Презентация, доклад на тему Адамның досы.

Содержание

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:Ж. Әлмашевтың «Адамның досы» мәтінің мазмұныңашып идеясын түсінуге жағдай жасау.Оқушыларды білімділікке үйрете отырып, кітап оқуға деген қызығушылығын ояту.Оқушылардың ой-өрісін, ойлау қабілетін,ақыл-ойын,тіл байлығын, сөздік қоры мен сөйлеу тілін дамыту. Шапшаң оқу дағдыларын қалыптастыруКітапты ұқыпты, таза ұстауға

Слайд 1Жолтай Әлмашев
«Адамның досы»
)
Әдебиеттік оқу
2-сынып

Жолтай Әлмашев «Адамның досы» )Әдебиеттік оқу2-сынып

Слайд 2САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:


Ж. Әлмашевтың «Адамның досы»
мәтінің мазмұныңашып идеясын түсінуге
жағдай жасау.Оқушыларды

білімділікке
үйрете отырып, кітап оқуға деген
қызығушылығын ояту.


Оқушылардың ой-өрісін, ойлау қабілетін,
ақыл-ойын,тіл байлығын,
сөздік қоры мен сөйлеу тілін дамыту.
Шапшаң оқу дағдыларын
қалыптастыру


Кітапты ұқыпты, таза ұстауға баулу.

Білімділік:

Дамытушылық:

Тәрбиелік:

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:Ж. Әлмашевтың «Адамның досы» мәтінің мазмұныңашып идеясын түсінуге жағдай жасау.Оқушыларды білімділікке үйрете отырып, кітап оқуға деген

Слайд 3Сабақ түрі: дамытушылық сабақ

Сабақ әдісі: сұрақ-жауап, топпен жұмыс

Көрнекілігі: интерактивті тақта, қанатты

сөздер, кітаптар жинағы

Сабақ түрі: дамытушылық сабақСабақ әдісі: сұрақ-жауап, топпен жұмысКөрнекілігі: интерактивті тақта, қанатты сөздер, кітаптар жинағы

Слайд 4Қанатты сөздер
Кітапты сүйіңдер, ол өмірді
нұрландырады

(М.А. Горький)

Кітап-білім бұлағы
Білім-өмір шырағы
Қанатты сөздерКітапты сүйіңдер, ол өмірді нұрландырады

Слайд 5Сәлемдесу
Түгелдеу
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Сынып ішін топқа бөлу
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру бөлімі

СәлемдесуТүгелдеуОқушылардың назарын сабаққа аударуСынып ішін топқа бөлуСабақтың барысыҰйымдастыру бөлімі

Слайд 6Психологиялық дайындық
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.

Құрметпенен сіздерге,
Бас иеміз біз.
Психологиялық дайындық  Үлкенге де сіз,  Кішіге де сіз.  Құрметпенен сіздерге,  Бас иеміз біз.

Слайд 7Бәйге ойыны
Үй тапсырмасын сұрау
10
50
60
70
40
30

Бәйге ойыны Үй тапсырмасын сұрау105060704030

Слайд 8Жаңа сабаққа дайындық
Көп әңгіме өлеңім,
Күнде ақыл беремін.
Жақсы көрсе мені кім,
Соған тиер

көмегім.

Сиқырлы кітаптың тапсырмасы

Жұмбақ шешу

І-топқа

Жаңа сабаққа дайындықКөп әңгіме өлеңім,Күнде ақыл беремін.Жақсы көрсе мені кім,Соған тиер көмегім.Сиқырлы кітаптың тапсырмасыЖұмбақ шешуІ-топқа

Слайд 92-тапсырма
Кітап неден жасалады? (өз ойларын айту)
ІІ-топқа

2-тапсырмаКітап неден жасалады? (өз ойларын айту)ІІ-топқа

Слайд 10С Е Р Г І Т У СӘТІ
Тербелейді ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкентай

ағаштар,
Үп-үлкен боп өседі.
С Е Р Г І Т У СӘТІТербелейді ағаштар,Алдымнан жел еседі.Кіп-кішкентай ағаштар,Үп-үлкен боп өседі.

Слайд 11Кітап қалай пайда болды?
Ең бірінші кітап 669-633 жылдары шыққан. Әр ел

өз ойларын кез келген материалға жазған. Индия пальма ағашының жапырағына жазып, жапырақты біріктіріп жинаған. Қытайлықтар бамбук ағашына жазған. Басқа елдер де тасқа жазған, тасқа сурет салған.
Кейін адамдардың ойлап шығаруы бойынша кітап пайда болған. Қазіргі кезде кітапты компьютермен теріп жазып, арнайлы жерде тігіп бізге дайын түрінде беріп отыр. Кітаптың түрлері өте көп. Ең кішкентай кітап, ең үлкен кітап, қызыл кітап, Гинес кітабы болып бөліне береді.

Кітап қалай пайда болды?Ең бірінші кітап 669-633 жылдары шыққан. Әр ел өз ойларын кез келген материалға жазған.

Слайд 12

Мәтінмен жұмыс
“Адамның досы”
Жолтай Әлмашев

Мәтінмен жұмыс“Адамның досы”Жолтай Әлмашев

Слайд 13Балаларға арналған шығармалары



“Жетім жұлдыздар”


“Күн тәртібі”
Жолтай Әлмашұлы 1957 жылы 14 ақпанда қазіргі

Қызылорда облысы Жаңақорған ауданындағы Қыраш ауылында дүниеге келген. 1974-1979 жылдар аралығында Әл – Фараби атындағы қазақ мемлекеттік университетінің журналистика факультетінде оқыған.
Балаларға арналған шығармалары“Жетім жұлдыздар”“Күн тәртібі”Жолтай Әлмашұлы 1957 жылы 14 ақпанда қазіргі Қызылорда облысы Жаңақорған ауданындағы Қыраш ауылында

Слайд 14Мәтін бойынша жүргізілетін жұмыстар
1.Мәтінді мұғалімнің оқуы,
сұрақ-жауап арқылы талдау

2. Сөздік жұмыс

жүргізу
Сөре- кітап қоятын арнайы орын
Уағына шейін- уақытқа шейін,
кезге шейін
Жан серігіміз-досымыз

Мәтін бойынша жүргізілетін жұмыстар1.Мәтінді мұғалімнің оқуы, сұрақ-жауап арқылы талдау2. Сөздік жұмыс жүргізуСөре- кітап қоятын арнайы орынУағына шейін-

Слайд 15Орнымызда тұрайық
Алақанды ұрайық,
Бір отырып, бір тұрып,
Біз демалып алайық
С Е Р Г

І Т У СӘТІ
Орнымызда тұрайықАлақанды ұрайық,Бір отырып, бір тұрып,Біз демалып алайықС Е Р Г І Т У СӘТІ

Слайд 16Мәтінмен жұмыс
3. Мәнерлеп бір оқушыға оқыту.

4. Эстафета арқылы оқыту

Мәтінмен жұмыс3. Мәнерлеп бір оқушыға оқыту.4. Эстафета арқылы оқыту

Слайд 17Дәптермен жұмыс

І-топ. Кітап туралы мақал жазу


ІІ-топ. “Кітапхана” сөзінен сөздер жазу

Дәптермен жұмыс	І-топ. Кітап туралы мақал жазуІІ-топ. “Кітапхана” сөзінен сөздер жазу

Слайд 18Сабақты қорытындылау
. “Егер мен кітап болсам” атты тақырыпта
эссе

жазғызу.
Сұрақ-жауап:
- Кітаптан не үйренуге болады?
Сен өзің қалай ойлайсың?
Кітап оқуды ұнатасыңдар ма,
қандай кітаптарды?
Сабақты қорытындылау. “Егер мен кітап болсам” атты тақырыпта  эссе жазғызу.Сұрақ-жауап:- Кітаптан не үйренуге болады?Сен өзің қалай

Слайд 19Үйге тапсырма:
“Кітап-менің досым” деген тақырыпта әңгіме жазу,
мәтінді оқу, мазмұнын айту


Сабақ

үстінде белсенділік
танытқан, жақсы қатысқан оқушыларды
бағалау

Үйге тапсырма:“Кітап-менің досым” деген тақырыпта әңгіме жазу, мәтінді оқу, мазмұнын айтуСабақ үстінде белсенділік танытқан, жақсы қатысқан оқушыларды

Слайд 20Назарларыңызға
рахмет!

Назарларыңызға рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть