Презентация, доклад на тему Коучинг Рефлексия дегеніміз не?

Содержание

«Сабақта және сабақтан соң рефлексияны жүзеге асырудың тәсілдері мен түрлері»

Слайд 1Рефлексия дегеніміз не?

Рефлексия дегеніміз не?

Слайд 2






«Сабақта және сабақтан соң рефлексияны жүзеге асырудың тәсілдері мен түрлері»

«Сабақта және сабақтан соң рефлексияны жүзеге асырудың тәсілдері мен түрлері»

Слайд 3 Ертеде білмейтіні жоқ бір данышпан өмір

сүріпті.Күннің бір күнінде бір адам осы данышпанның да білмейтіні бар шығар деп:
- « Ал, данышпан болсаң менің қолымдағы көбелек тірі ме, әлде өлі ме? » дейді.
Ал өзі ішінен « егер тірі десе өлтіре саламын,өлі десе ұшырып жіберемін» деп ойлап тұрады. Данышпан ойланып барып: « Бәрі сенің қолыңда » деп жауап қайтарыпты



Ертеде білмейтіні жоқ бір данышпан өмір сүріпті.Күннің бір күнінде бір адам осы

Слайд 4Баланы бақытты ету, жетістіктерге жетелеу,
ішкі уәжін жоғарлату,
өзін сәтті сезінулері бәрі біздің

қолымызда
Баланы бақытты ету, жетістіктерге жетелеу,ішкі уәжін жоғарлату,өзін сәтті сезінулері бәрі біздің қолымызда

Слайд 6Латын тілінде рефлексия-кері қарау.
Шет тілдерінің сөздігінде рефлексия-ішкі жан дүние туралы толғау,

өзін тану.
Орыс тілінің сөздігінде- өзін сараптау деп келеді.
Латын тілінде рефлексия-кері қарау.Шет тілдерінің сөздігінде рефлексия-ішкі жан дүние туралы толғау, өзін тану.Орыс тілінің сөздігінде- өзін сараптау

Слайд 7

Рефлексияның классификациялары:

1.Көңіл-күйдің және эмоциялы күйдің рефлексиясі

2.Іс-әрекеттің рефлексиясі

3.Оқу

материалының мазмұнының рефлексиясі

Рефлексияның классификациялары:1.Көңіл-күйдің және эмоциялы күйдің рефлексиясі2.Іс-әрекеттің рефлексиясі3.Оқу материалының мазмұнының рефлексиясі

Слайд 8Мақсаты бойынша
Эмоциялы күйдің,іс-әрекеттің,
материалдың мазмұны


Мазмұны бойынша
Жазбаша,ауызша
Өткізу әдіс-тәсілі бойынша
сауалнама,сұрақ-жауап,
кесте,сурет.

Жасалу түрі
Жеке,топтық,
ұжымдық
Сабақ үлгісі бойынша
Меңгерілген

материалмен
Кезеңдік
Бақылау
түйінді

Рефлексия

Мақсаты бойыншаЭмоциялы күйдің,іс-әрекеттің, материалдың мазмұныМазмұны бойыншаЖазбаша,ауызшаӨткізу әдіс-тәсілі бойыншасауалнама,сұрақ-жауап,кесте,сурет.Жасалу түріЖеке,топтық,ұжымдықСабақ үлгісі бойыншаМеңгерілген материалменКезеңдікБақылаутүйіндіРефлексия

Слайд 9Рефлексия-психологтардың айтуы бойынша адамның өткен өмірін,жасаған қадамдарын, өз-өзін анализдеуге бағытталған іс-әрекеті

туралы ой толғауы. Қарапайым сөзбен айтқанда-өз-өзімен сөйлесу, есеп алу дегенді білдіреді.
Рефлексия-психологтардың айтуы бойынша адамның өткен өмірін,жасаған қадамдарын, өз-өзін анализдеуге бағытталған іс-әрекеті туралы ой толғауы. Қарапайым сөзбен айтқанда-өз-өзімен

Слайд 11Қолымнан бәрі келді
Бәрін үлгермедім,бірақ
Қолымнан ештеңе келмейді

Қолымнан бәрі келдіБәрін үлгермедім,бірақҚолымнан ештеңе келмейді

Слайд 12Сәттілік баспалдағы

Сәттілік баспалдағы

Слайд 13Орындалған тапсырмаға
ойыншық ілінеді,орындалмаса жерде қалады

Орындалған тапсырмаға ойыншық ілінеді,орындалмаса жерде қалады

Слайд 14Жасыл-бәрі жақсы
Сары –орташа
Қызыл-төмен

Жасыл-бәрі жақсыСары –орташаҚызыл-төмен

Слайд 15 Ұнаған тапсырма

Ұнаған   тапсырма

Слайд 17Егер саған сабақ ұнаса,барлық тапсырмаларды сәтті орыдасаң желкенін жасыл түспен боя.
Егер

қиындықтар болып,оларды жеңе білсең желкенді сары түспен боя.
Егерқатты қиналсаң,
менің көмегім қажет болса желкенді қызыл түспен боя.

Қаласаң суретті толығымен боя

Егер саған сабақ ұнаса,барлық тапсырмаларды сәтті орыдасаң желкенін жасыл түспен боя.Егер қиындықтар болып,оларды жеңе білсең желкенді сары

Слайд 18Эдвард де Боно-Кембридж университетінің философия докторы, медицина ғылымының докторы
«Плюс-минус- қызықты (интересно)»

бұл жаттығуды
сабақты қорытындылау кезінде қолдануға болады.
Оқушы бұл жаттығуды жазбаша да,
ауызша да орындай алады.
Плюс-сабақ барысында қандай тапсырма ұнады,
қызықты болды.
Минус- оқушыға не ұнамады, қызықсыз болып көрінді.

Қызықты-бұрын естімеген жаңа ақпарат,қызықты фактілер туралы жазады.Сабақтың жағымды жақтарын.


Эдвард де Боно-Кембридж университетінің философия докторы, медицина ғылымының докторы«Плюс-минус- қызықты (интересно)» бұл жаттығуды сабақты қорытындылау кезінде қолдануға

Слайд 191.    Мен бүгін білдім…
2.     Мені қызықтырды…
3.     Қиын болды…
4.     Тапсырмалар орындадым…
5.     Менің түсінгенім…
6.     Енді менің қолымнан келеді…
7.     Мен көп

нәрсені түсіндім…
8.     Мен өзіме көп нәрсе түртіп алдым…
9.     Бүгін үйренгенім көп…
10.    Менің қолымнан келеді…
11.     Көп тапсырманы орындадым…
12.   Мен талпынып,тырыстым…
13.    Мені таңқалдырды…
14.   Өз өміріме ақыл-ой түрттім…
15.  Мені жігерлендірді…

Сауалнама -1

1.    Мен бүгін білдім…2.     Мені қызықтырды…3.     Қиын болды…4.     Тапсырмалар орындадым…5.     Менің түсінгенім…6.     Енді менің қолымнан келеді…7.     Мен көп нәрсені түсіндім…8.     Мен өзіме көп нәрсе түртіп

Слайд 21Рефлексиялық əрекет-қимылдар əрқашан өзіндік қадағалау жəне бағалаумен тығыз байланысты.

Рефлексиялық əрекет-қимылдар əрқашан өзіндік қадағалау жəне бағалаумен тығыз байланысты.

Слайд 22Өз жұмысыңызды қалай бағалайсыз?
Қандай қиындықтарға тап болдыңыз?
Шығу жолдары қандай?

Өз жұмысыңызды қалай бағалайсыз?Қандай қиындықтарға тап болдыңыз?Шығу жолдары қандай?

Слайд 24НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!

НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАХМЕТ!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть