Презентация, доклад на тему Қосындыны санға бөлу 3-сынып

Содержание

Сабақтың мақсаты:І. Қосындыны санға бөлу ережесін пайдалану білігін бекіту жұмысын жүзеге асыру, қосындыны санға екі тәсілмен бөлуді ұйымдастыру. Есептерді әртүрлі тәсілдермен шығартуІІ. Оқушылардың математикалық тілі мен зейінін, ой-өрісін дамыту.ІІІ. Сабақтағы белсенділікке, жазба жұмыстарды орындаудағы ұқыптылыққа, шапшаң

Слайд 1Сабақтың тақырыбы: Қосындыны санға бөлу
Математика 3 сынып
«Қарасай негізгі орта мектебі МДШО» КММ
Караева

Асия Канатовна
Сабақтың тақырыбы: Қосындыны санға бөлуМатематика 3 сынып«Қарасай негізгі орта мектебі МДШО» КММКараева Асия Канатовна

Слайд 2Сабақтың мақсаты:
І. Қосындыны санға бөлу ережесін пайдалану білігін бекіту жұмысын жүзеге

асыру, қосындыны санға екі тәсілмен бөлуді ұйымдастыру. Есептерді әртүрлі тәсілдермен шығарту
ІІ. Оқушылардың математикалық тілі мен зейінін,
ой-өрісін дамыту.
ІІІ. Сабақтағы белсенділікке, жазба жұмыстарды орындаудағы ұқыптылыққа, шапшаң есептеуге тәрбиелеу
Сабақ көрнекілігі:,интерактив тақта
Сабақ әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ауызша есептеу
Сабақ типі: жаңа сабақ.
Сабақтың мақсаты:І. Қосындыны санға бөлу ережесін пайдалану білігін бекіту жұмысын жүзеге асыру, қосындыны санға екі тәсілмен бөлуді

Слайд 3Ұйымдастыру кезеңі Сәлеметсіздер ме, балалар!
Көңіл күйлерің қалай?
Біз бүгін сапарға аттанамыз!

Ұйымдастыру кезеңі Сәлеметсіздер ме, балалар!Көңіл күйлерің қалай?Біз бүгін сапарға аттанамыз!

Слайд 4Жұмбақтарды тапсаңдар, біздің қайда сапарға аттанатынымызды білесіңдер?
Там басына тары жайдым.

(Жұлдыз)
Бір шопан таң атқанша қой бағады
(Ай және жұлдыздар)
Қонақтап күнде қонар су бетіне,
Сүйсінер барлық адам келбетіне.
Тұлғасы су ішінде көрінеді,
Таңырқап қарап тұрсам суретіне.
(Ай)



Жұмбақтарды тапсаңдар, біздің қайда сапарға аттанатынымызды білесіңдер?Там басына тары жайдым.

Слайд 71991ж.2 қазанда
Тоқтар Әубакіров
ғарышқа ұшты






































1994 жыл
30 маусымда

қазақ халқының екінші қыран ғарышкері Талғат Мұсабаев аспан көгіне алты айлық сапарға аттанды.



1991ж.2 қазанда Тоқтар Әубакіров ғарышқа ұшты1994 жыл   30 маусымда қазақ халқының екінші қыран ғарышкері Талғат

Слайд 8Қуанамын мен де,
Қуанасың сен де.
Қуанайық достарым,
Арайлап атқан әр күнге!


Оқып, білім аламыз,
Біздер

зерек баламыз.
Математика пәнінде
Тапқыр, алғыр боламыз.

Психологиялық дайындық

Қуанамын мен де,Қуанасың сен де.Қуанайық достарым,Арайлап атқан әр күнге!Оқып, білім аламыз,Біздер зерек баламыз.Математика пәніндеТапқыр, алғыр боламыз. Психологиялық

Слайд 9ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
Өрнектердің мәнін тап:

ІІ. Үй тапсырмасын сұрауӨрнектердің мәнін тап:

Слайд 10Ауызша жұмыс жасау.
Ойын «Брейн – ринг»
Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту
Қос ат

жегілген арба 40 шақырым жүрді.Бір ат неше шақырым жүрді?

Сенбіден кейін 2 күннен кейін қай күн келеді?

Аулада 60 үйрек, 11 түйе,бес жылқы.
Қорада 20 үйрек, 2 сиыр,бір ешкі
10 үйрек тығылды 2 қоян,үш түлкі,
10 үйрек жығылды, Болды сонда нешеуі?
Қалғаны неше үйрек?

Ағаш басында 2 балық отыр еді.Оларға тағы 2 балық ұшып келді. Барлығы неше балық болды?

Ауызша жұмыс жасау.Ойын «Брейн – ринг»Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамытуҚос ат жегілген арба 40 шақырым жүрді.Бір ат

Слайд 11№1 «Әрқайсысына затын табуға көмектес»
Жаңа сабақ

№1 «Әрқайсысына затын табуға көмектес» Жаңа сабақ

Слайд 12
23 = 20 + 3 42

= 40 + 2 94 = 90 + 4
45 = 40 + 5 67 = 60 + 7 38 = 30 + 8

№2 Разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаздырту:
23; 45; 42; 67; 94; 38

Тексер:

23 = 20 + 3      42 = 40 + 2

Слайд 13№3. Қосындыны санға бөлу ережесін пайдаланып, өрнектердің мәнін тап:
(50+15) : 5=

(9+9) : 6= (32+48) : 8=

(52+11) : 9= (19+17) : 4= (42+24) : 6=

№4. Өз бетінше орындату
Өрнектерді жазып, олардың мәндерін тап:

1)75 және 27 сандарының айырмасын 3 есе арттыр
2) 40 және 16 сандарының қосындысын 7 есе кеміт
3) 70 және 4 сандарының көбейтіндісін 40 есе кеміт
4) 420 және 6 сандарының бөліндісін 9 есе арттыр

№3. Қосындыны санға бөлу ережесін пайдаланып, өрнектердің мәнін тап:(50+15) : 5=     (9+9) :

Слайд 14№6. Салыстыру.
(18+14) : 2 * 18 : 2

+ 14

45 : 5 + 20 : 5 * (45+20) : 5

>, <, = таңбаларын қоя отырып, дәлелдеу

№6. Салыстыру.(18+14) : 2  *   18 : 2 + 1445 : 5 + 20

Слайд 15Бір,екі, тұрайық,
Алақанды ұрайық.
Жүгірейік, жүгірейік,
Аяқты ұшынан басайық.
Саңырауқұлақтай отырып,
Емендерше тұрайық.
Тұрайық, отырайық,
Тұрайық, отырайық,
Тұрайық, отырайық,
Орнымызға

жайғасайық,
тып–тыныш.

Сергіту сәті

Бір,екі, тұрайық,Алақанды ұрайық.Жүгірейік, жүгірейік,Аяқты ұшынан басайық.Саңырауқұлақтай отырып,Емендерше тұрайық.Тұрайық, отырайық,Тұрайық, отырайық,Тұрайық, отырайық,Орнымызға жайғасайық,тып–тыныш.Сергіту сәті

Слайд 16№7 Есептерді әр түрлі тәсілдермен шығарту
1) 12 кг қияр мен 15

кг қызанақ банкаларға 3 килограмнан бөліп тұздалды. Неше банка қажет болды?

2) Бір алма ағашынан 36 кг, ал екіншісінен 24 кг алма
жиналды. Алмалар 6 килограмнан бөлініп,
жәшіктерге салынды.
Неше жәшік қажет болды?

№7 Есептерді әр түрлі тәсілдермен шығарту1) 12 кг қияр мен 15 кг қызанақ банкаларға 3 килограмнан бөліп

Слайд 17№9.Қорапқа көлемі 1 см3 неше текше сыяды?
№8. 5 жәшіктегі жүзімнің массасы

40 кг.
Жүзім салынған осындай 7 жәшіктің
Массасы қанша болады?
№9.Қорапқа көлемі 1 см3 неше текше сыяды?№8. 5 жәшіктегі жүзімнің массасы 40 кг. Жүзім салынған осындай 7

Слайд 18№11.Теңдіктер тура болатындай етіп,бос орынға арифметикалық амалдар таңбасын және жақшаларды қою.
45

54 9 = 11 56 49 7 = 15
2 3 1 3 =1 3 5 2 5 =1











ІV.Сабақты бекіту
№12.Қосындыны бөлумен алмастырып алып, есептеу.
5:3+10:3 8:3+4:3
19:7+2:7 18:5+7:5
7:4+17:4 5:2+11:2

№11.Теңдіктер тура болатындай етіп,бос орынға арифметикалық амалдар таңбасын және жақшаларды қою.45  54   9

Слайд 19Міне, біз де Айға қондық!


Міне, біз де Айға қондық!

Слайд 20V.Қорыту.
1)Қосындыны санға қалай бөлуге болады?
2)Сабақта жаңадан нені білдіңдер?

VІ. Бағалау.

VІІ. Үйге тапсырма:

№5, 201 бет, № 10, 202 бет
V.Қорыту.1)Қосындыны санға қалай бөлуге болады?2)Сабақта жаңадан нені білдіңдер?VІ. Бағалау.VІІ. Үйге тапсырма: №5, 201 бет, № 10, 202

Слайд 21Жарайсыңдар!

Жарайсыңдар!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть