Презентация, доклад по казахской литературе на тему Махамбет Өтемісұлы (6 класс)

Содержание

Сабақтың түрі: Қайталау сабағы. Өтілген тақырыпты қайталау барысында балалардың есте сақтау қабілетн бақылау.

Слайд 1Тақырыбы: Ел қорғаған ер еді
Мақсаты:
1. Қазақ ұлтының азаттық жолындағы күрескер

ұлы Махамбеттің батырлығын туралы қайталап өту.
2. Баланың ойлау, есте сақтау қабілетін арттырып, сын тұрғысынан ойлау қабілетін дамту.
3. Ақынның ақындығын, күйшілігін және ел қорғаудағы ерлік істерін танытатын бай рухани қазынасын құрметтей білуге тәрбиелеу.
Тақырыбы: Ел қорғаған ер еді Мақсаты: 1. Қазақ ұлтының азаттық жолындағы күрескер ұлы Махамбеттің батырлығын туралы қайталап

Слайд 2Сабақтың түрі:
Қайталау сабағы. Өтілген тақырыпты қайталау барысында балалардың есте сақтау

қабілетн бақылау.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы. Өтілген тақырыпты қайталау барысында балалардың есте сақтау қабілетн бақылау.

Слайд 3Сабақтың әдіс – тәсілі:
Сұрақ – жауап;
Сын тұрғысынан ойлау;
Жұптық жұмыс;
Топтық жұмыс;
Өзін өзі

реттеу; (саморегуляция)
Екпінді оқушымен жұмыс;
Инклюзив оқушымен жұмыс;
Венн диаграммасы

Сабақтың әдіс – тәсілі:Сұрақ – жауап;Сын тұрғысынан ойлау;Жұптық жұмыс;Топтық жұмыс;Өзін өзі реттеу; (саморегуляция)Екпінді оқушымен жұмыс;Инклюзив оқушымен жұмыс;Венн

Слайд 4Сабақтың барысы:
* Амандасу;
Оқушыларды түгендеу;
Назарларын сабаққа аудару;
* Психологиялық тұрғыдан дайындау;
Бір

– біріне тілек айту арқылы оқушылар амандасып өтеді.
Сабақтың барысы: * Амандасу;Оқушыларды түгендеу;Назарларын сабаққа аудару; * Психологиялық тұрғыдан дайындау;Бір – біріне тілек айту арқылы оқушылар

Слайд 5Бағалау критериялар кестесі
Берілген тапсырмаларды оқушылар жеке жұмыстары мен берілген тапсырмаларды орындау

барысында өз өздеріне баға береді.

Бағалау критериялар кестесіБерілген тапсырмаларды оқушылар жеке жұмыстары мен берілген тапсырмаларды орындау барысында өз өздеріне баға береді.

Слайд 6Кубизм стратегиясы:
Кубизм стратегиясын пайдалану арқылы оқушыларды үш топқа бөлу.
Оқушылар топқа бөлінгеннен

кейін, берілген Махамбет Өтемісұлының суретімен жұмыс жасайды. Ақынның өмірбаяны туралы шағын әңгіме жазып, суретке мінездеме береді. (СТО)
Топ ішінен бір оқушы шығып өздері берген мінезедемені қорғайды.
Кубизм стратегиясы:Кубизм стратегиясын пайдалану арқылы оқушыларды үш топқа бөлу.Оқушылар топқа бөлінгеннен кейін, берілген Махамбет Өтемісұлының суретімен жұмыс

Слайд 7“Махамбет – ұлттық тұлға, оның батырлығын, ақындығын, күйшілігін, азаттық жолындағы күрескерлігін

болашақтың санасына сіңіретіндей етіп дәріптеу керек” (Н.Ә.Назарбаев)
“Махамбет – ұлттық тұлға, оның батырлығын, ақындығын, күйшілігін, азаттық жолындағы күрескерлігін болашақтың санасына сіңіретіндей етіп дәріптеу керек”

Слайд 8Жұптық жұмыс:
Енді топтық жұмыстар жұптық жұмысқа ауысады. Ол үшін стикердің көмегімен

оқушылар жұпқа бөлінеді.
Жұпқа берілетін тапсырма Махамбеттің жан жолдасы Исатай екеуін салыстыру, мінездеме беру үшін Венн диаграммасын құру керек.
Өтілген материал бойынша сол Венн диаграммасы арқылы оқушылардың есте сақтау қабілеті тексеріледі
Жұптық жұмыс:Енді топтық жұмыстар жұптық жұмысқа ауысады. Ол үшін стикердің көмегімен оқушылар жұпқа бөлінеді. Жұпқа берілетін тапсырма

Слайд 10Екпінді оқушымен жұмыс Тапсырма Махамбет өлеңдеріндегі ғибрат сөздер

Екпінді оқушымен жұмыс Тапсырма  Махамбет өлеңдеріндегі ғибрат сөздер

Слайд 11Махамбет –ақын

Махамбет –ақын

Слайд 12 Инклюзив оқушымен жұмыс: оқулық бойынша берілген Махамбеттің еңбектері туралы жолды тауып дәптеріне

көшіріп жаз.
Инклюзив оқушымен жұмыс: оқулық бойынша берілген Махамбеттің еңбектері туралы жолды тауып дәптеріне көшіріп жаз.

Слайд 13 Махамбет -күйші

Махамбет -күйші

Слайд 14Топтық жұмыс Шағын Эссе жазу Махамбет - Отанын сүйген патриот

Топтық жұмыс Шағын Эссе жазу  Махамбет - Отанын сүйген патриот

Слайд 15

Сабақты бекіту 1. Ұлт - азаттық көтеріліс сөзіндегі “азаттық” сөзінің синонимін тап 2. Қазақстан қандай мемлекет? 3. Биыл тәуелсіздіктің неше жылдығы? 4. Исатай мен Махамбет не үшін соғысты?
Сабақты бекіту

Слайд 16
Оқушылардың өзін – өзі реттеуі

Оқушылардың өзін – өзі реттеуі

Слайд 17Тестік тапсырма 1.Махамбет қай жерде дүниеге келді? а)Алматы б)Қараой

с)Бекетай құмы д)Орал е)Ақтөбе 2. Ақтабан кімнің тұлпары? а)Махамбет б)Баймағамбет с)Тайман д)Жәңгір е)Исатай 3.Өтемістің неше баласы болған? а)9 в)2 с)5 д)12 е)10 4.”Хан емессің, қасқырсың” өлеңі кімге арналған? а)Сұлтанға б)Жәңгірге с)Исатайға д)елге е)атына 5.Махамбет қай жылы неше жасында дүниеден өтті? а)1845 б)1841 с)1846 д)1825 е)1849 6.”Әй, Махамбет жолдасым” өлеңінің авторы? а)Исатай б)Махамбет с)Баймағамбет д)Жәңгір е)Бөкейхан 7.Махамбеттің руы: а)Найман б)Арғын с)Қоңырат д)Құлмәлі - Беріш е) Жағалбайлы
Тестік тапсырма 1.Махамбет қай жерде дүниеге келді?   а)Алматы б)Қараой  с)Бекетай құмы

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть