Презентация, доклад на тему Өсімдік 1 сынып

Белсенді оқыту Жеке жұмыс«Құрал саймандармен таныс бол». Бағбан қандай құрал саймандарды пайдаланады екен? Алдарына құрал саймандардың суреттері және әріптері шатасқан олардың атаулары беріледі. -Дұрыс сөздерді шығару үшін әріптердің орнын ауыстыр.

Слайд 1Сабақтың тақырыбы:
Жаратылыстану
Бөлім:Тірі табиғат
1сынып
«Өсімдік»
1.2.1.5 мәдени өсімдіктерге күтім жасаудың тәсілдерін сипаттау;
Барлық оқушылар: мәдени

және бөлме өсімдіктеріне күтім жасау жолдарын білу;
Оқушылардың басым бөлігі: өсімдіктерге күтім жасаудың әртүрлі әдістерін анықтау;
Кейбір оқушылар: мәдени және бөлме өсімдік теріне күтім жасау бойынша зерттеу жұмысын жасау,тұжырымдау

Оқушылар өсімдікке қалай күтім жасау керектігін білетін болады. Бұл үшін олар өсімдіктерге күтім жасаудың әртүрлі әдістерімен, соған арналған арнайы құралдармен танысады.
Оқушылар бөлме өсімдіктеріне қалай күтім жасау керектігін үйренеді.

Оқу мақсаты

Сабақ мақсаты

Бағалау критерийі


№ мектеп-лицейі
Бастауыш сынып мұғалімі

Құндылықтарды дарыту

Қоршаған ортаға қамқор болуға, еңбекқорлыққа баулу

Тілдік мақсаттары

Тыңайтқыш, пульверизатор-cубүркегіш, арамшөп

Сабақтың тақырыбы:ЖаратылыстануБөлім:Тірі табиғат1сынып«Өсімдік» 1.2.1.5 мәдени өсімдіктерге күтім жасаудың тәсілдерін сипаттау;Барлық оқушылар: мәдени және бөлме өсімдіктеріне күтім жасау

Слайд 2Белсенді оқыту
Жеке жұмыс
«Құрал саймандармен таныс бол».
Бағбан

қандай құрал саймандарды пайдаланады екен? Алдарына құрал саймандардың суреттері және әріптері шатасқан олардың атаулары беріледі.
-Дұрыс сөздерді шығару үшін әріптердің орнын ауыстыр. Қандай сөз шықты? Жаз.


«Көңілді смайлик» арқылы бағаланады

Мақсаты
өсімдіктерді күтім жасау үшін қандай құралдар қажет екенін білу. Әр құралдың қызметін білу
 

Дағдыны қалыптастыру:
сыни ойлау, есте сақтау қабілеттері

«Мен еш уақытта өз оқушыларыма еш нәрсе үйретпеймін ~ тек қана олардың белсенді оқуы үшін жағдай жаратамын» (Альберт Эйнштейн)

Белсенді оқыту    Жеке жұмыс«Құрал саймандармен таныс бол». Бағбан қандай құрал саймандарды пайдаланады екен? Алдарына

Слайд 3







Мақсаты :

құралдарды өсімдіктерді күту үшін қалай пайдаланатындарын көрсете алу,зерттеу жүргізіп,тұжырымдама

жасау

 






Дағды қалыптасады:
Өз беттерінше тұжырым жасау,қарым қатынас жасау,сыни ойлау,сөйлеу.

Тапсырма
Зерттейік. Зерттеу әдісі
Бірінші топқа- таяқшалар,күрекшелер
Екінші топқа – түтікшелер,сусепкіш
Үшінші топқа – пульверизатор, шүберектер

Қалыптастырушы бағалау:

«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы бағалайды.

Саралап оқыту әдісі
Топтық жұмыс

Мақсаты : құралдарды өсімдіктерді күту үшін қалай пайдаланатындарын көрсете алу,зерттеу жүргізіп,тұжырымдама жасау Дағды қалыптасады:Өз беттерінше тұжырым жасау,қарым қатынас

Слайд 4Бағалау критерийлері:
Өсімдіктік өсуіне қажетті және қажетсіз жағдайларды ажыратады
Қажеттіліктерін дәлелдеп үйренеді

Саралау тапсырмасында орын алады

Критериалды бағалау

Тапсырма
Шашылған суреттер
I топ.Суреттерден өсімдіктің өсуіне қажетті заттардың суреттерін саралап, таңдап алып, қағазға жабыстыр
II топ.Өсімдікке қажетті және қажетсіз заттарды салыстыр
IIIтоп.Өсімдіктің өсуіне қажетті деп таңдап алынған заттардың қажеттіліктерін дәлелде.

Тапсырма

Күнбағыстың суреті бар А4 парағы және іс әрекеттер жазылған кесілген қағаздар таратылады. Күнбағыстың жақсы өсуі үшін қажетті әрекеттерді теріп, жапсырады

Мақсаты:
өсімдіктерге күтім жасаудың әртүрлі әдістерін анықтау

Жұптық жұмыс. «Жұптас,ойлан,бөліс!»әдісі Күнбағыс жақсы өсу үшін не істеу керек?

Бағалау
Ауызша түзету
Мадақтау

Дағдылар:
қарым- қатынас жасау;
сыни ойлау;
шапшаңдылық және ұқыптылық

Бағалау критерийлері:Өсімдіктік өсуіне қажетті және қажетсіз жағдайларды ажыратадыҚажеттіліктерін дәлелдеп үйренеді   Саралау тапсырмасында орын аладыКритериалды бағалауТапсырмаШашылған

Слайд 5
Әріптестеріммен бірлесе отырып, жұмыс істеу арқылы
1. Жаңа бағдарлама бойынша жоспар

құру жолдарын талдап,кері байланыс беріліп, критериялды бағалау, дескриптор құрудың жүйелі түрін алдым

Ықшамсабақтардың тиімділігі

Әлі де толғандырады...
4.Әлі де болса мен саралау әдісін тереңірек зерттеймін

2.Топтық ,жұптық жұмыстарды ұйымдастырудың тиімді екенін тренерімнің бағыт беруінен түсіндім

Мен өзім
3.Сабақ барысында кері байланыс беру, әр түрлі тапсырмалардың түрлерімен танысып ұсыныстар алдым және өзім білген жаңа форматтағы біліміммен әріптестеріммен бөлістім.

Әріптестеріммен бірлесе отырып, жұмыс істеу арқылы1. Жаңа бағдарлама бойынша жоспар құру жолдарын талдап,кері байланыс беріліп, критериялды

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть