Презентация, доклад на тему Химия пәнінен Күкірт тақырыбында презентация

Содержание

Сабақтың мақсаттары:Оқушыларды күкірттің периодтық жүйедегі орны, атом құрылысы, аллотропиялық түр өзгерістерімен және оның қосылыстарымен, қасиеттерімен таныстыру. Күкірттің биогенді элемент ретіндегі ролі және қолданылуы туралы мәлімет беру. Жоспарды пайдалана отырып, алған білімін жүйелеп, ойын жетік жеткізу машықтарын

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
“Күкірт”

Сабақтың тақырыбы:  “Күкірт”

Слайд 2Сабақтың мақсаттары:
Оқушыларды күкірттің периодтық жүйедегі орны, атом құрылысы, аллотропиялық түр өзгерістерімен

және оның қосылыстарымен, қасиеттерімен таныстыру. Күкірттің биогенді элемент ретіндегі ролі және қолданылуы туралы мәлімет беру.
Жоспарды пайдалана отырып, алған білімін жүйелеп, ойын жетік жеткізу машықтарын қалыптастыру. өз бетінше жауап беру біліктілігін қалыптастыру, негізгі ойды бөліп қорытындылап, салыстыра білуге үйрету;
Уақытты бағалауға, коллаборативті ортада жұмыс істеуге, қорытындылай білуге дағдыландыру.
Сабақтың мақсаттары:Оқушыларды күкірттің периодтық жүйедегі орны, атом құрылысы, аллотропиялық түр өзгерістерімен және оның қосылыстарымен, қасиеттерімен таныстыру. Күкірттің

Слайд 3Өзектілігі:
15 жасар оқушылардың осы тақырыпты талдағанда алған білімдерін өмірде

тиімді пайдалана білу дағдыларын қалыптастыру мақсатында, күкіртті химиялық элемент және жай зат ретінде тануы, тұрмыста қай жерде қолданылатындығын анықтау, қосылыстарының маңызын ашу, экологиялық мәселелерді қозғап кету.

Периодтық жүйедегі орнын анықтау арқылы, атом құрамын зерттеу
Периодтық жүйе көмегімен физикалық және химиялық қасиеттерін болжау
АКТ-ны қолдану арқылы уақытты тиімді пайдаланып, жан- жақты мағлұмат алу
Қосылыстарының химиялық, физикалық қасиеттерін пайдалана отырып, табиғаттағы айналымын қарастыруға болады.
Өзектілігі:  15 жасар оқушылардың осы тақырыпты талдағанда алған білімдерін өмірде тиімді пайдалана білу дағдыларын қалыптастыру мақсатында,

Слайд 4Күтілетін нәтиже
Тaқырыпты топпен бірге жұмыс жасай отырып зерттей aлaды.
Тaпсырмaлaрды шеше отырып,

aлғaн білімін есеп шығаруда қолдaнa aлaды.
Күкірттің маңызды биогенді элемент ретіндегі рөлін, маңызын түсінеді.
Оқушылардың интербелсенді тақтаны, интернет желісінен алған ақпаратты өңдеу және пайдалану
Күтілетін нәтижеТaқырыпты топпен бірге жұмыс жасай отырып зерттей aлaды.Тaпсырмaлaрды шеше отырып, aлғaн білімін есеп шығаруда қолдaнa aлaды.Күкірттің

Слайд 5Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу
Топқа бөлу – S, SO3, H2S, SO2
Оқушылар топтың атын өз

бетінше таңдайды, сипаттама береді
Жай зат,түзілу реакциялары
Сабақ жоспарымен таныстыру
Бағалау парақтарын тарату

5 минут
Ұйымдастыру кезеңі:СәлемдесуТопқа бөлу – S, SO3, H2S, SO2Оқушылар топтың атын өз бетінше таңдайды, сипаттама бередіЖай зат,түзілу реакцияларыСабақ

Слайд 6Сабақ жоспары
Периодтық жүйемен жұмыс
Үлестірмелі материалмен жұмыс
Жаңа тақырыппен таныстыру
СББРмен жұмыс
Есептер шығару
Постер
Синквеин


БББ

Сабақ жоспарыПериодтық жүйемен жұмысҮлестірмелі материалмен жұмысЖаңа тақырыппен таныстыруСББРмен жұмысЕсептер шығаруПостер Синквеин БББ

Слайд 7Үй тапсырмасын тексеру және өткен тақырыпты қайталау:
«Кім білімпаз?»
Топтарға сұрақ (үлестірмелі материал):

1.

І – ІІІ топта қандай бейметалдар орналасқан? Бейметалдардың металдарға қарағанда қандай айырмашылығы бар?
Салғырт газдарға қай топтың бейметалдары жатады? Неге оларды олай атаған?
Сыртқы электронды формуласы пs2пр4 болатын қай топ элементтері?
3. Ең күшті тотықтырғыш, ең күшті бейметалл? Бейметалдардың қандай физикалық қасиеттері бар?
4. Периодтық кестеде металдар көп пе, әлде бейметалдар ма?
Период бойынша бейметалдық қасиет қалай өзгереді? Себебі неде?



Топпен жұмыс (ойлан, жүптас, бөліс), әр топтан жауап беріледі, көрші топтармен толықтырылады
7-8 мин
Үй тапсырмасын тексеру және өткен тақырыпты қайталау:«Кім білімпаз?»Топтарға сұрақ (үлестірмелі материал):1.  І – ІІІ топта қандай

Слайд 8Жаңа тақырыпты түсіндіру:
(тақтадағы жазу)
Осы затпен ескі үйді аластайды,
Түсіне қарасаң

алтынға ұқсайды,

Саф алтындай сары түсті күкіртті, Ерте кезде ата - бабам көп білді. Бос күйінде, қосылыста кездесіп, Өнеркәсіп іргетасын дамытты.
Жаңа тақырыпты түсіндіру:   (тақтадағы жазу)Осы затпен ескі үйді аластайды,Түсіне қарасаң алтынға ұқсайды,Саф алтындай сары түсті

Слайд 9“Мекен-жайым белгілі, ал тауып көр сен

мені”

Химия Республикасындағы Периодтық жүйе қаласындағы үшінші көшенің № 16 үй тұрғыны кім???
Тапсырма:
Күкірттің периодтық жүйедегі орнын табу
Электрондық конфигурациясын жазу
Тотығу дәрежелері (-2,0,+4,+6 болатын күкірт қосылыстарының формуласын жазу)
Топпен жұмыс, қорғау
10 мин


“Мекен-жайым белгілі,       ал тауып көр сен мені” Химия Республикасындағы Периодтық жүйе

Слайд 10Сұрақтар:
Кім жылдам?!
Күкірт туралы не білесіңдер?
Күнделікті тұрмыста қай жерде қолданылады?
Күкірт қышқылы туралы

не білесің?
Ол ненің туындысы?
Сұрақтар:Кім жылдам?!Күкірт туралы не білесіңдер?Күнделікті тұрмыста қай жерде қолданылады?Күкірт қышқылы туралы не білесің?Ол ненің туындысы?

Слайд 12СББРмен жұмыс
http://e.edu.kz/sui/#/lcms/scorm/542619747
http://cdn-almt.e.edu.kz/sui/lcms-scorm-player.html?resource=542619747#
http://cdn-astn.e.edu.kz/sui/lcms-scorm-player.html?resource=542662326#

СББРмен жұмысhttp://e.edu.kz/sui/#/lcms/scorm/542619747http://cdn-almt.e.edu.kz/sui/lcms-scorm-player.html?resource=542619747#http://cdn-astn.e.edu.kz/sui/lcms-scorm-player.html?resource=542662326#

Слайд 13СББРның тиімділігі:
Көрнекілігі
Уақыт тиімділігі
Жан-жақтылығы
Аудио-видеоқосымша
Тренажер
Қолжетімділік
Теория мен практика арасындағы байланыс

СББРның тиімділігі:Көрнекілігі Уақыт тиімділігіЖан-жақтылығыАудио-видеоқосымшаТренажер Қолжетімділік Теория мен практика арасындағы байланыс

Слайд 14Есептер шығару
9 г алюминийді 490 г 12% күкірт қышқылының ерітіндісінде ерігенде

бөлінген газдың көлемі қандай?
Құрамында 10% қоспасы бар 300г пиритті жағуға неше литр оттегі жұмсалады?
Химиялық айналымдарды жүзеге асыр:
H2S SO2 SO3 H2SO4 ZnSO4
Тотығу-тотықсыздану реакцияларын электрондық баланс әдісімен теңестір
5г магний 30г H2SO4 әрекеттескенде неше грам магний сульфаты түзіледі?
10 мин, тақтаға жазу
Есептер шығару9 г алюминийді 490 г 12% күкірт қышқылының ерітіндісінде ерігенде бөлінген газдың көлемі қандай?Құрамында 10% қоспасы

Слайд 15Сабақты бекіту:
Постер:
Күкірттің қасиеттері
Күкіртсутек
Күкірт (IV) оксиді
Күкірт (VI) оксиді





10 минут

Сабақты бекіту:Постер: Күкірттің қасиеттеріКүкіртсутекКүкірт (IV) оксидіКүкірт (VI) оксиді10 минут

Слайд 16Сабақты бекіту:
Синквеин
Сіріңке
Жақпа май
Қышқыл жаңбыр
Пирит

Сабақты бекіту:Синквеин СіріңкеЖақпа майҚышқыл жаңбырПирит

Слайд 17Бағалау:

Бағалау:

Слайд 18Сабақты бекіту:

Сабақты бекіту:

Слайд 19Үйге тапсырма беру:
§10 Күкірт – оқу
№5,6,7 есептер шығару
Реферат “Биогенді элементтер”
Күкірт қышқылы

туралы жалпы мағлұмат
Үйге тапсырма беру:§10 Күкірт – оқу№5,6,7 есептер шығаруРеферат “Биогенді элементтер”Күкірт қышқылы туралы жалпы мағлұмат

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть