Презентация, доклад на тему Ашық сабақ 7 сынып

Содержание

2. Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін,сана-сезімін,белсенді ойлау дағдыларын жандандырып,сыни тұрғысынан ойлау материалдарын қолдана отырып қызығушылығын арттыру,білімін дамыту,сауаттылыққа баулу; 1.Білімділік: Портрет, мінездеме, суреттеу туралы түсінік беру; Мақсаты:3. Тәрбиелік:Адалдыққа, табандылыққа, әділ болуға тәрбиелеу

Слайд 1 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Аманкелді жалпы білім беретін орта мектебі
Сабақтың

тақырыбы:

Портрет, мінездеме,
Суреттеу
7 «А» сыныбы
Өткізген: Мухатина С.С

2013-2014 оқу жылы

I, ІІ, ІІІ - бөлімАманкелді жалпы білім беретін орта мектебіСабақтың тақырыбы:Портрет, мінездеме, Суреттеу7 «А» сыныбыӨткізген: Мухатина

Слайд 22. Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін,сана-сезімін,белсенді ойлау дағдыларын жандандырып,сыни тұрғысынан ойлау материалдарын қолдана

отырып қызығушылығын арттыру,білімін дамыту,сауаттылыққа баулу;

1.Білімділік: Портрет, мінездеме, суреттеу туралы түсінік беру;

Мақсаты:

3. Тәрбиелік:Адалдыққа, табандылыққа, әділ болуға тәрбиелеу

2. Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін,сана-сезімін,белсенді ойлау дағдыларын жандандырып,сыни тұрғысынан ойлау материалдарын қолдана отырып қызығушылығын арттыру,білімін дамыту,сауаттылыққа баулу; 1.Білімділік:

Слайд 3 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Күтілетін нәтиже

I, ІІ, ІІІ - бөлімКүтілетін нәтиже

Слайд 4 I, ІІ, ІІІ - бөлім

Сабақтың құрылымы:
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі:

СТО, топпен жұмыс,кубизм

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, портреттер,суреттер


Сабақта қолданылатын модульдер: сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Пәнаралық байланыс: әдебиет

I, ІІ, ІІІ - бөлім   Сабақтың құрылымы:Сабақтың түрі: аралас сабақ.Сабақтың әдісі: СТО, топпен жұмыс,кубизмСабақтың

Слайд 5 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
ІІІ. Жаңа сабақты бекіту

ІҮ. Қорытынды

ІІ. Жаңа материалды түсіндіру

Ү. Үйге тапсырма беру

I, ІІ, ІІІ - бөлімСабақтың барысы:І.Ұйымдастыру кезеңіІІІ. Жаңа сабақты бекіту ІҮ. ҚорытындыІІ.  Жаңа материалды түсіндіру

Слайд 6 I, ІІ, ІІІ - бөлім

Топтың ережесі:

Ынтымақтаса жұмыс жасау;
Бір-бірінің ойын бөлмеу;
Топта

бірін-бірі тыңдау, сыйлау.
Сыпайы сөйлеу.

I, ІІ, ІІІ - бөлімТоптың ережесі:Ынтымақтаса жұмыс жасау;Бір-бірінің ойын бөлмеу;Топта бірін-бірі тыңдау, сыйлау.Сыпайы сөйлеу.

Слайд 7 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Мейірімді жүрекпен,
Ақпейілді тілекпен,
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық,

жақсы көңіл күйменен,
Сабағымызды бастайық!
I, ІІ, ІІІ - бөлімМейірімді жүрекпен,Ақпейілді тілекпен,Амандасып алайық,Бір жадырап қалайық, жақсы көңіл күйменен, Сабағымызды бастайық!

Слайд 8Психологиялық тренинг.

Психологиялық тренинг.

Слайд 9 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Сыныпты
үш топқа бөлу


“Портрет”
тобы

“Мінездеме”
тобы
“Суреттеу”
тобы

I, ІІ, ІІІ - бөлімСыныпты үш топқа бөлу “Портрет”тобы“Мінездеме”тобы“Суреттеу”тобы

Слайд 10 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Топпен жұмыс

I, ІІ, ІІІ - бөлімТоппен жұмыс

Слайд 11 I, ІІ, ІІІ - бөлім

I, ІІ, ІІІ - бөлім

Слайд 12 I, ІІ, ІІІ - бөлім

I, ІІ, ІІІ - бөлім

Слайд 13 I, ІІ, ІІІ - бөлім

I, ІІ, ІІІ - бөлім

Слайд 14 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Жаттығу жұмыстары
291-жаттығу

Соғыс кезінде маған хат

жазып тұрған көп қарындастардың бірі-Сима деген қыз суретіңді жібер деп өтінді. “Осының өзі қандай жігіт екен, көрейінші!” деген болу керек. Дұрыс қой. Бірақ қыздың өтінішін орындауға пәрмен болмады,окопта отырған солдатты кім суретке түсіре қойсын. Сонда да қыз ренжімесін деп жауап жаздым. Майданда фотография жоқ, сондықтан суретімді ауызша айтайын деп, мынадай өлең жаздым:
Менің портретім
Тұрпатым қатты қысқан жұдырықтай,
Қаңылтақ денем, мойным қылдырықтай.
Жүректе жалын атқан жігерім бар
Жүрісім жылдам ұшқан бұлдырықтай.
Кескінім-торсық шеке, қыртыс маңдай.
Қос қабақ бір-бірімен қырқысқандай.
Тұңғиық мөлдірейді екі көзім,
Жүзімді жылытуға тырысқандай.
Көк тастан қашалғандай өң-келбетім,
Салпы ерін, үйрек мұрын,шұңғыл бетім.
Қаралығым қазанның күйесіндей
Мінекей, менің осы портретім.

Тапсырма: өз жолдастарыңның портретін жазыңдар

I, ІІ, ІІІ - бөлімЖаттығу жұмыстары291-жаттығу Соғыс кезінде маған хат жазып тұрған көп қарындастардың бірі-Сима деген

Слайд 15 I, ІІ, ІІІ - бөлім
292-жаттығу
Окопта бір бала ұйықтап жатыр. Бала

жуылмаған картоптай кірлі аяғын бауырына алып, қолын кеудесіне қысып, көгерген сасық лайдың үстінде ұйықтап жатыр. Әлденені айтып сандырақтайды. Жалаң бас, шашы жалбырап өсіп кеткен, кір-кір басын ыңғайсыз шалқайта жатыпты. Ұшық қаптап кеткен жалақ ерні мен жөнсіз ашылып жатқан аузынан будақтаған дем шығады. Былдырлап сөйлегені, өксігені естіледі. Қабағы көгілдір тартып кеткен. Бет аузында жарадан сау жер қалмаған. Кеңсірігінің үсті айғыз-айғыз қан.

Тапсырма: өз ауылдарыңның табиғатын суреттеп жазыңдар

I, ІІ, ІІІ - бөлім292-жаттығу	Окопта бір бала ұйықтап жатыр. Бала жуылмаған картоптай кірлі аяғын бауырына алып,

Слайд 16 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Тапсырма: әр топтан бір оқушы шығып,

сол оқушыға топта отырғандар мінездеме береді

294-жаттығу

Сүйеу-ел ішіне сыйымсыз, тікбақай,тентек шал. Өз үйінде де жыландай ысқырып отыратын болғасын, әйел-балалары оның қай жағынан шығып қаларын білмей, қыпылдасып болатын. Бір ғажабы, осы қытымыр,қатал шал дегенде Еламанның жаны жоқ. Еламанға Сүйеу қарттың да ықыласы басқа. Күйеу баласын “балықшы” деп атап, оған айтқан бар сөзін әзілге шаптырып, осқырынып күліп отырады. Жақсы көріп, әлде жек көріп кекетіп отырғанын айыру қиын.

I, ІІ, ІІІ - бөлімТапсырма: әр топтан бір оқушы шығып, сол оқушыға топта отырғандар мінездеме береді294-жаттығуСүйеу-ел

Слайд 17 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Шығармашылық
жұмыстар

I, ІІ, ІІІ - бөлім Шығармашылық жұмыстар

Слайд 18 I, ІІ, ІІІ - бөлім

I, ІІ, ІІІ - бөлім

Слайд 19Аудан ғимараттары

Аудан ғимараттары

Слайд 21 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Кубизм. Қай қырының сұрағы түссе соған

жауап бересіз Дайынбыз ба?
1.Суретте. Парталас көршіңнің портретін жаз
2. Салыстыр. Салынған сурет пен өзіңіз жазған портретті салыстырыңыз.
3. Зертте. Мінез деген не?
4.Қолдан. Сыныбыңды суреттеп жазып көр?
5. Дәлелде. Мінез бен мінездеудің айырмашылығы?

I, ІІ, ІІІ - бөлімКубизм. Қай қырының сұрағы түссе соған жауап бересіз Дайынбыз ба?1.Суретте. Парталас көршіңнің

Слайд 22 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Сергіту сәті

I, ІІ, ІІІ - бөлімСергіту сәті

Слайд 23Мақалды тап
Т
Б
Е
Е
К
Т
М
Е
Е
М
М
І
П
Л
З
К
І
Е
І
Ң



Мақалды тапТБЕЕКТМЕЕММІПЛЗКІЕІҢ

Слайд 24Мектеп – кеме, білім – теңіз.

Мектеп – кеме, білім – теңіз.

Слайд 25 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Ұйқасын тап
Анаң күнің, ...,
... өмір

тірегің.
Сен ... ұлансың.
Бәрі саған ... .

Мен шиемін, ...,
Пішкенше тон ... .
Бала келсе ...,
Басымды мен... .

Керекті сөздер: әкең, жүрегің, қуансын, бақытты.

Керекті сөздер: киемін, піскенде, иемін, шиемін.

I, ІІ, ІІІ - бөлімҰйқасын тап Анаң күнің, ...,... өмір тірегің.Сен ... ұлансың.Бәрі саған ... .

Слайд 26 I, ІІ, ІІІ - бөлім
Бағалау парағы

I, ІІ, ІІІ - бөлімБағалау парағы

Слайд 27Үй тапсырмасы
Достарыңа портретпен байланыстыра отырып,
мінездеме жазу

Үй тапсырмасыДостарыңа портретпен байланыстыра отырып, мінездеме жазу

Слайд 28Зейін қойып
тыңдағандарыңызға
көп рахмет!

Зейін қойып тыңдағандарыңызғакөп рахмет!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть