Презентация, доклад на тему 5 сынып ҚМЖ жоспары

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары1.1.2.2. Негізгі дене қозғалыстарын және олардың қарапайым дене жаттығуларымен қалай байланысты болатынын білу

Слайд 15-сыныпқа арналған «Дене шынықтыру» пәні бойынша
қысқа мерзімді жоспарлау
Сабақ жоспары №

84

Күні: 28. 04. 2017 ж

Мектеп: № 190

Пәні: Дене шынықтыру

Мұғалімнің аты-жөні: Ж. Әріпбаев

Сынып: 5

Қатысқандар: 12

Қатыспағандар: 0

Сабақтың тақырыбы:

Акробатикалық жаттығулар

5-сыныпқа арналған «Дене шынықтыру» пәні бойынша қысқа мерзімді жоспарлауСабақ жоспары № 84Күні:   28. 04. 2017

Слайд 2Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
1.1.2.2. Негізгі дене қозғалыстарын және

олардың қарапайым дене жаттығуларымен қалай байланысты болатынын білу
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары1.1.2.2. Негізгі дене қозғалыстарын және олардың қарапайым дене жаттығуларымен қалай байланысты

Слайд 3Сабақтың мақсаттары
1. Бір қатарлы сапқа тұрады
2. Зал кеңістігін бағдарлайды.
3. Жүрелей отырып

қолды таянады

1. Бір-бірінің арасында арақашықтық сақтай алады.
2. Әр түрлі деңгейде қос аяқтап секіреді.
3. Артқа аунай алады

Негізгі тұрыстан аунап, аяқ бармақтарының басына тигізеді

Оқушылардың барлығы орындай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады

Оқушылардың кейбірі орындай алады

Сабақтың мақсаттары1. Бір қатарлы сапқа тұрады2. Зал кеңістігін бағдарлайды.3. Жүрелей отырып қолды таянады1. Бір-бірінің арасында арақашықтық сақтай

Слайд 4Тілдік мақсат
Оқушылар дене мен кеңістікті қадағалау дағдыларын көрсете алады;
Қозғалыс деңгейлерін (жоғары,

орта, төмен) өзгертіп, артқа аунай алады.

Пәнге қатысты сөздік пен терминдер

Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер

Ишара

Талқылауға арналған сұрақтар

Креативтік, бастапқы қалып, жоғары, орта, төмен деңгей, жинақталу, аунау, эмоциялар, көңіл күй

Достарыңның көңіл күйін қалай жақсартуға болатынын айта аласыңдар ма?
Неліктен барлық дене мүшелерінің ширығуы маңызды екенін айта аласыңдар ма?

Көңіл күйдің нашар екендігін қандай белгілер арқылы білеміз?
Қандай қимылдар креативті болып табылады?
Жинақталу кезінде қандай бұлшық ет жұмыс істейді

Тілдік мақсатОқушылар дене мен кеңістікті қадағалау дағдыларын көрсете алады;Қозғалыс деңгейлерін (жоғары, орта, төмен) өзгертіп, артқа аунай алады.Пәнге

Слайд 5Алдын ала оқыту
Алдан және арттан тірену;
Дене салмағын аяқ-қолдармен көтеріп қозғалу;

Алдын ала оқытуАлдан және арттан тірену;Дене салмағын аяқ-қолдармен көтеріп қозғалу;

Слайд 6Жоспар
Жоспарланған уақыт
Сабақтағы жоспарланған іс әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы

5 минут


5-8 минут




Жаттығулар көрсетілімі









Сынып оқушыларын

бір қатарлы сапқа тұрғызу.
Ретімен саналу, мәлімет қабылдау, сәлемдесу,
түгендеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын
тексеру. Оқушыларға сабақтың мақсатын хабарлау.
Қауіпсіздік ережесін түсіндіру.
Бой сергіту жаттығулары
Саптық жаттығулар: бір лекпен жүріп екі қатарлы
сап құрау.
Жалпы дамыту жаттығуларын бір орында орындау:
Б.Қ. қол белде, аяқ иық кеңдігінде, с
анақ 1-4 басты оңға қарай айналдыру, 5-8 кері қарай;
Б.Қ. қол кеудеде, қолды қайшылау;
Б.Қ. қол белде, аяқ иық көлемінен алшақ, белді
айналдыру.
Санақ 1-4 оңға, 5-8 солға қарай;
Б.Қ. қол алда, санақ 1 отыру, 2 тұру;
Б.Қ. қол белде,
санақ 1 артқа шалқайып қолды
жоғары көтеру, 2 еңкейіп қолды еденге тигізу.
Жоспар Жоспарланған уақытСабақтағы жоспарланған іс әрекетРесурстарСабақтың басы5 минут5-8 минутЖаттығулар көрсетіліміСынып оқушыларын бір қатарлы сапқа тұрғызу. Ретімен саналу,

Слайд 7Сабақтың ортасы


8 минут





16 минут





Сергіту сәті

Сұрақ парақшалары





Гимнастикалық ат, аунауды орындау сызбасы






Жаңа сабақты түсіндіру
(Ұ,Ө,С) Оқушыларға зал ішінде әртүрлі доптар сияқты
қозғалып, әртүрлі деңгейде (жоғары, орта, төмен) қозғалуды
ұсынамын.Бір-бірінің арасында арақашықтықты сақтау
деңгейді (жоғары, орта, төмен) өзгерту керектігі туралы
ескертемін. Оқушылар өз қозғалысында ерекше нәрселерді
ойлап тауып, оларды бейімдейді.
Жүрелей отырып қолды таяну арқылы бастапқы
қалпынан жинақталып, артқа аунау.
 (Ұ) Жүрелей отырып қолды таяну – жүрелей отыру, тізе
бірге, қол еденде, бас түзу.

Аунау міндетті түрде арқаны еденге тигізіп жасалатын
акробатикалық жаттығу.

Орындау кезектілігі.
Жинақталып отыру қалпынан артқа –алға аунау.
Жинақталып отыру қалпынан артқа аунау және алға аунау
арқылы бастапқы қалыпқа оралу
Таянып тұру қалпынан жинақталып артқа аунау және алға
аунап, жинақталып отыру

Сабақтың ортасы8 минут16 минутСергіту сәтіСұрақ парақшаларыГимнастикалық ат, аунауды орындау сызбасы

Слайд 8Ойын ойнайық
Нұсқау: негізгі тұрыс қалпынан алға еңкею, қолдар артта төменде. Қолмен


еденге таянып, тізені бүгу және тізені қапсыра артқа аунап, аяқ ұштарымен
бас артында еденге тигізу. Одан кейін аунап, отыру қалпына оралу.

Қимылға тән қателіктер:
Артқа аунаған кезде жинақталудың бұзылуы және арқаға құлау;
Жинақталған кезде аяқтармен әлсіз итерілу
Арқада жату қалпында аяқтар кеудеге қысылмаған;
Арқаның дөңгелектенбеуі
(Ұ) «Сорғы мен доп». «Балалар, жұптарға бөлініңдер. Біреуің – үлкен үрмелі доп,
екіншің допты үрлейтін сорғы боласыңдар» доптың аяқтары бүгіліп, қол, мойын,
иықтары салбыраған. Денесі алға еңкейіп, басы еңкейген(допта ауа жоқ). Жұбы қол
қозғалысын (ауа айдайды) ысылдаған дыбыспен сүйемелдеп, допқа ауа үрлейді.
Әрбір ауаны үрлеу қимылы жасалған сайын доп ауаға толыға түседі. Алғашқы
ысылдаған дыбысты естіген кезде ол ішіне дем тартып, тізелерін түзетеді, екінші
дыбыстан кейін тізелері түзеледі, үшінші дыбыстан соң басы тіктеледі, төртінші
дыбыстан кейін ұрттары томпайып, қолдары екі жанында домаланып көтеріледі.
Доп үрленді. Сорғы үрлеуді тоқтатты. Жұбы құбыршекті доптан суырып алды.
Доптан ысқырынып ауа шыға бастады. «Доптың» денесі босаңсып, бастапқы
қалпына енді. Осыдан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады.

Ойын ойнайықНұсқау: негізгі тұрыс қалпынан алға еңкею, қолдар артта төменде. Қолмен еденге таянып, тізені бүгу және тізені

Слайд 9Сабақтың соңы



5 минут

Смайликтер








«Алтын күн» көңіл күй рефлексиясы



Менің көңіл күйім:
Күнге
Бұлтты күнге
Бұлтқа
Жаңбырлы бұлтқа
Найзағайлы бұлтқа ұқсайды
Ұжымның бір мүшесінің нашар көңіл күйі бүкіл
ұжым мүшесіне әсер ететінін ескертемін.

Кері байланыс

-Бұл сабақ қаншалықты қиын болды?
-Бүгінгі сабақ соңында қандай сезімде болдыңыз?

Әр оқушы жеке бүгінгі
сабақ туралы сезімдерін аййтады

Сабақтың соңы5 минутСмайликтер«Алтын күн» көңіл күй рефлексиясы        Менің көңіл күйім:Күнге

Слайд 10Қосымша ақпарат
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түсіндіресіз?
Бағалау-оқушы

білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)

Оқушылар қозғалыс деңгейін өзгерткен кезде дене қимылдарын өздігінен қадағалай алды

Жүрелей отырып тірену, бастапқы қалыптан жинақтталуын қараймын

Дүниетану пәнімен

Қосымша ақпаратСаралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түсіндіресіз?Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Пәнаралық байланыс –

Слайд 11Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері
орындалды ма? Бүгін оқушылар не
үйренді.

Сабақ қалай өтті, қандай
деңгейде өтті? Жоспарланған саралау
жақсы іске асты ма? (тапсырмалар
сәйкес болды ма?) уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім
және неге?

Сабақтың мақсаты мен міндеттері
орындалды. Оқушылар гимнастика
сабағынан алға және артқа
домалауды үйренді. Жоспарланған
саралау жақсы
іске асты. Уақыт тиімді пайдаланып,
Сабақты меңгерте алдым.

РефлексияСабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді. Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Слайд 12Қортынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе
(оқыту мен оқуға қатысты)
Қандай

екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді?

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

Бой сергіту жаттығулары.
Алға қарай домалау

1. видео материалдар пайдаланғанымда сабақтың жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді
2. Қимыл – қозғалыс ойындарынан бір-екі ойын қосуға болады

Сынып негізінен жақсы жұмыс жасады.
Кейбір оқушылар қосымша жұмысты қажет етеді

Қортынды бағалауЕң жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты)  Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан

Слайд 13Тыңдағандарыңызға
рахмет!!!

Тыңдағандарыңызға рахмет!!!

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть