Презентация, доклад по математике на тему Процент (5 класс)

Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік.Оқушылардың проценттер, берілген санның процентін табу, проценті бойынша санды табу тақырыбтары бойынша алған білімдерін жүйелеу, жинақтау2.Дамытушылық. Оқушылармен процентке мәтінмен берілген есептер туралы түсінік бере отырып, есептің мағанасын түсініп оқып дұрыс талдай білуге, алған білімдерін

Слайд 1Сабақтың тақырыбы: Проценттер

Сабақтың тақырыбы: Проценттер

Слайд 2
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік.Оқушылардың проценттер, берілген санның процентін табу, проценті бойынша санды

табу тақырыбтары бойынша алған білімдерін жүйелеу, жинақтау
2.Дамытушылық. Оқушылармен процентке мәтінмен берілген есептер туралы түсінік бере отырып, есептің мағанасын түсініп оқып дұрыс талдай білуге, алған білімдерін есеп шығару барысында қолдана білуге үйрету, дағды-іскерліктерін арттыру
3.Тәрбиелік. Танымдық, қызығушылық қабілеттерін дамытып, іздемпаздылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдісі:диалогтік тәсіл, топтық және жеке-даралай жұмыс
Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік.Оқушылардың проценттер, берілген санның процентін табу, проценті бойынша санды табу тақырыбтары бойынша алған білімдерін жүйелеу,

Слайд 3

Сабақтың барысы 1.Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлықтарын тексеріп, топқа бөлу. Оқушылар қалаулары бойынша төрт пішіннің ішінен біреуін таңдап топтар бойынша бөлініп тырады. Әр пішін бойынша мінездеме беріледі Шаршы: қайраткер, еңбекқор, ұйымшыл, дәл, үнемшіл. Үшбұрыш: лидер, билікке ұмтылғыш, қайткен күнде де жеңіске жетеді. Төртбұрыш: білуге құштар, барлық жаңаға жаны құмар, батыл, бейбітшіл. Дөңгелек: қолы ашық, өзгені түсінетін, байсалды, сенгіш, достары көп.

Слайд 4Процент деп нені айтамыз?
Процентті бөлшекпен қалай өрнектейміз?
Бөлшек процентпен қалай жазылады?
Берілген санның

процентін қалай табамыз?
Проценті бойынша санды қалай табамыз?


2. «Ойлан, жұптас, бөліс» стратегиясы бойынша топтарға қайталау сұрақтары беріледі

Процент деп нені айтамыз?Процентті бөлшекпен қалай өрнектейміз?Бөлшек процентпен қалай жазылады?Берілген санның процентін қалай табамыз?Проценті бойынша санды қалай

Слайд 53.Оқулықпен жұмыс. Деңгейлік тапсырмалар Топтарға оқулықтан А деңгейінен №1369, В деңгейінен

№1377, С деңгейінен №1380 (әр оқушы жеке шығарып, содан соң топпен ортақтасу) әр топтан бір оқушыдан «Кубизм» стратегиясы бойынша таңдалып тақтада өз есебін шығарып көрсетеді. Басқа топтар өз пікірлерін айтып толықтырады.
3.Оқулықпен жұмыс.  Деңгейлік тапсырмалар  Топтарға оқулықтан А деңгейінен №1369, В деңгейінен №1377, С деңгейінен №1380

Слайд 64.Біліктілік кезеңі 1-тапсырма Қай математик өзінің “Арифметика” кітабында алғашқы проценттік кестені енгізген?


4.Біліктілік кезеңі 1-тапсырма Қай математик өзінің “Арифметика” кітабында алғашқы проценттік кестені енгізген?

Слайд 72-тапсырма L әрпі түріндегі пішінді тең төрт бөлікке бөлу керек. Әр бөлік

бастапқы пішіннің неше процентін құрайды?
2-тапсырма L әрпі түріндегі пішінді тең төрт бөлікке бөлу керек. Әр бөлік бастапқы пішіннің неше процентін құрайды?

Слайд 95. Үй тапсырмасын беру 1) Оқулықтан №1375, №1382 2) Процент тақырыбына логикалық

есеп құрастыру
5. Үй тапсырмасын беру   1) Оқулықтан  №1375, №1382 2) Процент тақырыбына логикалық есеп құрастыру

Слайд 10Рефлексия Сабақ соңында оқушылар сабақтан алған әсерлерін, ойларын қорытындылап жазып, смайликтерге

іледі.
Рефлексия  Сабақ соңында оқушылар сабақтан алған әсерлерін, ойларын қорытындылап жазып, смайликтерге іледі.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть