Презентация, доклад на тему Калькулятормен танысу (5-класс)

Содержание

ҚОШ КЕЛДІҢІЗДЕР!

Слайд 1





Ашық сабақ
Тақырыбы: Калькулятормен танысу және онымен жұмыс істеу



Ашық сабақТақырыбы: Калькулятормен танысу және онымен жұмыс істеу

Слайд 2ҚОШ КЕЛДІҢІЗДЕР!

ҚОШ КЕЛДІҢІЗДЕР!

Слайд 3Тақырыбы: Калькулятормен танысу
Мақсаты:
Білімділігі: Ақпарат және ақпараттық технологияға байланысты оқушылардың алған

білімдерін нығайту, тиянақтау бір жүйеге келтіріп, тексере отырып, қорытындылау.
Тәрбиелігі: Оқушылар өз ойларын тиянақты жете айта біліп, өздерін сабырлы, әрі тәртіпті ұстауды ескерту.
Дамытушылығы: Оқушыларға компьютер туралы толық ой қалыптастыру, оқушылардың тапқырлық, ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру, шығармашылыққа баулу, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тақырыбы: Калькулятормен танысуМақсаты: Білімділігі: Ақпарат және ақпараттық технологияға байланысты оқушылардың алған білімдерін нығайту, тиянақтау бір жүйеге келтіріп,

Слайд 4Көрнекілігі: Калькулятор, интерактивті тақта

Түрі: Аралас сабақ

Әдіс-тәсілдері: ой – қозғау, өзіндік жұмыс,

кубизм, ой – толғаныс.

Көрнекілігі: Калькулятор, интерактивті тақтаТүрі: Аралас сабақӘдіс-тәсілдері: ой – қозғау, өзіндік жұмыс, кубизм, ой – толғаныс.

Слайд 5Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1. Сабаққа дайындығын ұйымдастыру.

2. Дәптерлерін дайындау.



Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі.    1. Сабаққа дайындығын ұйымдастыру.    2. Дәптерлерін дайындау.

Слайд 6 ІІ. Жаңа сабақ
І. Қызығушылығын ояту.
Мына ребусты шешу арқылы

бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбын табамыз.
ІІ. Жаңа сабақІ. Қызығушылығын ояту.  Мына ребусты шешу арқылы бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбын табамыз.

Слайд 7





















Калькулятор

Калькулятор

Слайд 8Калькулятор

Жүйеде калькулятордың екі түрі бар: Қарапайым (кәдімгі) және Инженерлік.

КалькуляторЖүйеде калькулятордың екі түрі бар: Қарапайым (кәдімгі) және  Инженерлік.

Слайд 9Соңғы ендірілген
цифрды өшіреді
Индикация өрісіндегі жарықтанған санды өшіреді
Барлық ендірілген ақпараттарды өшіреді
Бөлу
Квадрат түбірді

есептейді

Көбейту

Пайызды есептейді

Азайту

Қосу

Есептеулер нәтижесін индикация өрісіне шығарады

Индикация өрісіндегі санның кері мәнін есептейді

Функционалдық батырмалар

Соңғы ендірілгенцифрды өшіредіИндикация өрісіндегі жарықтанған санды өшіредіБарлық ендірілген ақпараттарды өшіредіБөлуКвадрат түбірді есептейдіКөбейтуПайызды есептейдіАзайтуҚосуЕсептеулер нәтижесін индикация өрісіне шығарадыИндикация

Слайд 10Калькулятормен жұмыс істеу.
Бұл калькулятормен жұмыс істеудің принципі

кәдімгі қалта калькулятормен жұмыс істеумен бірдей.Сандарды және командаларды калькуляторға енгізу маустың сол жақ батырмасын калькулятордың батырмаларын шерту немесе пернетақтадағы сәйкес цифрлы батырмаларды басу арқылы орындалады. Пернетатаның сандық блогынан сандарды енгізу үшін Num Lock пернесін басыңдар.Енгізілген цифрлар индикация өрісінде пайда болады.
Калькулятормен жұмыс істеу.	    Бұл калькулятормен жұмыс істеудің принципі кәдімгі қалта калькулятормен жұмыс істеумен бірдей.Сандарды

Слайд 11 Ал, балалар сабақты қалай түсінгендіктерімізді білу үшін

калькулятормен есеп шығарып көрейік. Барлығымыз тақтадағы есептерді қарап, бүгінгі өтілген жаңа сабағымыздың барысы бойынша калькуляторды алып мына есептерді шығарып көрейік.
Ал, балалар сабақты қалай түсінгендіктерімізді білу үшін калькулятормен есеп шығарып көрейік. Барлығымыз тақтадағы

Слайд 12 Қарапайым калькулятормен жұмыс .
1. 756,87+849,03 ;


2. 963-356;
3. 112* 67 ;
4. 456/ 3;
5.64-тің квадрат түбірін табу;
6. 200-дің 10 % -ын табу
Қарапайым калькулятормен жұмыс .   1. 756,87+849,03 ;

Слайд 13
алмұрт жеке өлшеніп грамм бойынша мына сандар алынды. 157;195;215;217;

1.Тізбектің арифметикалық ортасын

тап
2.Тізбектің қосындысын тап
3.Соңғы санның кері мәнін есепте

алмұрт жеке өлшеніп грамм бойынша мына сандар алынды. 157;195;215;217;1.Тізбектің арифметикалық ортасын тап2.Тізбектің қосындысын тап3.Соңғы санның кері мәнін

Слайд 14.
Бекіту
Сабақ соңында балалардың жаңадан өтілген сабақты бекіту үшін тест тапсырмасын аламыз.

.БекітуСабақ соңында балалардың жаңадан өтілген сабақты бекіту үшін тест тапсырмасын аламыз.

Слайд 15Тест сұрақтары
1-сұрақ
2-сұрақ
3-сұрақ
4-сұрақ
5-сұрақ
6-сұрақ
7-сұрақ
8-сұрақ

Тест  сұрақтары 1-сұрақ 2-сұрақ 3-сұрақ 4-сұрақ 5-сұрақ 6-сұрақ 7-сұрақ 8-сұрақ

Слайд 16
ЖАРАЙСЫҢ!!!
ДҰРЫС!!!
Сұрақтар

ЖАРАЙСЫҢ!!!ДҰРЫС!!!Сұрақтар

Слайд 17
Ойлан!!!
Дұрыс емес!!!
Сұрақтар

Ойлан!!!Дұрыс емес!!!Сұрақтар

Слайд 18Мына батырмалардың “СЕ” және “С” қандай айырмашылығы бар?
А) “СЕ”

батырмасы соңғы ендірілген санды өшіреді, ал “С” батырмасы тек жарықтанып тұрған санды өшіреді.

Б) “СЕ” батырмасы тек жарықтанып тұрған санды өшіреді, ал “С” батырмасы барлық ақпаратты өшіріп калькуляторды жаңа жұмысқа дайындайды.

“СЕ” батырмасы мен “С” батырмасының айырмашылығы жоқ.
Мына батырмалардың  “СЕ” және “С” қандай айырмашылығы бар? А) “СЕ” батырмасы соңғы ендірілген санды өшіреді, ал

Слайд 19Қарапайым калькуляторды инженерлік калкуляторға қалай ауыстырамыз?
А)Вид→Обычный командаларын орындаймыз

В)Правка→ Инженерный командаларын орындаймыз

С)Вид→Инженерный

командаларын орындаймыз
Қарапайым калькуляторды инженерлік калкуляторға қалай ауыстырамыз?А)Вид→Обычный командаларын орындаймызВ)Правка→ Инженерный командаларын орындаймызС)Вид→Инженерный командаларын орындаймыз

Слайд 20Калькулятордың қандай түрлерін білесің?
А) Статистикалық, тригонометриялық

В) Қарапайым, инженерлік

С) Мәтіндік, сандық

Калькулятордың қандай түрлерін білесің?А) Статистикалық, тригонометриялықВ) Қарапайым, инженерлікС) Мәтіндік, сандық

Слайд 21Калькулятордың ішкі жады не үшін керек?
А) Есептеу нәтижелерін сақтап қою үшін.

В)

Мәтіндік ақпаратты ендіріп қою үшін.

С) Калькулятордың ішкі жады болмайды.
Калькулятордың ішкі жады не үшін керек?А) Есептеу нәтижелерін сақтап қою үшін.В) Мәтіндік ақпаратты ендіріп қою үшін.С) Калькулятордың

Слайд 22Калькулятордың ішкі жадында белгілі бір мән барын қалай анықтаймыз?
А)Егер ішкі

жадта сан болса калькулятордың индикация өрісіне сан ендірілмей қалады.

В)Егер ішкі жадта сан болса индикация өрісінің астындағы сол жақ терезеде “М” белгісі жанып тұрады.

С)Ішкі жадта санның бар екенін анықтай алмаймыз.
Калькулятордың ішкі жадында белгілі бір мән барын қалай анықтаймыз? А)Егер ішкі жадта сан болса калькулятордың индикация өрісіне

Слайд 23Калькулятордың ішкі жадына санды ендіру үшін қандай батырма қолданылады?
А)А)MS

В)В)MC

С)С)M+

Калькулятордың ішкі жадына санды ендіру үшін қандай батырма қолданылады?А)А)MSВ)В)MCС)С)M+

Слайд 24Калькулятордың ішкі жадын тазалау үшін қандай батырма қолданылады?
А)А)MR

В)В)MC

С)С)M+

Калькулятордың ішкі жадын тазалау үшін қандай батырма қолданылады? А)А)MRВ)В)MCС)С)M+

Слайд 25Калькулятордың ішкі жадындағы санға индикатордағы санды қосу үшін қолданылатын батырма.
А)А)MR

В)В)MC

С)С)M+

Калькулятордың ішкі жадындағы санға индикатордағы санды қосу үшін қолданылатын батырма. А)А)MRВ)В)MCС)С)M+

Слайд 26 Қорытынды
Оқушылардың білімін бағалау.
Үйге:6-класс математика оқулығынан
№1600

ҚорытындыОқушылардың білімін бағалау.Үйге:6-класс математика оқулығынан №1600

Слайд 27Назар аударғандарыңызға рахмет!!!

Назар аударғандарыңызға рахмет!!!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть