Презентация, доклад на тему Ашық сабақ 7 саны

Сабақтың тақырыбы: “7 саны мен цифры”Сабақтың мақсаты: Білімділік: 7 цифрымен таныстыру, 7 санының құрамын анықтай білуге үйрету. Тура және кері санауға

Слайд 1Алматы облысы
Еңбекшіқазақ ауданы
Шелек ауылы
“Бәйтерек” балабақшасы





7 саны мен цифры





“Алтын-ай” ересек тобының
тәрбиешісі:

Нурбекова А.Ж.
Алматы облысыЕңбекшіқазақ ауданыШелек ауылы“Бәйтерек” балабақшасы7 саны мен цифры“Алтын-ай” ересек тобының тәрбиешісі: Нурбекова А.Ж.

Слайд 2
Сабақтың тақырыбы: “7 саны мен цифры”
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: 7 цифрымен таныстыру,

7 санының құрамын анықтай
білуге үйрету. Тура және кері санауға “+”, “-”
таңбаларын пайдаланып есептер шығаруға үйрету.

Дамытушылық: Ойын арқылы балалардың логикалық ойлау
қабілетін дамытып, пәнаралық байланыс арқылы
математика пәніне деген қызығушылығын
арттыру.

Тәрбиелік: Өз бетінше жұмыс жасау қабілетін қалыптастыру,
еңбекқорлыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: ойын, түсіндірме, әңгімелесу
Көрнекілігі: слайдтар, суреттер
Құрал-жабдықтар: үлестірмелік дидактикалық материал

Сабақтың тақырыбы: “7 саны мен цифры”Сабақтың мақсаты: Білімділік: 7 цифрымен таныстыру, 7 санының құрамын анықтай

Слайд 3Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі /2 минут/
Психологиялық дайындық.
Балаларды математика сабағына дайындау
Тәрбиеші:

- Балалар, мен сендерге бүгінгі күндерің нұрлы болсын, көңіл-күйлерің
жақсы болсын, сабақтарың жақсы өтсін деп тілеймін.
Балалар енді біз орнымызға отырайық
Сабаққа дайынбыз ба?
Олай болса сабағымызды бастайық
Балалар, қазір жылдың қай мезгілі?
Қай ай?





Аптаның қай күні?
Апта күндерін атап шығайықшы?
Бір аптада неше күн бар?
Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі /2 минут/Психологиялық дайындық. Балаларды математика сабағына дайындауТәрбиеші: - Балалар, мен сендерге бүгінгі күндерің

Слайд 4Бүгін біз 7 саны мен цифрымен танысамыз.
Ал енді ел ауызынан

алынған қазақ халқының жеті санын қастерлеп
Мынандай 7 өсиетін атап өтейік:
Мектепке бала 7 жастан барады
7 шелпек
7 ата
7 күн
7 қазына
7апта
7 қасиетті сан
7 санның құрамы (көрнекілік арқылы балалармен әңгімелесу)
7 саны 7 бірліктен тұрады.
Егер 6 санына 1-ді қоссақ 7 болады + =

Егер 7-ден 1-ді алсақ 6 болады - =

7 саны 6-дан бір санға үлкен >

7 саны 6 санынан кейін тұрады, 7 саны тақ сан.
Балалар, бүгінгі сабақ ерекше болмақ , себебі бүгін біз орманға серуендеуге
барамыз.

6

6

1

7

1

7

6

7

Бүгін біз 7 саны мен цифрымен танысамыз. Ал енді ел ауызынан алынған қазақ халқының жеті санын қастерлепМынандай

Слайд 6Қасқырдың тапсырмасы:

1-ден 6-ға дейін тура сана




6-дан 1-ге дейін кері сана

1
2
3
4
5
6
6
5
4
3
2
1

Қасқырдың тапсырмасы:1-ден 6-ға дейін тура сана6-дан 1-ге дейін кері сана123456654321

Слайд 7Мынау түлкі: Түлкі бізге қандай тапсырма беретін екен? Түлкі қу, айлакер,

сондықтан да қулығын асырып кетіп жүрмесін. Абай болайық.
Түлкінің тапсырмасы:

1. 6 іннен 6 тышқан шықты. Оларға 1 тышқан қосылды. Сонда барлығы неше тышқан болды?
(Балалрды 7 цифрымен таныстыру)

2. 6 қой жайылып жүр. Оларға 1 қой қосылды.
Сонда барлығы неше қой болды?

Мынау түлкі: Түлкі бізге қандай тапсырма беретін екен? Түлкі қу, айлакер, сондықтан да қулығын асырып кетіп жүрмесін.

Слайд 8 Серуенді одан әрі қарай жалғастырамыз.
Келе

жатып қоянды кездестіреміз. Қоян өзінің жауынан жүйріктігі мен шапшандығының арқасында оңай құтылады. Олай болса “Жоғалған сандарды жинау” ойыны.
Қоянның тапсырмасы:


2


4


6


1


3


5


7

Серуенді одан әрі қарай жалғастырамыз.   Келе жатып қоянды кездестіреміз. Қоян өзінің жауынан

Слайд 9Арыстанның тапсырмасы:
“Құрамын тап” ойыны

Арыстанның тапсырмасы:“Құрамын тап” ойыны

Слайд 10Аюдың тапсырмасы:

Есепте:

Аюдың тапсырмасы:Есепте:

Слайд 11Кірпінің тапсырмасы:
Балапанын көгалда,
Санай алмай тауық жүр.
Алтау жүр жүгіріп,
Біреуі тұр жылынып.

Кірпінің тапсырмасы:	Балапанын көгалда,	Санай алмай тауық жүр.	Алтау жүр жүгіріп,	Біреуі тұр жылынып.

Слайд 12Бұғының тапсырмасы:
“Ойлан тап” ойыны
Маратта бар 5 іні,

Мұратта бар 2 іні
Қоссақ 5 пен 2-ні
Неше болды шешуі?



2. Жеті үшбұрыштың үшеуін
Досың сұрап алады
Айтшы сонда нешеуі
Өз қолыңда қалады?
Бұғының тапсырмасы: “Ойлан тап” ойыны Маратта бар 5 іні,   Мұратта бар 2 іні

Слайд 13Дүйсенбіде, доп ойнадық қорада
Сейсенбіде, серуен құрдық далада
Сәрсенбіде, сурет салдық сәнді етіп
Бейсенбіде,

би биледік әндетіп
Жұма күні, жидек тердік қыратта
Сенбі күні, суға түстік бұлаққа
Жексенбіде, үйде болдық, демалдық
Осылайша, өте шықты бір апта

Сергіту сәті


Дүйсенбіде, доп ойнадық қорадаСейсенбіде, серуен құрдық даладаСәрсенбіде, сурет салдық сәнді етіпБейсенбіде, би биледік әндетіпЖұма күні, жидек тердік

Слайд 14Дәптермен жұмыс:
1. тапсырма
7 цифрын ауада жаздыру, дәптерге жаздыру
2. тапсырма

Дәптермен жұмыс:1. тапсырма7 цифрын ауада жаздыру, дәптерге жаздыру2. тапсырма

Слайд 15Қорытындылау:
Балалар бүгін сабақта 7 санымен таныстық, 7 цифрін жазып
үйрендік.7

санының құрамын анықтай білік.

Бағалау.
Сабаққа жақсы қатысқан балаларды мадақтау

Қорытындылау: Балалар бүгін сабақта 7 санымен таныстық, 7 цифрін жазып үйрендік.7 санының құрамын анықтай білік.Бағалау.Сабаққа жақсы қатысқан

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть