Презентация, доклад на тему Сабақтың тақырыбы: Жануарлар әлемінде 6-сынып

Сабақтың тақырыбы: Жануар әлеміндеСабақтың мақсаты:Білімділігі: Үй жануарлары, үй құстары, аңдар туралы мәліметтер молайту. Сұраққа дұрыс жауап беруге баулу.Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорын молайту.

Слайд 1
Сабақтың тақырыбы:
“Жануар әлемінде”
6 сыныпқа арналған
Мұғалім: Д.Б.Валиева

Сабақтың тақырыбы:“Жануар әлемінде”6 сыныпқа арналғанМұғалім: Д.Б.Валиева

Слайд 2Сабақтың тақырыбы: Жануар әлемінде
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Үй жануарлары, үй құстары, аңдар туралы

мәліметтер
молайту. Сұраққа дұрыс жауап беруге баулу.
Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорын молайту.
“ Жануарлар әлемі” тақырыбындағы тапсырмалар
арқылы түсініктерді дамыту.
Тәрбиелік: Аңдардың пайдасы мен зияны туралы әңгімелер
айту. Ақдарға деген сүйіспеншілік пен қамқорлықты
ояту.
Пәнаралық байланыс: биология, орыс және ағылшын тілдері,
әдебиет.
Сабақтың техникалық құрал – жабдығы: мультимедиялық
проектор, компьютер, слайдтар топтамалары.
Сабақтың барысы: Сәлемдесу. Балаларға сұрақ қою; Бүгін қай күн? Аптаның қай күні? Сыныпты кім жоқ? Қандай модульды аяқтадық?
Мұғалім сабақтың тақырыбың, барысын айтады, тақырып бойынша сұрақ қояды.

Сабақтың тақырыбы: Жануар әлеміндеСабақтың мақсаты:Білімділігі: Үй жануарлары, үй құстары, аңдар туралы мәліметтер

Слайд 31. Жануар әлеміне нелер жатады? ( схема бойынша жұмыс)
Жануарлар әлемі

1. Жануар әлеміне нелер жатады? ( схема бойынша жұмыс)Жануарлар әлемі

Слайд 4Балалар интерактивтік тақтаға шығып жазады: үй жануарлары, жабайы аңдар, үй құстары,

жабайы құстар. Үй жануарларға қандай жануарлар жатады? Қандай жабайы аңдарды білесіңдер? Үй құстарды атандар? Қандай жабайы құстарды білесіңдер? ( Балалар ауызша жауап береді. Кейін жануар әлемін слайдтар арқылы көріп шығады)
Балалар интерактивтік тақтаға шығып жазады: үй жануарлары, жабайы аңдар, үй құстары, жабайы құстар.  Үй жануарларға қандай

Слайд 5
“Төрт түлік мал “ ол қандай жануарлар?






“Төрт түлік мал “ ол қандай жануарлар?

Слайд 6Әр бір мал, бір мәнді білдіреді. Оны біз қазір ойын бойынша

айтамыз. Ол сөздер бұл схемаларда жасырынып тұр.

Түйе

ы

л

й

қ

а

б










Әр бір мал, бір мәнді білдіреді. Оны біз қазір ойын бойынша айтамыз. Ол сөздер бұл схемаларда жасырынып

Слайд 7Қой
а
м
қ
ы
ы
л
з
р















Қойамқыылзр

Слайд 8Ешкі
д
і
л
і
к
ң
е
ж















Ешкіділікңеж

Слайд 9жылқы
к
д
Ә
і
с
н









жылқыкдӘісн

Слайд 10а
ы
т
қ
қ
сиыр








аытққсиыр

Слайд 113. Төрт түлік малдың иесі бар. Олар кімдер екен? ( Схема бойынша

жұмыс, сәйкес сөздерді көрсету)

Жылқы иесі
Сиыр иесі
Түйе иесі
Қой иесі
Ешкі иесі

“Шопан ата”
“Ойсылқар”
“Қамбар ата”
“ Шекшек ата”
“Зеңгі баба”

3. Төрт түлік малдың иесі бар. Олар кімдер екен? ( Схема бойынша жұмыс, сәйкес сөздерді көрсету)Жылқы иесіСиыр

Слайд 124. Тақтада жануарлардын суреттері көрсетіледі, балалар ол жануарды атап, кейін орыс

және ағылшын тілдеріне аударады. Мысалы: қасқыр – волк – wolf, түйе – верблюд – camil, тб.

5. Мұғалім: Өте жақсы, үш тілде сөйле аласыңдар.
Енді осы жануарлар туралы, құстар туралы өлеңдер, жұмбақтар айтып беріңдер. (бұл үй тапсырмасы болған)

6. Берілген кестеде 13 сөз тауып дәптерге жазыңдар. Орыс, ағылшын тілдеріне аударындар.
Жауабы: түйе – верблюд – camil, сиыр – корова – cau, піл – слон – elephant, үйрек – утка – duck, жылқы – лошадь – horse, қой – овца – ship, кит – кит – whale, ит – собака, түлкі – лиса – fox, ешкі – коза – goat, қаз – гусь – goose, мысық – кошка, аю – медведь – bear.

4. Тақтада жануарлардын суреттері көрсетіледі, балалар ол жануарды атап, кейін орыс және ағылшын тілдеріне аударады.  Мысалы:

Слайд 147. Енді жұмбақты толтырып көріндер. ( Балалар жұмбақты шешіп дәптерге жазып

алады, кейін тапсырманы ауызша тексереді.)

1. заяц
2. медведь
3. лев
4. змея
5. обезьяна
6. воробей
7. волк
8. щука

7. Енді жұмбақты толтырып көріндер. ( Балалар жұмбақты шешіп дәптерге жазып алады, кейін тапсырманы ауызша тексереді.)1. заяц2.

Слайд 158. Ассоциация ойыны. Мына сөздерді оқығанда, сендерде қандай ассоциациялар туады. (

Сынып үш топқа болінеді, әр топ өз сөзбен жұмыс істейді. Кейін интерактивтік тақтаға шығып жауабын жазады.) Мысалы::

түлкі

түйе

қаз

8. Ассоциация ойыны. Мына сөздерді оқығанда, сендерде қандай ассоциациялар туады. ( Сынып үш топқа болінеді, әр топ

Слайд 169. “ Сөзді аяқта” ойыны немесе “ Жоқ дыбысты, буынды тап.” Ойынның

мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін бекіту, сауатты жазуға дағдыландыру.

Ұмытпайғой, ұлым.
Жылқы баласы –құ.......

Құлақтары шұнақ
Ешкі баласы – ла...

Еске сақтау оңай
Шошқа баласы – то...

Біліп жүр, ұл мен қыз – ау,
Сиыр баласы – бұ...

Қашпа қорқып – пысып,
Ит баласы – кү...

Болма оңайға, бала, таң
Құс баласы – ба...

Өзі епсіз, қоржық.
Аю баласы – қон...

Дегендей ешкім тимесін
Алыпты қадап инесін .....

Жарға шығып ойнайды
Ойынға бір тоймайды
Болса – дағы сақалы
Секен деуді қоймайды .....

Әрқашанда таңатпай
Айтады сағаттай ....

т.б.

9. “ Сөзді аяқта” ойыны немесе “ Жоқ дыбысты, буынды тап.” Ойынның мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін бекіту,

Слайд 17
10. Сабақтың қорытындысын шығару.
11. Балаларды бағалау
- Балалар біз бүгін жануар әлеміне

байланысты білген білімдерін ортаға салдық, сендердің білімдеріңді осылай бағаладым - ........
12. Үй тапсырмасын беру: Сөзжұмбақ құрып келу.
Қоштасу.
10. Сабақтың қорытындысын шығару.11. Балаларды бағалау- Балалар біз бүгін жануар әлеміне байланысты білген білімдерін ортаға салдық, сендердің

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть