Презентация, доклад на тему Ашық сабақ Қысқаша көбейту формулалары

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Тақырыбы бойынша сабақта алған білімдерін тексеру, өрнектерді формула бойынша ықшамдауды үйрету.Дамытушылық: Есте сақтау қабілеттерін дамыту,пәнге деген қызығушылығын арттыру.Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, өз уақыттарын тиімді пайдалануға, ақпараттық мәдениеттілікке тәрбиелеу

Слайд 1№9 Абай атындағы орта мектеп
Сабақтың тақырыбы:
Қысқаша көбейту формулалары
Пәні: Алгебра
Пән

мұғалімі: Сүлейманова Дина С.
№9 Абай  атындағы орта мектепСабақтың тақырыбы: Қысқаша көбейту формулаларыПәні: АлгебраПән мұғалімі: Сүлейманова Дина С.

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Тақырыбы бойынша сабақта алған білімдерін тексеру, өрнектерді формула бойынша

ықшамдауды үйрету.
Дамытушылық: Есте сақтау қабілеттерін дамыту,пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, өз уақыттарын тиімді пайдалануға, ақпараттық мәдениеттілікке тәрбиелеу
Сабақтың мақсаты:Білімділік: Тақырыбы бойынша сабақта алған білімдерін тексеру, өрнектерді формула бойынша ықшамдауды үйрету.Дамытушылық: Есте сақтау қабілеттерін дамыту,пәнге

Слайд 3Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
Қайталау
Есептер шығару
Тест сұрақтары
Үйге тапсырма, бағалау
Сабақты қорыту

Сабақтың барысы:Ұйымдастыру кезеңіҚайталауЕсептер шығаруТест сұрақтарыҮйге тапсырма, бағалауСабақты қорыту

Слайд 4Қайталау
Көпмүшені бірмүшеге көбейту.
Көпмүшені бірмүшеге көбейту.
Екі өрнектің қосындысы мен айырымының көбейтіндісі неге

тең?
ҚайталауКөпмүшені бірмүшеге көбейту.Көпмүшені бірмүшеге көбейту.Екі өрнектің қосындысы мен айырымының көбейтіндісі неге тең?

Слайд 5Ауызша
1). (x-y) (x+y) =

2). (a-4) (a+4) =

3). (2x-5)

(2x+5) =

4). (3x2)2 =

5). (12a3)2 =

6). (y3)2 =

7). 25 =

8). 49 =

9). 121 =

Ауызша 1). (x-y) (x+y) = 2). (a-4) (a+4) = 3). (2x-5) (2x+5) = 4). (3x2)2 = 5).

Слайд 6Оқулықпен жұмыс
№229. (С).
1). (3m + *) (3m - *) =

2).

(* - 4x) (* + 4x) =

3). (* - b4) (b4 + *) =

4). (144a4 - 4b2) =
Оқулықпен жұмыс№229. (С).1). (3m + *) (3m - *) = 2). (* - 4x) (* + 4x)

Слайд 7Оқулықпен жұмыс
№359 (k).
1). (30 – 1) (30 + 1) =



2). 199 · 201 =

3). 552 – 452 =

4). 762 - 242 =
Оқулықпен жұмыс №359 (k).1). (30 – 1) (30 + 1) = 2). 199 · 201 =3). 552

Слайд 8
61 · 59 =


- 449 =

:15 =


-10 =


:10 =

61 · 59 = - 449 =:15 =-10 =:10 =

Слайд 9Бейбітшілікпен пен тәуелсіздікке 20 жыл

Бейбітшілікпен пен тәуелсіздікке 20 жыл

Слайд 10Салыстыру
1). 372

36 · 38
2). 452
44 · 46

Салыстыру 1). 37236 · 382). 45244 · 46

Слайд 11Өрнекті ықшамда
1). (x-2) (x+2) – x(x+5) =



2). (5a+x) (5a-x)

+ 3a (a-x) =
Өрнекті ықшамда 1). (x-2) (x+2) – x(x+5) = 2). (5a+x) (5a-x) + 3a (a-x) =

Слайд 12Теңдеуді шешіңдер:
(x-4) (x+4) – x2 = 25-2x

Теңдеуді шешіңдер: (x-4) (x+4) – x2 = 25-2x

Слайд 13Теcт
Өрнекті ықшамда: (3a-1) (3a+1) – 17a2 =
a)

10a2 -1 b) 26a2 + 1 c) 9a2 -1 d) -8a2 – 1

2. Көбейткішке жікте: 5a -5b +an –nb =
a) (5-n) (a+b) b) A(5-n) + (5-n)b
c) (5+n) (a-b) d) (5+b) (n+a)

3. Есепте: 23 · 17 =
a) 399 b) 391 c) 409 d) 381

4). Көбейтуді орында: (x2 – 8) (8 + x2) =
a) x4 – 64 b) 64 – x2 c) 65 + x2 d) –x2 - 16

Теcт Өрнекті ықшамда: (3a-1) (3a+1) – 17a2 =   a) 10a2 -1

Слайд 14Тексеру
1. a b c

d
2. a b c d
3. a b c d
4. a b c d

Тексеру 1. a   b   c   d2.  a   b

Слайд 15Үйге тапсырма:
(С). №231 (7 – 10)

№238 (5 – 9)
(К). №361, №367.
Үйге тапсырма: (С).  №231 (7 – 10)     №238 (5 – 9)(К). №361,

Слайд 16

Назарларыңызға рахмет!

Назарларыңызға рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть