Презентация, доклад на тему Урок. презентация на тему Көкшетау

Сабақтың мақсаты:  1) Білімділік: Ақын өмірінен алған мәліметтерді жинақтай отырып баяндау. Міржақып Дулатов туралы білімдерін жетілдіру. Әңгіменің мазмұнын ашу.  2) Дамытушылық: Оқушылардың шығармашылық белсенділігін арттыру, сөздік қорын молайту 

Слайд 1Сабақтың тақырыбы: «Көкшетау»
Ілияс Жансүгіров 

Сабақтың тақырыбы: «Көкшетау»Ілияс Жансүгіров 

Слайд 2 Сабақтың мақсаты: 
1) Білімділік: Ақын өмірінен алған мәліметтерді жинақтай


отырып баяндау. Міржақып Дулатов туралы білімдерін жетілдіру.
Әңгіменің мазмұнын ашу.  2) Дамытушылық: Оқушылардың шығармашылық белсенділігін
арттыру, сөздік қорын молайту  3) Тәрбиелік: Оқушыларды бірін – бірі зер салып тыңдауға
құрметтеуге, ұқыптылыққа, әдептілікке тәрбиелеу  Сабақтың түрі: Аралас сабақ  Сабақтың әдісі: Топтық жұмыс,жұптық жұмыс,сын тұрғысынан ойлау
технологиясының стратегиялары, постер қорғау,семантикалық карта,
кері байланыс Сабақтың көрнекілігі:( слайдтар), маркерлер, стикерлер, А 3қағазы,
суреттер, бағалау парағы ,бейнебаян Сабақтың барысы: 
Ұйымдастыру : Сәлемдесу 
Сабақтың мақсаты:     1) Білімділік: Ақын өмірінен алған мәліметтерді жинақтай отырып баяндау. Міржақып Дулатов

Слайд 4Үйге берілген тапсырма:
Сәкен Жүнісовтың
«Түнгі сәуле» әңгімесі
«Түнгі сәуле» мамұнын әңгімелеу


«Сұрақтар ұшағы» әдісімен

Бейнебаян көрсету. «Ілияс Жансүгіров туралы бейнебаян» көрсету

Бағалау:
«Бір медаль, бір миссия» әдісі бойынша марапаттау, ұсыныс айтқызу.

Үйге берілген тапсырма: Сәкен Жүнісовтың «Түнгі сәуле» әңгімесі«Түнгі сәуле» мамұнын әңгімелеу «Сұрақтар ұшағы» әдісіменБейнебаян көрсету. «Ілияс Жансүгіров

Слайд 5
«Түрткі болу сұрақтар» әдісі:

1. Балалар бейнебаяннан кімді көрдік? 
2.

Ілияс Жасүгіров туралы не білеміз?  3. Не білгіміз келеді?  4. Бүгін не білер екенбіз? 

Жаңа сабақ: «Мюнстенберг әдісі» арқылы жаңа сабақты шығару.

ЛСНАТРНКДЬУСӨЛЯФКЫЙШАЖЫЕЩАҒУҢТЫМАЙЫУЮЭ

«Түрткі болу сұрақтар» әдісі:1. Балалар бейнебаяннан кімді көрдік? 2. Ілияс Жасүгіров туралы не білеміз?  3.

Слайд 6“Көкшетау”өлеңінің
авторы туралы айту

“Көкшетау”өлеңінің авторы туралы айту

Слайд 7

Оқулықпен жұмыс:
«Көкшетау» өлеңі


Дәптермен жұмыс:
Түртіп алу әдісі
Қия құз,жақпар сарай,бура тастар


І топ 
Таудың әсемдігі,көркемдігі туралы

ІІ топ 
Таудың тасын бейнелеу,

ІІІ топ
«Көкшетау»өлеңін
әуенмен қосып оқу

Оқулықпен жұмыс: «Көкшетау» өлеңіДәптермен жұмыс:Түртіп алу әдісіҚия құз,жақпар сарай,бура тастар  І топ Таудың әсемдігі,көркемдігі

Слайд 8
Топтық жұмыс:
 «Постер» қорғау. Әр топ суреттерін пайдаланып, постер

қорғайды. Үш топқа үш бөлімді бөліп беру.

І топ
Таудың әсемдігі,
көркемдігі туралы


ІІ топ

Таудың тасын бейнелеу

ІІІ топ
Таудың тасын бейнелеу

Топтық жұмыс:  «Постер» қорғау. Әр топ суреттерін пайдаланып, постер қорғайды. Үш топқа үш

Слайд 9Сергіту сәті: “Лента қию”

Сергіту сәті: “Лента қию”

Слайд 10
І топқа:
Міржақыптың сыртқы түр әлпеті:
Денесі-тығыршықтай жұмыр
Бойы-аласалау
Киімі-таза,

жинақы
Қимылы-шапшаң қимылды

Топтық жұмыс:
«Менің ойым»
әдісі бойынша


ІІ топқа:
Міржақыптың ерекшелігі: Мұқан Тоқтыбаев
алғаш сауатын ашты.Торғайдағы 2 жылдық
мектеп училищесін бітірді. Орыс, татар
жазушыларының кітаптарын оқыды.
А.Байтұрсынов, Ә.Бөкейхановтың
шығармаларын қатты ұнататын.
«Оян қазақ» тұңғыш өлеңдер
жинағы шықты.


ІІІ топқа:
Автордың көзқарасы, ойы:
Міржақып «Оян қазақ» кітабында ұран салып, халқын өнер-
білімге шақырған. Қазақ елінің басқа жұртпен терезесі
теңеліп, іргелі ел болуын көксеген. Бұл ниет үні орыс патша
үкіметіне қарсылық деп саналып, Міржақыпты құғынға
түсірді. Кітабын кәмпескелеп, қайта шығармауға
әрекет жасады.

Автордың көзқарасы - дегеніміз шығармада суреттеліп отырған кейіпкерге, оқиғаға, өмір құбылысына автордың беретін бағасы, оның өз ойы мен пікірі.

Бағалау: «жетті» , «талпынды» әдісі бойынша

І топқа:Міржақыптың сыртқы түр әлпеті:Денесі-тығыршықтай жұмырБойы-аласалауКиімі-таза, жинақыҚимылы-шапшаң қимылдыТоптық жұмыс: «Менің ойым» әдісі

Слайд 11Оқушы шығармашылығы
Жалғасбай Арайгүл

Кел оқылық ұраны,
Нұрындай боп көздері.
Оқуға шықырып тұрады,
Ыбырай ата сөздері.

Аслай Заина

Жазғанын оқып Жақаңның
Үйрендік ақыл талайын.
Осындай ұлы тұлғаны,
Данышпан деп қараймын.

«Автор орындығы» әдісі арқылы оқушылар
шығармашылығын тыңдау:

Оқушы шығармашылығыЖалғасбай АрайгүлКел оқылық ұраны,Нұрындай боп көздері.Оқуға шықырып тұрады,Ыбырай ата сөздері.

Слайд 12Деңгейлік тапсырма:
Семантикалық карта
(тақтамен жұмыс)
Берілген сөйлемдер. Дұрыс. Бұрыс 
1. Мәтін Асқар

Дулатов туралы жазылған. 





2. А.Дулатов Міржақыптың ағасы және ол туралы естелік жазған. 

3. Міржақып Дулатов ақын, жазушы .

4. Міржақыптың анасы оның 12 жасында қайтыс болған .

6. «Оян, қазақ» өлеңдер жинағы,
« Қайран Жамал»
романы бар .

5. М. Дулатовтың
«Маса», Оқу құралы», «Әліпби»
кітаптары бар. 

7. Ол Семей қаласында туған.

Деңгейлік тапсырма: Семантикалық карта(тақтамен жұмыс) Берілген сөйлемдер. Дұрыс. Бұрыс 1. Мәтін Асқар Дулатов туралы жазылған. 

Слайд 13«Блум түймедағы» әдісі бойынша
5. «Кәмпескелеу» дегенді қалай түсінесің?
3.Мәтіннен анасының

сөзін тауып оқы.
Қалай ойлайсың, анасының үміті мен сенімі ақталды ма?

2.Мәтіннен Міржақыпты сипаттайтын жерін тауып оқы.

6.М.Дулатов нені армандаған екен?


4. «Қуанышы қойнына сыймай» дегенді қалай түсінесің?

1.Естелікті кім жазған?

Қорытынды сұрақтар

«Блум түймедағы» әдісі бойынша 5. «Кәмпескелеу» дегенді қалай түсінесің?3.Мәтіннен  анасының сөзін тауып оқы.Қалай ойлайсың, анасының үміті

Слайд 14 Кері байланыс.
«Даналық ағашы» әдісі бойынша оқушылар

стикерге өз ойын жазып, жапсырады.
Үйге тапсырма:
Әңгімені оқып келу. Сұрақтар мен тапсырмаларды орындау.

Бағалау.
Топ басшыларынан
бағалау парағын
жинақтап,
бағалау.

Кері байланыс. «Даналық ағашы» әдісі бойынша оқушылар стикерге өз ойын жазып, жапсырады. Үйге

Слайд 15Назарларыңызға
рахмет!

Назарларыңызға рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть