Презентация, доклад на двух языках. Тема: Тақырыбы: Геометриялық фигуралар. Олардың аудандары және периметрлері. Тема: Геометрические фигуры. Их площади и периметры.

Содержание

Мақсаты: оқушылардың геометриялық фигуралар жайлы материалды бекіту, шамаларды, оларды түрлендіруді, салыстыруды қайталау. Есептеу дағдыларын қалыптастыру. Оқушылардың ойын, тілін, зейінін дамыту. Көрнекілігі: сызба, геометриялық фигуралар. Әдісі: түсіндіру, көрсету,

Слайд 1Тақырыбы: Геометриялық фигуралар. Олардың аудандары және периметрлері.

Тема: Геометрические фигуры. Их площади

и периметры.





Математика пән оқытушы: Жумашева Нурбике
Жаяқбайқызы
Учитель математики: Жумашева Нурбике Жаякбаевна

Тақырыбы: Геометриялық фигуралар. Олардың аудандары және периметрлері.Тема: Геометрические фигуры. Их площади и периметры.Математика пән оқытушы: Жумашева Нурбике

Слайд 2 Мақсаты: оқушылардың геометриялық фигуралар жайлы материалды бекіту,

шамаларды, оларды түрлендіруді, салыстыруды қайталау. Есептеу дағдыларын қалыптастыру. Оқушылардың ойын, тілін, зейінін дамыту.

Көрнекілігі: сызба, геометриялық фигуралар.

Әдісі: түсіндіру, көрсету, сұрақ-жауап.

Сабақтың типі: аралас сабақ

Мақсаты: оқушылардың геометриялық фигуралар жайлы материалды бекіту, шамаларды, оларды түрлендіруді, салыстыруды қайталау. Есептеу

Слайд 3
Цель: Закрепить материал о

геометрических фигурах, повторить наименования величины, их преобразования, сравнение. Формировать вычислительные навыки. Развивать мышление, речь, внимание учащихся.

Наглядности: Чертежи, геометрические фигуры.

Методы: объяснение, демонстрация, вопрос - ответ.

Тип урока: комбинированный урок

Цель: Закрепить материал о геометрических фигурах, повторить наименования величины, их

Слайд 4 Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу. Сабақтың

қожайыны – оқулық, оның көмекшілері – дәптер, қалам, сызғыш, қарындаштарының болуын тексерген жөн.Баланың зейінін сабаққа аудару.



Ход урока:

І.Организационный момент.Приветствие.

Перед началом работы учитель проверяет готовностьк работе, наличие карандаша и линейки,
напоминает, что чертежи необходимо выполнять аккуратно.




Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу. Сабақтың қожайыны – оқулық, оның көмекшілері –

Слайд 5Психологиялық ахуал орнату
Бұл заманда
құрылысқа,
Типті машина жүргізу үшін,
Мектеп қезден

қажет- ақ,
Математиканы білу шын





Психологический настрой

В наше время, чтобы строить
И машиной управлять,
Прежде нужно в школе
Математику узнать.


Психологиялық ахуал орнатуБұл заманда құрылысқа, Типті машина жүргізу үшін, Мектеп қезден қажет- ақ, Математиканы білу шынПсихологический настройВ

Слайд 6ІІ. Үй тапсырмасын тексеру - Проверка домашнего задания:
№ 2, 7.

(балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру)
№2, 7. (Сверка ответов домашнего задания)

ІІІ. Тірек білімді белсендіру - Актуализация опорных знаний

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру - Проверка домашнего задания: № 2, 7. (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын

Слайд 7
1. Ауызша есеп - Устный счёт
160, 200,

156, 194, 161, 142.

Қосындысының мәнін тап

Найдите сумму чисел

1. Ауызша есеп  -    Устный счёт160, 200, 156, 194, 161, 142.Қосындысының мәнін тапНайдите

Слайд 8
Ауызша есеп - - Устный счёт
23, 39, 20,

30, 40, 5.
Ауызша есеп -    - Устный счёт23, 39, 20, 30, 40, 5.

Слайд 9Бос орындарды толтыр – Заполни пропуски
10мм, 10дм, 1км, 12мес, 60мин, 100м



Бос орындарды толтыр – Заполни пропуски10мм, 10дм, 1км, 12мес, 60мин, 100м

Слайд 102. Қандай геометриялық фигураларды
білесіндер? Фигураларға қара. Аттарын ата.
Какие геометрические фигуры

вы знаете?
Перечислите фигуры изображенные на рисунке.

1)

2)

3)

4)

5)

қисық, сынық - кривые и ломаные,
Тұйықталмаған және тұйықталған - незамкнутые и замкнутые

2. Қандай геометриялық фигураларды білесіндер? Фигураларға қара. Аттарын ата.Какие геометрические фигуры вы знаете?Перечислите фигуры изображенные на рисунке.1)2)3)4)5)қисық,

Слайд 11



3. Суретте берілген геометриялық фигураларды ата - Какие геометрические фигуры изображены

на рисунке?

3)

1)

4)

2)


5)


6)

Үшбұрыш

Төртбұрыш

щеңбер

ромб

квадрат

алтыбұрыш

3. Суретте берілген геометриялық фигураларды ата - Какие геометрические фигуры изображены на рисунке? 3)1)4)2)5)6)ҮшбұрышТөртбұрышщеңберромбквадраталтыбұрыш

Слайд 12
Блиц сұрау

1.Сендер қандай шамаларды білесіндер?

2. Ұзындықты немен өлшейді?



3. Ауданды қандай бірлікпен өлшейді?

4. Периметр қандай бірлікпен өлшейді?

Блиц - опрос

1. Единицы измерения каких величин вы знаете?

2. В каких единицах измеряется длина?

3. В каких единицах измеряется площадь?

4. В каких единицах измеряется периметр?

1.Ұзындық, масса, уақыт, аудан, көлем и т.б -Длина, масса, время, площадь, объем и т.д.
2. Милиметрмен, сантиметрмен, дециметрмен, метрмен, километрмен
3.Квадрат милиметр, квадрат сантиметр.
4. милиметр, сантиметр. метр


Блиц сұрау 1.Сендер қандай шамаларды білесіндер? 2. Ұзындықты немен өлшейді? 3. Ауданды қандай бірлікпен өлшейді?4. Периметр қандай

Слайд 13Оқулықпен жұмыс.
1- 2 жаттығу.

Салу жұмысын орындап болған соң, сұраққа ауызша

жауап беруді талап етуге болады.
Орындаудың мынадай үлгісін ұсынуға болады:
Кесінділер:ED
Түзулер: AB, CA
Сәулелер: CE, MС,
Үшбұрыштар: CKE: KMB
Төртбұрыштар: CDEK, MDEK

Работа с учебником.
Задание-1-2.

Выполнить чертежи и ответить на вопросы в учебнике. Назвать вершины, стороны и углы геометрических фигур.
Отрезки:ED
Прямые: AB, CA
Лучи: CE, MС,
Треугольники: CKE: KMB
Прямоугольники: CDEK, MDEK

Оқулықпен жұмыс.1- 2 жаттығу. Салу жұмысын орындап болған соң, сұраққа ауызша жауап беруді талап етуге болады.Орындаудың мынадай

Слайд 14Периметр дегеніміз не? ПЕРИМЕТР МНОГОУГОЛЬНИКА
Р - периметр

Периметр дегеніміз не?  ПЕРИМЕТР МНОГОУГОЛЬНИКАР - периметр

Слайд 15а
b
Ауызша талдау - Устный анализ
- Тіктөртбұрыштың ұзындығын а,

ал енін в деп белгілеңдер.
Әріптердің көмегімен тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін тауып, жазыңдар.
- Длина прямоугольника а, а ширина в. Найдите площадь и периметр прямоугольника.


Шешімі: Р = (а + в) ∙ 2 S = а ∙ в
Решение: Р = (а + в) ∙ 2 S = а ∙ в

Сумма всех длин сторон фигуры называется периметром

аbАуызша талдау - Устный анализ   - Тіктөртбұрыштың ұзындығын а, ал енін в деп белгілеңдер. Әріптердің

Слайд 16
4
3
5

И
3
2
3

Е
3
5
5
5
5

2
Р
М
3
2
2
2
2

5
5
4

4
6
6
7


Р
Е
Т
П
СУММА ДЛИН СТОРОН

435И323Е355552РМ322225544667РЕТПСУММА  ДЛИН  СТОРОН

Слайд 17Периметрін есептеңіз .
Вычислите периметр многоугольников
Өлшеу нәтижелері - Результаты измерений:

KD =

DE =

EF

=

FK =

Шешімі - Решение:

2 см

2 см

3 см

2 + 3 + 2 + 4 =

төртбұрыштың KDEF периметрі
периметр четырёхугольника KDEF

4 см

11 см

Жауабы - Ответ: 11 см.

Периметрін есептеңіз .Вычислите периметр многоугольниковӨлшеу нәтижелері - Результаты измерений:KD =DE =EF =FK =Шешімі - Решение:2 см2 см3

Слайд 18Тіктөртбұрыштың ауданы 24 см², ұзындығы 6 см.
Тіктөртбұрыштың периметрін тап және дәптеріңе

сыз.

Берілген: Дано:
S=24 см² S=24 см²
в=6cм в=6cм
Табу керек: Р-? Найти: Р-?
6 см
Площадь прямоугольника 24 см², длина прямоугольника равна 6см. Найдите периметр прямоугольника и начертите в тетради.

S=24 см²

S=24:6=4 (см) – тіктөртбұрыштың ені – ширина прямоугольника
Р=(а+в)*2
Р=(6+4)*2=10*2=20(см) - тіктөртбұрыштың периметрін - периметр

Шешімі - Решение:

Тіктөртбұрыштың ауданы 24 см², ұзындығы 6 см.Тіктөртбұрыштың периметрін тап және дәптеріңе сыз.Берілген:

Слайд 19Өлшеу нәтижелері - Результаты измерений:

АВ = 4 см

ВС = 6 см

СА

= 5 см

Шешімі - Решение:

4 + 6 + 5 = 15(см) – АВС үшбұрыштың периметрі.
- периметр треугольника АВС.

Жауабы - Ответ: 15 см

Өлшеу нәтижелері - Результаты измерений:АВ = 4 смВС = 6 смСА = 5 см   Шешімі

Слайд 20

13 см
15 см
- ? см, на 5 см артық
- ?

см, на 5 см меньше

Решение:
1) 15 – 5 = 10 (см) – длина третьей стороны.
2) 13 + 15 + 10 = 38 (см) –таков периметр треугольника
Ответ: 38 сантиметров.

Шешімі
15 – 5 = 10 (см) – ұшінші қабырғаларының ұзындығы
2) 13 + 15 + 10 = 38 (см) – бұл үшбұрыштың периметрі
:

Жауабы - 38 сантиметр

13 см15 см- ? см, на 5 см артық - ? см, на 5 см меньшеРешение: 1)

Слайд 21Жазуды тап - Расшифруй запись
13 - * = 7 40 - *

= 39

20 + * = 25 * + 60 = 90

* + 5 = 15 * - 6 = 10

* - 3 = 8 7 + * = 14

Е

М

Р

Т

Р

И

Е

П

Жазуды тап - Расшифруй запись13 - * = 7			40 - * = 3920 + * = 25			*

Слайд 22ҮІІ . Сабақтың қорытындысы -
1). Жұптық жұмыс. № 7.

Рефлексия
2).

Сабақта жаңадан не білдіндер?
Периметрді, ауданды қалай табамыз?
- Өз жұмыстарыңа ризасындар ма?-

ҮІІІ. Үйге тапрсыма : № 8, 13 бет.
Бағалау -

ҮІІ. Итоги урока
Групповая работа №7

Рефлексия
- Что нового узнали на уроке?
– Как найти периметр и площадь прямоугольника?
- Довольны ли вы своей работой?

ҮІІІ. Домашнее задание: №8, стр.13

ҮІІ . Сабақтың қорытындысы -1). Жұптық жұмыс. № 7. Рефлексия2).  Сабақта жаңадан не білдіндер? Периметрді, ауданды

Слайд 23ЖАРАЙСЫҢ !
Молодцы!
Спасибо за урок!

ЖАРАЙСЫҢ !Молодцы!Спасибо за урок!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть