Слайд 1Методика розробки уроку:
Тема уроку: Декупаж.
Слайд 2Мета уроку:
Навчальна:
сформувати поняття «декупаж», навчити дітей виконувати композицію на предмети
та складати орнамент.
Виховна:
виховати любов до праці, до звичаїв українського народу; виховувати акуратність рід час виконання робіт.
Розвиваюча:
розвинути просторове бачення, сприяти розвитку в учнів таких особистих якостей, як охайність, старанність, уважність, працелюбність, розвивати увагу під час виконання робіт.
Слайд 3Наочність:
зразки композицій, ілюстрації з книжок та журналів, презентація.
Обладнання та матеріали:
серветки, клей ПВА, кісточка, лак, основа, акриловий лак.
Міжпредметні зв’язки:
геометрія, математика.
Тип урок: комбінований (перша частина – лекція, друга – практично-лабораторне заняття).
Час: 45хв.
Об’єкт праці: оздоблена чашка.
Профорієнтація: дизайнер.
Слайд 4 Хід уроку
I. Організаційний момент.
- Перевірка наявності учнів;
- Підготовленості їх до
уроку;
- Наявності робочого одягу.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
Бесіда.
- Як підібрати серветки для оздоблення?
- Якими серветками виконується оздоблення?
Слайд 5IІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Показ зразків виробу, показ ілюстрацій з журналів
та книжок, показ презентації.
ІV. Повідомлення теми уроку.
Тема. Декупаж.
V. Вивчення нового матеріалу.
Слайд 6Розповідь вчителя.
Історія декупажу
Декупаж (Decoupage або découpage) - це мистецтво прикрашання предметів
шляхом наклеювання вирізок кольорового паперу в поєднанні зі спеціальними ефектами такими як розфарбовування, вирізання, покриття сусальним золотом та іншими. Зазвичай який-небудь предмет, як наприклад невеликі коробки або меблі, покривається вирізками з журналів або спеціально виробленого паперу. Предмет для декупажу покривається лаком (часто декількома шарами) до тих пір, поки не зникне «стик» і результат не буде виглядати як розпис або інкрустація. При традиційному методі може використовуватися до 30-40 шарів лаку, які потім шліфуються до повної гладкості.
Слайд 7В Німеччині XV ст.
Як засіб декору, декупаж відомий в Європі з
часів Середньовіччя. В Німеччині декупаж використовували в XV столітті, для декору меблів. картинки вирізають з паперу і наклеюють на меблі. Засіб не вимагав художніх здібностей, навичок малювання та наявності фарб. Тоді ж, як новий різновид мистецтва, виникає гравюра.
Слайд 8У Венеції
Мав своїх прихильників декупаж і в Венеції. Тут здавна прикрашали
меблі картинками, створеними художниками олійними фарбами. Серед тих, хто декорував меблі були і досить відомі майстри (Джорджоне, Сандро Боттічеллі). Але це був досить коштовний засіб. Знайомство з меблями Китаю, Японії, де широко використовували інкрустації зперламутру , спонукало венеціанців спростити техніку декору до декупажу.
Слайд 9Вікторіанська Британія
Сплеск популярності мав декупаж і в пуританській Британії часів королеви
Вікторії. Тоді на ринках Британії було легко придбати сентиментальні картинки з пташками, квітами, молодими красунями на англійський смак, нереальними пасторальними сценами.
Декупаж поширився майже на всі небагаті оселі королівства. В якості хобі британські емігранти перевезли декупаж через Атлантичний океан до Сполучених Штатів. А в 20 століттті розвиток реклами та друкарської справи зробили декупаж популярним у США між двома світовими війнами.
Слайд 10В арсеналі дизайнерів
Наприкінці 20 ст. декупаж ввели до арсеналу дизайнерів. Стародавній
засіб декору ускладнили використанням нових хімічних матеріалів, новими техніками друку, закріпленням на різних поверхнях(від дерева до кераміки).
Декупаж стали використовувати для декору дамських сумок, капелюшків, шкатулок, підносів, футболок, спідниць, джинсів, посуду з кераміки та порцеляни, серветок, матеріалів для пакування, рамок, альбомів з фото, меблів, святкових свічок та поштівок.
Слайд 11VI. Формування умінь та навичок учнів.
Практична робота.
Вступний інструктаж.
На краях своїх
парт ви бачите картки з правилами поетапної роботи та санітарно-гігієнічними вимогами під час виконання роботи. Прочитайте та запам'ятайте їх та застосовуйте при роботі.
Чергові! Роздайте, будь ласка, інструкційні картки .
Якщо ні в кого не виникло запитань, то давайте приступимо до виконання завдання.
Слайд 12Поточний інструктаж.
Під час виконання учнями самостійної роботи я слідкую за послідовністю
та правильністю виконання трудових операцій, роблю зауваження щодо помилок учнів, а також звертаю увагу на дотримання учнями правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог.
Слайд 13Заключний інструктаж.
- демонстрація кращих робіт;
– аналіз недоліків у результатах роботи та
шляхи їх усунення;
– оцінювання результатів практичної роботи.
VII. Підсумки уроку.
Заключне слово вчителя.
Отже, ви сьогодні навчилися підбирати серветки для роботи та підбирати зразок.
Слайд 14Заключне слово вчителя.
Отже, ви сьогодні навчилися підбирати серветки для роботи та
підбирати зразок.
VIII. Мотивація оцінок за урок, виставлення їх у журнал, щоденники.
X. Завдання додому.
На наступний урок принести чашку оздоблену серветками.
XI. Прибирання робочого місця
Слайд 15Інструкційна картка
Декупаж робиться наступним чином: треба вирізати з кольорової серветки малюнок
(залишити тільки верхній тонкий шар з малюнком, а 2 нижніх відділити), прикласти його до сухої чистої поверхні і покрити зверху клеєм для декупажу, дати підсохнути (десь 15 хв.) і покрити лаком. Трохи схоже на перебивні картинки, але дає безліч можливостей до імпровізації, адже можна самому складати різні композиції, поєднувати непоєднуване тощо. В залежності від поверхні можна покрити ще кількома шарами лаку (якщо на дні вани, то бажано 3-4 рази, на тарелі чи горнятку - 2-3, на вазонку вистачить 1).
Слайд 16Поділіть серветку на шари, для декупажа Вам знадобиться лише самий верхній,
барвистий шар.
Виріжте малюнок, накладете на чашку, ретельно покрійте клеєм так, щоб малюнок повністю просочився.
Необхідно ретельно розгладити малюнок - це потрібно для того, щоб під ним не утворювалося бульбашок повітря. Коли малюнок висохне нанести лак.