Презентация, доклад на тему Бб дыбысы мен әрпі

А) : Б б дыбысы мен әрпін таныстыру, оқу мен жазуға меңгерту. В)Коммуникативтік :Бб дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасату және бейнесөздерді шештірту арқылы баланың логикалық ойлауын, сөздік қорларын қалыптастыру. Ой-өрісін дамыту, танымдық қабілетін

Слайд 1Тақырыбы: «Бб дыбысы мен әрпі».
1 сынып

Тақырыбы: «Бб дыбысы мен әрпі».1 сынып

Слайд 2А) :
Б б дыбысы мен әрпін таныстыру, оқу

мен жазуға меңгерту.
В)Коммуникативтік :
Бб дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасату және бейнесөздерді шештірту арқылы баланың логикалық ойлауын, сөздік қорларын қалыптастыру. Ой-өрісін дамыту, танымдық қабілетін арттыру, тіл байлығын қалыптастыру.
С)Проблеманы шешу құзіреттілігі:
Б дыбысы мен әрпін өз бетінше оқу-жазуға,жаңа дыбысты қатыстырып сөз,сөйлем құрауға дағдыландыру.

Сабақтың мақсаты:

А) :   Б б дыбысы мен әрпін таныстыру, оқу мен жазуға меңгерту. В)Коммуникативтік :Бб дыбысы

Слайд 3Күтілетін нәтиже:

Бб дыбысын таниды және жаза біледі.
Жаңа дыбысты қатыстырып

сөз, сөйлем ойлай алатын болады.
Суреттер мен әріптерден құралған бейнесөздерді шеше алатын болады.
Күтілетін нәтиже: 	 Бб дыбысын таниды және жаза біледі.Жаңа дыбысты қатыстырып сөз, сөйлем ойлай алатын болады. Суреттер

Слайд 4Сабақтың көрнекілігі:
бейнесөздер, жеке заттардың суреттері.


Сабақ түрі:Жаңа білімді

енгізу Сабақтың әдісі: сұрақ –жауап, түсіндірмелі, көрнекілік, әңгімелеу. Пәнаралық байланыс: математика, дүниетану, еңбекке баулу
Сабақтың көрнекілігі: бейнесөздер, жеке заттардың суреттері.  Сабақ түрі:Жаңа білімді енгізу Сабақтың әдісі: сұрақ –жауап, түсіндірмелі, көрнекілік,

Слайд 5Сабақтың барысы:
Тренинг. «Жылы лебіз».

Мақсаты: Топтағы қарым – қатынасты құру, бір-біріне

жақсы сөздер айтуға бейімдеу.



І.Қызығушылығын ояту

Сабақтың барысы: Тренинг. «Жылы лебіз».Мақсаты: Топтағы қарым – қатынасты құру, бір-біріне жақсы сөздер айтуға бейімдеу. І.Қызығушылығын ояту

Слайд 6ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
-Балалар, өткен сабақта біз қандай дыбыспен таныстық?

(П дыбысымен).
-Иә, дұрыс –ақ. Өткен сабағымызда «П дыбысымен таныстық».
-П дыбысы дауысты дыбыс па, дауыссыз дыбыс па? (Дауыссыз)
* -Ендеше, мысал келтірейік. /парта,піл,доп/

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. -Балалар, өткен сабақта біз қандай дыбыспен таныстық? (П дыбысымен).-Иә, дұрыс –ақ. Өткен сабағымызда

Слайд 7ІІІ.Жаңа сабақ
Сіздер, ненің бейнесін құрастырдыңдар? (балық)
-«Балық»сөзіне дыбыстық талдау жасайық
-

Бірінші қай дыбыс естіліп тұр?
-Созуға келе ме?
-Қандай текшемен белгілейміз?
Кеспе әріптер қалтасынан Бб әрпін алып көрсету,
Оқулықпен жұмыс:
а) мәтіндегі сөздерді оқыту, мағынасын түсіндіру;
ә) бағандағы сөздерді оқыту;
б) сурет бойынша әңгіме құрастыру;

ІІІ.Жаңа сабақСіздер, ненің бейнесін құрастырдыңдар? (балық) -«Балық»сөзіне дыбыстық талдау жасайық - Бірінші қай дыбыс естіліп тұр?	-Созуға келе

Слайд 8ІV.Сергіту сәті.
Орнымыздан тұрайық,
Алақанды ұрайық.
Бір отырып, бір тұрып,
Біз тынығып алайық.

ІV.Сергіту сәті. 	Орнымыздан тұрайық,	Алақанды ұрайық.	Бір отырып, бір тұрып,	Біз тынығып алайық.

Слайд 9V.Дәптермен жұмыс.

-Б дыбысының таңбалануымен танысайық
-Балалар, дәптерге жазбас бұрын қолымызды жаттықтырып, ауада

жазып үйренейік. (ауада жаздыру).
-б әрпін және«бала,балапан,балық”сөздерін тақтаға жаздырту
Дәптерге жазу

V.Дәптермен жұмыс.-Б дыбысының таңбалануымен танысайық-Балалар, дәптерге жазбас бұрын қолымызды жаттықтырып, ауада жазып үйренейік. (ауада жаздыру).-б әрпін және«бала,балапан,балық”сөздерін

Слайд 10 VІ. Ой-толғаныс.


Оқулықтағы берілген трек сөздер

мен суреттерді пайдалана отырып, әңгімесі құрастыру.

..


VІ.  Ой-толғаныс.    Оқулықтағы берілген трек сөздер мен суреттерді пайдалана отырып, әңгімесі құрастыру.

Слайд 11

бб
б
VII.Бейнесөзді шешу.
Сурет бойынша сөздегі « Бб дыбысын» анықтау.









Айбек
.
тас
.

бббVII.Бейнесөзді шешу.Сурет бойынша сөздегі « Бб дыбысын» анықтау.Айбек.  тас.

Слайд 12.
ҮІІІ. Сабақты бекіту.

-Осы бейнесөздердің барлығында қай сурет қайталанып келген?
“Балық” сөзі

қай дыбыстан басталған дедік?
Қай үйге орналастырдық?
Неліктен?
Б дыбысы келетін сөздерді мысалға келтірейік
Қай мәтінмен таныстық?
Мәтінде не туралы айтылған?
.ҮІІІ. Сабақты бекіту. -Осы бейнесөздердің барлығында қай сурет қайталанып келген?“Балық” сөзі қай дыбыстан басталған дедік?Қай үйге орналастырдық?Неліктен?Б

Слайд 13XI.Үйге тапсырма:

Бб әрпін жазып келу.

XI.Үйге тапсырма:Бб әрпін жазып келу.

Слайд 14XII. Бағалау.
Сабаққа белсенді қатысқан балаларды атап, мадақтап,бағалау.


-5 -4 -3

Әрқашанда күн күлсін,
Бірге күлсін бүлдіршін.
Қыз қолында гүл жүрсін!
Ұл қолында ту жүрсін! –
деп сабақты аяқтау.




XII. Бағалау.Сабаққа белсенді қатысқан балаларды атап, мадақтап,бағалау.          -5

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть