіпкер өзіңе жақын деп ойлайсың,неге?
-Т.Рысқұловтың

қоғам қайраткері болып шығуына қандай қасеттері әсер етті деп ойлайсың?
-Қылау»әңгімесін басқаша атауға бола ма? Жазушы шешімімен келісесің бе?

Ортада қаламсап» стратегиясы:

-Әңгімелерді оқыған соң қандай сезім туындады?-Қай кейіпкер өзіңе жақын деп ойлайсың,неге?-Т.Рысқұловтың қоғам қайраткері болып шығуына қандай қасеттері

Слайд 12Бағалау

Бағалау

Слайд 13Бағалау

Бағалау

Слайд 14Үйге тапсырма

Үйге тапсырма

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть