Презентация, доклад по казахскому языку на тему Менің киімдерім(Моя одежда)

МЕНІҢ КИІМДЕРІМТАҚЫРЫБЫ:

Слайд 1 3 “В” СЫНЫБЫ
ҚАЗАҚ ТІЛІ
Казақ тілі пәні

мұғалімі: Алдабергенова Жұлдызай Мұратқызы.
3 “В” СЫНЫБЫ   ҚАЗАҚ ТІЛІКазақ тілі пәні мұғалімі: Алдабергенова Жұлдызай Мұратқызы.

Слайд 2 МЕНІҢ КИІМДЕРІМ
ТАҚЫРЫБЫ:

МЕНІҢ КИІМДЕРІМТАҚЫРЫБЫ:

Слайд 3Пәні: Қазақ тілі
Сыныбы: 3 В
Сабақтың тақырыбы: Менің киімдерім
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға киімдер,

киім түрлері туралы түсінік беру, жаңа тақырып бойынша сөйлесу әрекетіне жетелеу, бағыт-бағдар беру;
Дамытушылық: Оқушылардың сауатты оқу, жазу дағдыларын қалыптастыру, ақыл – ойын,білімге деген ынталарын дамыту,сұрақ - жауап беруге машықтандыру;
Тәрбиелік: Оқушыларды киімдерін күтіп ұстауға, тазалыққа, әдептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: баяндау, топтық жұмыс , сұрақ-жауап, әңгімелесу, ойын элементтері.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, интерактивті тақта, қағазға жазылған сөздер.

Пәні: Қазақ тіліСыныбы: 3 ВСабақтың тақырыбы: Менің киімдерімСабақтың мақсаты:Білімділік: Оқушыларға киімдер, киім түрлері туралы түсінік беру, жаңа

Слайд 4

Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу;
- Оқушылар, біздің

бүгінгі сабағымыз жай сабақ емес, ерекше сабақ. Бізге бүгін қонақтар келіп отыр. Олай болса, ұстаздарға сәлем берейік.
Үлкенге де сіз
Кішіге де сіз
Сәлем бердік сіздерге
Құрметпенен біз

ә) Сыныпты түгендеу;

б) Мұғалім сөзі: - Біз бүгінгі сабақта сұрақтарға жауап береміз, әңгімелейміз, грамматикалық тақырыптарды қайталаймыз, жаттығуларды орындаймыз.
 

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу; - Оқушылар, біздің бүгінгі сабағымыз жай сабақ емес, ерекше

Слайд 5


ІІ. Үй жұмысын тексеру, сұрау кезеңі:

1 қатар 2 қатар 3 қатар
Дүкен туралы Дүкен туралы Тақпақ
әңгіме диалог

ІІІ. Білімдерін жан - жақты тексеру кезеңі:

Оқушылар, қазір жылдың қай мезгілі?
Көктем айлары қандай?
Көктемде қандай мерекелер болады?
Көктемнің бірінші айы қандай ай?
Көктем саған ұнай ма?
Өткен тақырыпты қайталау. Сурет бойынша сұраққа жауап беру.
Оқу құралдары
Сұрақ: Не? Не үшін керек?



Слайд 7


IV.Жаңа сабаққа дайындық, мақсат қою кезеңі:

- Сонымен, біз өткен тақырыпта

«Дүкенде» деген тақырыпты өттік.
Дүкенде не сатылады?
- Тағы не сатылады?
- Егер, сен киімді дүкеннен өзіңе сатып алсаң, ол кімнің киімі болады?
- Сонымен, біздің бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Менің киімдерім» деп аталады.

Жаңа сабақты түсіндіру кезеңі:

Ендеше, дәптерлеріңді ашып бүгінгі күнді жазыңдар.
(Дәптерге күнді жаздыру)
Киімдерді есімізге түсірейік. (Суретпен жұмыс)
Киімдерді үлкен үш топқа бөліп карастырамыз.
Бас киімдер: құлақшын,тақия,бөрік,қалпақ, бөкебай.
Киімдер: көйлек,жейде,тон, костюм,шалбар,пальто, жемпір,күрте,қолғап.
Аяқ киімдер:бәтеңке,туфли,етік.
Киімдер жыл мезгілдеріне сәйкес қысқы, жазғы,күзгі болады.
Киімді күтіп кию керек. Таза ұстау керек.
IV.Жаңа сабаққа дайындық, мақсат қою кезеңі: - Сонымен, біз өткен тақырыпта «Дүкенде» деген тақырыпты өттік. Дүкенде не

Слайд 10
- Сөздікпен жұмыс. Фонетикалық жұмыс
Таза ұстау- содержать в чистоте
Ки

(повелительная форма) –одень
Киемін-одену
Жуамын – мою, стираю
Тазалаймын – чищу
Ілемін – вешаю
-Қазақ тіліне тән дыбыстар бар ма?
-Кім оларды атайды?
Ұ-дауысты,жуан
І-дауысты,жіңішке
VI.Жаңа сабақты түсінгенін тексеру кезеңі:
1-тапсырма. Мәтінді оқы, сөйлеп үйрен.
Мәтінді мұғалім мәнерлеп оқиды, сосын оқушылар кезекпен мәнерлеп оқиды.
Аударады, сұрақтарға жауап береді.
- Бұл не?
- Киім шкафыңда не бар?
- Қандай киімдер бар?
- Сен киімдеріңді қалай ұстайсың?
- Енді, балалар, мәтіннен тәуелдеулі сөздерді табайық. Тақтаға жазайық.
(Шкафым, киімдерім,етіктерім, туфлилерім)
Сергіту сәті: Қолды белге қояйық
Басты солға бұрайық
Басты оңға бұрайық
Бір отырып, бір тұрып
Біз дем алып алайық.
- Сөздікпен жұмыс. Фонетикалық жұмыс Таза ұстау- содержать в чистотеКи (повелительная форма) –оденьКиемін-оденуЖуамын – мою, стираюТазалаймын

Слайд 11АШЫҚ САБАҚ

2-тапсырма. Сөйлеп үйрен. Мен, сен есімдіктерін тақтаға ілемін. Оларға сәйкес

жалғаулы сөздерді тапқызып, тұсына ілгіземін.Дәптерге жаздырту.
Мен Сен
 
Киемін, киесің, жуамын, жуасың, тазалаймын, тазалайсың, ілемін, ілесің.
Сөйлемдер құрату.
 
Мұғалім: Адам киімдерін таза ұстауы керек. Кірлесе жуып, костюмін ілгішке іліп,етікті шөткілеп тұру керек. (Сурет арқылы түсіндіру)
 
VII.Жаңа сабақты бекіту,оқушыларды бағалау кезеңі:
«Керекті сөзді тауып айт» ойыны.
Киім алма
Аяқ-киім картоп
Жеміс етік
Көкөністер шалбар
Бас киім тон
Киім құлақшын

АШЫҚ САБАҚ2-тапсырма. Сөйлеп үйрен. Мен, сен есімдіктерін тақтаға ілемін. Оларға сәйкес жалғаулы сөздерді тапқызып, тұсына ілгіземін.Дәптерге жаздырту.

Слайд 14

5-тапсырма. Сөз тіркесін құра





Керекті сөздер:
кітабым, компьютерім, сағатың, етігің, киімім,

сызғышың, добың, дәптерім,
қаламым, телефоным.
 
«Неге жатады?» ойыны.
 
Құлақшын,тақия,бөрік,қалпақ, бөкебай,
көйлек,жейде,тон, костюм,шалбар,пальто, жемпір,күрте,қолғап,
бәтеңке,туфли,етік.
 









Менің

Сенің

5-тапсырма. Сөз тіркесін құраКеректі сөздер: кітабым, компьютерім, сағатың, етігің, киімім, сызғышың, добың, дәптерім, қаламым, телефоным. «Неге жатады?»

Слайд 15
Аяқ киімдер
Бас киімдер
Киімдер
Не артық?» ойыны.




Етік
Шал
бар
Қал
ам
Күр
те
Туф
ли
Жей
де
Тон
Көй
лек























Оқушылардың сабақтағы белсенділіктерін ескеріп,бағаларын қою

VIII. Үй жұмысын хабарлау,нұсқау беру кезеңі:
3 - тапсырма 173 бет, оқу, мазмұнын айту.
Аяқ киімдерБас киімдерКиімдерНе артық?» ойыны.ЕтікШалбарҚаламКүртеТуфлиЖейдеТонКөйлек Оқушылардың сабақтағы белсенділіктерін ескеріп,бағаларын қою VIII. Үй жұмысын хабарлау,нұсқау беру кезеңі:

Слайд 16ҚОСЫМША

ҚОСЫМША

Слайд 17











АРДАҚТЫ БАЛАЛАР ЖӘНЕ ҚҰРМЕТТІ
ӘРІПТЕСТЕРМЕН ҰСТАЗДАР
ОСЫМЫН САБАҒЫМЫЗ АЯҚТАЛДЫ
КӨРІСКЕНШЕ САУ САЛАМАТТА

БОЛЫҢЫЗДАР
АРДАҚТЫ БАЛАЛАР ЖӘНЕ ҚҰРМЕТТІ ӘРІПТЕСТЕРМЕН ҰСТАЗДАРОСЫМЫН САБАҒЫМЫЗ АЯҚТАЛДЫКӨРІСКЕНШЕ САУ САЛАМАТТА БОЛЫҢЫЗДАР

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть