Презентация, доклад математика Жай бөлшектер тарауына есептер шығару 5 класс

Содержание

Сабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларды жай бөлшектерді көбейтуге үйрету;Жай бөлшектерді көбейту ережесін тұжырымдау және еске сақтауға баулу;Жай бөлшектерді көбейтудің қасиеттерін қолдана білуге дағдыландыру.Тәрбиелік: Деңгейлік тапсырмаларды орындау арқылы өзіндік ізденістерін қалыптастыру. Сын тұрғысынан саралай білуге тәрбиелеу.Бір-біріне достарына көмек көрсетіп,

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
Жай бөлшектер мен аралас
сандарды көбейту

Сабақтың тақырыбы:Жай бөлшектер мен аралас сандарды көбейту

Слайд 2Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды жай бөлшектерді көбейтуге үйрету;Жай бөлшектерді көбейту ережесін тұжырымдау

және еске сақтауға баулу;Жай бөлшектерді көбейтудің қасиеттерін қолдана білуге дағдыландыру.

Тәрбиелік: Деңгейлік тапсырмаларды орындау арқылы өзіндік
ізденістерін қалыптастыру. Сын тұрғысынан саралай білуге
тәрбиелеу.Бір-біріне достарына көмек көрсетіп, топ, ұжым
болып бірлесіп, тату-тәтті жұмыс істей білуге тәрбиелеу.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру.
Сабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларды жай бөлшектерді көбейтуге үйрету;Жай бөлшектерді көбейту ережесін тұжырымдау және еске сақтауға баулу;Жай бөлшектерді көбейтудің

Слайд 3Сабақтың жоспары:
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Үй тапсырмасын сұрау (№1056, №1057)
3.“Қайталау – оқу

айнасы”
4.Жаңа сабақ (жай бөлшектерді көбейту)
5. “Білім көзі кітапта” (кітаппен жұмыс)
6. Сергіту сәті (мақал – мәтел үш тілде)
7. “Кім жылдам?”
8. Деңгейлік тапсырма
9. Логикалық тапсырма
10. Сабақты қорытындылау(тест жұмысы)
11. Үйге тапсырма
12. Бағалау
Сабақтың жоспары:1. Ұйымдастыру кезеңі2. Үй тапсырмасын сұрау (№1056, №1057)3.“Қайталау – оқу айнасы”4.Жаңа сабақ (жай бөлшектерді көбейту)5. “Білім

Слайд 4Дұрыс бөлшек
І топ
Бұрыс бөлшек
ІІ топ
Аралас сан
ІІІ топ
Т О П Т А

Р
Дұрыс бөлшекІ топБұрыс бөлшекІІ топАралас санІІІ топТ О П Т А Р

Слайд 5


Үй жұмысын тексеру

№1056. Теңдеуді шешіңдер


















№1057. Есептеңдер

Үй жұмысын тексеру№1056. Теңдеуді шешіңдер

Слайд 6"Қайталау - оқу айнасы"
1) ¼ бөлшектің алымы, бөлімі нені білдіреді?
2) Дұрыс

бөлшек дегеніміз не?
3) Бұрыс бөлшек дегеніміз не?
4) Аралас сан дегеніміз не?
5) Бұрыс бөлшектен аралас санды қалай аламыз?
6) Аралас саннан бұрыс бөлшекті қалай аламыз?
7) Өзара жай сандар дегеніміз қандай сандар?
8) Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу ережесі.
9) Бөлімдер әр түрлі бөлшектерді қосу ережесі.

Слайд 7

Жай бөлшектердің көбейтіндісі – алымы берілген бөлшектердің алымдарының көбейтіндісіне, ал бөлімі

бөлімдерінің көбейтіндісіне тең бөлшек.

Мысалы:

Жай бөлшектерді
көбейту

Жай бөлшектердің көбейтіндісі – алымы берілген бөлшектердің алымдарының көбейтіндісіне, ал бөлімі бөлімдерінің көбейтіндісіне тең бөлшек.Мысалы:Жай бөлшектерді көбейту

Слайд 8Натурал санды бөлшекке көбейткенде натурал сан бөлшектің алымына көбейтіліп, көбейтінді бөлшектің

алымы болады да, бөлімі өзгеріссіз қалдырылады.

Мысалы:

Натурал санды бөлшекке көбейткенде натурал сан бөлшектің алымына көбейтіліп, көбейтінді бөлшектің алымы болады да, бөлімі өзгеріссіз қалдырылады.Мысалы:

Слайд 9Егер көбейткіштер аралас сандар болса, оларды бұрыс бөлшекке айналдырып, содан кейін

бөлшекті бөлшекке көбейту ережесін қолдану керек.

Мысалы:

Егер көбейткіштер аралас сандар болса, оларды бұрыс бөлшекке айналдырып, содан кейін бөлшекті бөлшекке көбейту ережесін қолдану керек.Мысалы:

Слайд 10« Білім көзі кітапта »
(кітаппен жұмыс)
І топ.

№ 1077 (1,2 )

ІІ топ № 1077 ( 3,4)

ІІІ топ № 1077( 5,6)

« Білім көзі кітапта » (кітаппен жұмыс)І топ.       № 1077 (1,2

Слайд 11№1077. Бөлшектерді көбейтіңдер.










№1077. Бөлшектерді көбейтіңдер.

Слайд 12“Кім жылдам?” ойыны

“Кім жылдам?” ойыны

Слайд 136. 30 тістен шыққан сөз,
30

рулы елге тарайды.

7. Білгенің бір 9,
білмегенің 99.

3. 2 құзғын таласса,
1 қарғаға жем болар.





4. 1 кісі қазған құдықтан,
1000 кісі су ішеді.




7 рет өлшеп,
1 рет кес.

Ер 1 рет өледі,
Қорқақ 1000 рет өледі.

Төртбұрыштың орнына сан қойып, мақалды оқы

Жақсыны 7 жыл жетелесең адам болар,
Жаманды 7 жыл жетелесең надан болар.

Сергіту сәті (мақал – мәтелдерді оқу)

6.  30   тістен шыққан сөз,   30   рулы елге тарайды.7.

Слайд 14Деңгейлік тапсырмалар.

Деңгейлік тапсырмалар.

Слайд 15І ДЕҢГЕЙ (5 ұпай)
1) 26
2) 32

І ДЕҢГЕЙ (5 ұпай)1) 262) 32

Слайд 16ІІ ДЕҢГЕЙ (10 ұпай)

ІІ ДЕҢГЕЙ (10 ұпай)

Слайд 17ІІІ ДЕҢГЕЙ (15 ұпай)

ІІІ ДЕҢГЕЙ (15 ұпай)

Слайд 18Логикалық
тапсырма


6. Түйе, бота маң басқан
Төрт аяғын тең басқан.
Шұнақ құлақ бес

ешкі
Қос лақпен қос ешкі.
Төрт қозылы екі қой
Бәрін бірге санап қой.
17

7. Көл тоғанды қырға бар
Келіп қонды тырналар.
Жұптан қонып сол жерде
Отыр екен он жерде
Санап берші тырналар
Қанша болды ол жерде?
20

1т темір
ауыр ма, әлде
1000 кг мақта
ауыр ма?
Бірдей

5. Квадрат үстелді
айнала төрт адам отыра
алады (әр жағына бір-бірден).
Мектепте дәл осындай 7 үстелді
жалғап бір қатарға қойып,
ұзын үстел құрды. Осы
үстелді айнала қанша
адам отыра алады?

4. Сандар қатарын-
дағы келесі санды тап?
20,21, 23, 24, 26, 27, …
29


7 жұмыртқаның
бағасы 7 теңге болса,
100 жұмыртқаның
бағасы неше теңге?
100

16

3. 4 827 105
санындағы үш цифрды
ең кіші сан шығатындай
етіп сыз. Сонда қандай
сан шықты? 2 105

Логикалық тапсырма6. Түйе, бота маң басқанТөрт аяғын тең басқан.Шұнақ құлақ бес ешкіҚос лақпен қос ешкі.Төрт қозылы екі

Слайд 19Есептеңіз:
А) В)

1 С) D)
2. Есептеңіз:
А) В) С) D)
3. Тік төртбұрыштың ауданын табыңыз, егер оның ұзындығы 5/4 см , ал ені .
А) В) С) 1 D)
4. Бөлшекті қысқартыңыз:
А) В) С) 8 D)

Тест жұмысы

Есептеңіз:   А)      В) 1      С)

Слайд 20Тест жұмысының
жауаптары

Тест жұмысының жауаптары

Слайд 21Бағалау
5
4
3

Бағалау543

Слайд 22Үйге тапсырма
Ережелерді
қайталау.
№1078,
№1079

Үйге тапсырмаЕрежелерді қайталау.№1078,№1079

Слайд 23Сабақ аяқталды!!!

Сабақ аяқталды!!!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть