Презентация, доклад на тему Көптілді және билингвальды білім беруде сабақтың құрылымдық өзгешеліктері.

Содержание

Жоба жұмысының өзектілігі:көптілді білім беру- бұл мектепте оқу пәндерінде екі немесе одан да көп тілдерде аудармасыз оқыту;билингвалды білім беру – оқу және оқудан тыс жұмыстардың негізгі бағыттарын екі тілде іске асыру, педагогикалық үрдісте екі тілді оқыту

Слайд 1 Көптілді және билингвальды білім беруде сабақтың құрылымдық өзгешеліктері
Орындаған:Г.А.Масимова


Көптілді және билингвальды білім беруде сабақтың құрылымдық өзгешеліктеріОрындаған:Г.А.Масимова

Слайд 2Жоба жұмысының өзектілігі:
көптілді білім беру- бұл мектепте оқу пәндерінде екі немесе

одан да көп тілдерде аудармасыз оқыту;

билингвалды білім беру – оқу және оқудан тыс жұмыстардың негізгі бағыттарын екі тілде іске асыру, педагогикалық үрдісте екі тілді оқыту құралы ретінде пайдалану.

- бүгінгі қазақстандық қоғамда көптілді, көп мәдениетті тұлғаға деген сұраныстың артуы;

Жоба жұмысының өзектілігі:көптілді білім беру- бұл мектепте оқу пәндерінде екі немесе одан да көп тілдерде аудармасыз оқыту;билингвалды

Слайд 3Жоба жұмысының мақсаты


Көптілді және билингвальды білім беруде сабақ құрылымының өзгешеліктерін көрсету.

Жоба жұмысының мақсатыКөптілді және билингвальды білім беруде сабақ құрылымының өзгешеліктерін көрсету.

Слайд 4Жаңашылдығы: Білім беру жүйесінде көптілді және билингвальды түрде оқыту арқылы жаңа қоғам

талабына сай жан жақты дамыған тұлғаны қалыптастыруды ұсынамыз
Жаңашылдығы: Білім беру жүйесінде көптілді және билингвальды түрде оқыту арқылы жаңа қоғам талабына сай жан жақты дамыған

Слайд 5Күтілетін нәтиже: Кез келген қоғам мәдениетіне тез бейімделінетін тұлға қалыптасады Еліміздің болашақта 30

елдің қатарына қосылуына үлес тигізетін тұлға қалыптасады - ұлттық мектеп бітірушілерін жалпы қазақстандық және әлемдік білім және ақпарат кеңістігіне кіріктірудегі мәселелерді шешуге қабілетті болады - болашақ ұрпақты Қазақстандық патриотизмге, ұлтаралық қатынас мәдениетіне тәрбиелеудің сыйластығы өседі - аз ұлт өкілдерінің этникалық ерекшеліктерін сақтаумен бірге олардың жалпы қазақстандық экономикалық, әлеуметтік-мәдени үрдістерге толыққанды қосылуына жағдай жасалынады деп ойлаймыз;
Күтілетін нәтиже: Кез келген қоғам мәдениетіне тез бейімделінетін тұлға қалыптасады  Еліміздің болашақта 30 елдің қатарына қосылуына

Слайд 6Кіріспе
Елбасы Нұрсұлтан Назарбаев көптілді білімді дамытуға назар аударып «Еліміздің маңызды құндылықтарының

бірі және басты артықшылығы – көпұлттылық пен көптілділік» деп атап
Көрсеткені бәрімізге белгілі.
Кіріспе   Елбасы Нұрсұлтан Назарбаев көптілді білімді дамытуға назар аударып «Еліміздің маңызды құндылықтарының бірі және басты

Слайд 7Негізгі бөлім
Көптілділік , мультилингвизм, полилингвизм – нақтылы коммуникативтік жағдайдың әсер етуімен

белгілі бір әлеуметтік ортада, мемлекетте бірден үш, одан да көп тілде сөйлей білушілік.
Қазіргі заманның талабы - көптілділік. Адам баласының рухани байлығы,тәрбиесі,білімі бәрі де тіл арқылы жетіледі. Яғни, жақсылық та -тілден ,жамандық та- тілден. «Тілменнен түйілген, тіспенен шешілмес.» демекші,әр адамның сөздік қоры бай болуы үшін тілін,ой өрісін жан-
жақты дамытуы керек.
«Ұрпағы білімді халықтың болашағы бұлыңғыр болмайды» демекші,жас ұрпаққа саналы,мағыналы,өнегелі тәрбие мен білім беру бүгінгі күннің басты талабы.
Негізгі бөлім Көптілділік , мультилингвизм, полилингвизм – нақтылы коммуникативтік жағдайдың әсер етуімен белгілі бір әлеуметтік ортада, мемлекетте

Слайд 8Сабақтың тақырыбы: Бейімделу және оның түрлері
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға бейімделу және оның түрлері

турлаы түсіндіру.
Сабақтың тақырыбы:  Бейімделу және оның  түрлеріСабақтың мақсаты:Оқушыларға бейімделу және оның түрлері турлаы түсіндіру.

Слайд 9Көрнекілігі: слайд-шоулар, семантикалық карталар, тест нұсқалары, суреттер Сабақтың түрі: аралас Сабақтың әдісі: Баяндау,

сұрақ-жауап, миға шабуыл
Көрнекілігі: слайд-шоулар, семантикалық карталар, тест нұсқалары, суреттер  Сабақтың түрі: аралас  Сабақтың әдісі: Баяндау, сұрақ-жауап, миға

Слайд 10Келісім қабылдау
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу
Эмблемалар арқылы төрт топқа бөлу
1топ Адаптация
2 топ

Мимикрия
3 топ Климат
4 топ Коэволюция
Келісім қабылдау Ұйымдастыру кезеңіОқушылармен амандасуЭмблемалар арқылы төрт топқа бөлу1топ  Адаптация2 топ Мимикрия3 топ Климат4 топ Коэволюция

Слайд 11Үй тапсырмасын сұрау
Таным таразысы
Бой сергіту
Екі жақты күнделік
Алтын қоржын

Үй тапсырмасын сұрауТаным таразысыБой сергітуЕкі жақты күнделікАлтын қоржын

Слайд 12Бой сергіту
Популяция дегинимиз немә?

Географиялиқ изоляциялиниш дегинимиз немә?

С.С.Четвериков ким?

Популяциялиқ долқунлар уқумини илимға

ким киргүзди?
Бой сергіту Популяция дегинимиз немә?Географиялиқ изоляциялиниш дегинимиз немә?С.С.Четвериков ким?Популяциялиқ долқунлар уқумини илимға ким киргүзди?

Слайд 13Екі жақты күнделік
Мувапиқлиқни ениқлаш

Екі жақты күнделік Мувапиқлиқни ениқлаш

Слайд 14Алтын қоржын
1.Бір түр популяциясын бөлетін немесе арақашықтықтың көптік айқын кедергілері?
А Географиялық

оқшаулану Б Экологиялық оқшаулану
С Биологиялық оқшаулану Д С.С.Четвериков

Алтын қоржын1.Бір түр популяциясын бөлетін немесе арақашықтықтың көптік айқын кедергілері?А Географиялық оқшаулану

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть