Презентация, доклад на тему Білім тарландарыпрезентация интеллектуальная игра

Содержание

Сабақтың мақсаты:1.Оқушылардың математикадан алған білімдерін саралау,деңгейлерін анықтау 2.Оқушылардың логикалық,танымдық дағдыларын дамыту.Математика пәніне деген қызығушылықтарын арттыру. 3.Оқушылардың білесе жұмыс жасауларын қалыптастыру.Топтық,достық қасиеттерін дамыту.

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:




«Білім тарландары»


Сабақтың тақырыбы: «Білім тарландары»

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
1.Оқушылардың математикадан алған білімдерін саралау,деңгейлерін анықтау
2.Оқушылардың

логикалық,танымдық дағдыларын дамыту.Математика пәніне деген қызығушылықтарын арттыру.
3.Оқушылардың білесе жұмыс жасауларын қалыптастыру.Топтық,достық қасиеттерін дамыту.

Сабақтың мақсаты:1.Оқушылардың математикадан алған білімдерін саралау,деңгейлерін анықтау    2.Оқушылардың логикалық,танымдық дағдыларын дамыту.Математика пәніне деген қызығушылықтарын

Слайд 3Барысы:

1.Ұйымдастыру бөлімі
а)амандасу.
б)оқушы назарын сабаққа аудару.
2.Негізгі бөлім
1.Таныстыру (топтың аты,ұраны)
2.Логикалық сұрақтар (топқа 10

сұрақ )
3. «Білімділер сайысы» (әр топқа тест тапсырмалары карточка бойынша)
4. «Сиқырлы квадрат»
5. «Жаңылмаймын ойыны» (команда капитанына)
6. Жасырын жұмбақты шеш.
7.Кросворд шешу
3.Қорытынды
Барысы:1.Ұйымдастыру бөліміа)амандасу.б)оқушы назарын сабаққа аудару.2.Негізгі бөлім1.Таныстыру (топтың аты,ұраны)2.Логикалық сұрақтар (топқа 10 сұрақ )3. «Білімділер сайысы» (әр топқа

Слайд 4ІІ.Логикалық сұрақтар.


І-топқа
1.Паралель түзулер дегеніміз не?
2. Масштаб дегеніміз не?
3.2 санының кубы неше?
4.Бөлімдері

бірдей бөлшектерді қалай азайтамыз?
5.25 санының квадраты
6.40 санының төрттен бір бөлігі.
7.Натурал сандарға қандай сандар жатады?
8.Натурал санға қандай санды қосқанда келесі сан шығады?
9.Таңбалары әр түрлі сандарды қалай қосамыз?
10.Координаталық жазықтықты енгізген кім?

ІІ.Логикалық сұрақтар.І-топқа1.Паралель түзулер дегеніміз не?2. Масштаб дегеніміз не?3.2 санының кубы неше?4.Бөлімдері бірдей бөлшектерді қалай азайтамыз?5.25 санының квадраты6.40

Слайд 5ІІ-топқа


1.Пропорция дегеніміз не?
2.Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қалай қосамыз?
3.Перпендикуляр түзулер дегеніміз не?
4.20 санының

екіден бір бөлігі
5.100 жыл басқаша қалай аталады?
6.Үстелдің төрт бұрышы бар.Бір бұрышын кесіп тастады,неше бұрышы қалды?
7.Бір санға сондай санды тіркеп жазса,ол неше есе артады?
8.Теріс сандарды қалай салыстырамыз?
9.Жиындарға қолданылатын амалдар қандай?
10.4 санының кубы нешеге тең?

ІІ-топқа1.Пропорция дегеніміз не?2.Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қалай қосамыз?3.Перпендикуляр түзулер дегеніміз не?4.20 санының екіден бір бөлігі5.100 жыл басқаша қалай

Слайд 6ІІІ. “Білімділер сайысы”


Топшама бойынша оқушыларға 10 сұрақтан тұратын тест тапсырмалары беріледі.

ІІІ. “Білімділер сайысы”Топшама бойынша оқушыларға 10 сұрақтан тұратын тест тапсырмалары беріледі.

Слайд 7
ІV. «Сиқырлы квадрат» толтыру
І-топқа
1,2,3,4,5,6,7,8,9 сандарын 9 тордан тұратын шаршыға орналастырғанда тігінен

де,көлденеңнен де,диогоналынан да цифрлар қосындысы 15 болуы керек.







ІV. «Сиқырлы квадрат» толтыруІ-топқа1,2,3,4,5,6,7,8,9 сандарын 9 тордан тұратын шаршыға орналастырғанда тігінен де,көлденеңнен де,диогоналынан да цифрлар қосындысы 15

Слайд 8ІІ-топқа
Тоғыз тордан тұратын сиқырлы шаршыға 2,4,6,8,10,12,14,16,18 сандарын қай бағытта алсақ та,қосындысы

30 болатындай етіп орналастыру керек.









ІІ-топқаТоғыз тордан тұратын сиқырлы шаршыға 2,4,6,8,10,12,14,16,18 сандарын қай бағытта алсақ та,қосындысы 30 болатындай етіп орналастыру керек.

Слайд 9V. «Жаңылмаймын» ойыны (Капитандар сайысы)


І-топқа
1 минутта 3-ке қалдықсыз бөлінетін сандарды ата?




ІІ-топқа
1 минутта 3-ке қалдықсыз бөлінетін сандарды ата?
 


V. «Жаңылмаймын» ойыны (Капитандар сайысы)І-топқа1 минутта 3-ке қалдықсыз бөлінетін сандарды ата? ІІ-топқа1 минутта 3-ке қалдықсыз бөлінетін сандарды

Слайд 10VІ. «Жасырын жұмбақты шеш»


1.Бір кемпір:
«Сапырып-сапырып Сарманға бер,
Құйып-құйып Құрманға бер,
Есіктегі екеуге бер,
Төрдегі

төртеуге бер,
Өзің іш те,маған бер.»-деген екен.Мұны естіген ұрылар:-«Қой мұнымыз бекер болар.Бұл үй толы кісі,әрі бізден екі есе артық екен,кетейік,»-деп кетіп қалыпты.
Кемпір тапқырлығымен ұрыларды осылай қорқытыпты.Сонда үйде неше адам,неше ұры?


VІ. «Жасырын жұмбақты шеш»1.Бір кемпір:«Сапырып-сапырып Сарманға бер,Құйып-құйып Құрманға бер,Есіктегі екеуге бер,Төрдегі төртеуге бер,Өзің іш те,маған бер.»-деген екен.Мұны

Слайд 112.Санамақ есеп
Түйе ,бота маң басқан,
Төрт аяғын тең басқан,
Шұнаң құлақ бес ешкі,
Қос

лақты қос ешкі,
Төрт қозылы екі қой,
Бәрін бірге ойлап қой.
2.Санамақ есепТүйе ,бота маң басқан,Төрт аяғын тең басқан,Шұнаң құлақ бес ешкі,Қос лақты қос ешкі,Төрт қозылы екі қой,Бәрін

Слайд 12
Білім деген биік шың,
Бақытқа сені жеткізер.
Білім деген ақылшың
Қиындықтан өткізер,-деп бүгінгі «Білім

тарландары» атты білім сайысын қорытындылаймыз.

 Қатысқандарыңызға,тыңдағандарыңызға рахмет.

Білім деген биік шың,Бақытқа сені жеткізер.Білім деген ақылшыңҚиындықтан өткізер,-деп бүгінгі «Білім тарландары» атты білім сайысын қорытындылаймыз. Қатысқандарыңызға,тыңдағандарыңызға рахмет.

Слайд 13

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть