Презентация, доклад на тему Б.Соқпақбаевтың Менің атым - Қожа повесі

Содержание

Сабақтың түрі: жинақтау.Әдіс – тәсілдері:сұрақ – жауап, жүйелеу, баяндау.Көрнекілігі: оқулық, суреттер, кесте, слайд.Сабақтың барысы:Ұйымдастыру .Амандасу, түгендеу, оқушылар назарын сабаққа аудару;Психологиялық дайындық.

Слайд 1Сабақтың мақсаты:
Білімділік: повесть бойынша оқушылардың білімін тиянақтау, Қожа бейнесіне талдау жасап,

өз ойын жүйелі жеткізе алуға үйрету.
Дамытушылық: өзіндік ой қорыта білу, шығармашылық қабілетін жетілдіру, ой-өрісі мен дүниетанымын кеңейту, сабаққа қызығушылығын ояту.
Тәрбиелік: жақсы мен жаманды ажырата білуге дағдыландыру, кейіпкерлер бойындағы жақсы қасиеттерді үлгі ету.
Сабақтың мақсаты:Білімділік: повесть бойынша оқушылардың білімін тиянақтау, Қожа бейнесіне талдау жасап, өз ойын жүйелі жеткізе алуға үйрету.Дамытушылық:

Слайд 2Сабақтың түрі: жинақтау.
Әдіс – тәсілдері:сұрақ – жауап, жүйелеу, баяндау.
Көрнекілігі: оқулық, суреттер,

кесте, слайд.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру .
Амандасу, түгендеу, оқушылар назарын сабаққа аудару;
Психологиялық дайындық.


Сабақтың түрі: жинақтау.Әдіс – тәсілдері:сұрақ – жауап, жүйелеу, 					баяндау.Көрнекілігі: оқулық, суреттер, кесте, слайд.Сабақтың барысы:Ұйымдастыру .Амандасу, түгендеу, оқушылар

Слайд 3Үй тапсырмасын пысықтау.
1. «Менің атым...» тақырыбында ой толғау.
2. Сендерге қандай есімдер

ұнайды?
3. Повесть қалай басталатын еді? Қожа өз атына риза ма?
4. Сендер өз аттарыңа ризасыңдар ма?
Үй тапсырмасын пысықтау.1. «Менің атым...» тақырыбында ой толғау.2. Сендерге қандай есімдер ұнайды?3. Повесть қалай басталатын еді? Қожа

Слайд 4Сабақтың тақырыбы:
Б.Соқпақбаевтың
“Менің атым – Қожа”
әңгімесіндегі
Қожа бейнесі

Сабақтың тақырыбы:Б.Соқпақбаевтың“Менің атым – Қожа”әңгімесіндегіҚожа бейнесі

Слайд 51. «Ой қозғау» сатысы.
Бұл сөздер кімге арналған?
Қызба
Сотқар
Ұрыншақ
Түбінде адам болатын бала
Тентек

1. «Ой қозғау» сатысы.Бұл сөздер кімге арналған?ҚызбаСотқарҰрыншақТүбінде адам болатын балаТентек

Слайд 62. Сөйлемдердің кейіпкерлерін анықта.
“Төбемнен шатыр етіп, жай түскендей болды. Не істерімді

білмеген қалпымды орнымнан сүйретіліп түрегеле бердім. Маңдайымнан бұрқ етіп, суық терім шығып кетті. Ох, шіркін – ай!”
Біз лагерьге баратын болдық. Ал сен көшедегі иттерді тәртіпке салуға ауылда қалатын болдың.

2. Сөйлемдердің кейіпкерлерін анықта.“Төбемнен шатыр етіп, жай түскендей болды. Не істерімді білмеген қалпымды орнымнан сүйретіліп түрегеле бердім.

Слайд 7- Отыр, Тұрсынбаев. Осымен, міне, екінші рет “екілік” баға алып отырсың.

Үйге берілген тапсырманы орындамай келгеніне қоймай, қулыққа басып, мұғалімді алдамақ боласың. Бұдан былай мұндай қылығыңды маған көрсетпейтін бол.
- Қадыров, сені біз мұнда не үшін шақырып отырмыз, білесің бе? – Сені мектеп өмірі тойдырды ма? Бұдан былай оқығың келмей ме?
- Отыр, Тұрсынбаев. Осымен, міне, екінші рет “екілік” баға алып отырсың. Үйге берілген тапсырманы орындамай келгеніне қоймай,

Слайд 8- Қадыров түбінде адам болатын бала.
“Әке” деген сөзді айтқанда, жүрегім қарс

айырыла жаздайды – ау.
- Қадыров, немене, ұйықтап қалғансынсын ба? Тоқта, галстугыңды түзе.
- Ал, Қожатай, ақылың бар баласың. Бәрін өзің түсінуің керек. Егер сен тағы бір шу шығаратын болсаң, онда маған өкпелеме.

- Қадыров түбінде адам болатын бала.“Әке” деген сөзді айтқанда, жүрегім қарс айырыла жаздайды – ау.- Қадыров, немене,

Слайд 93. Қожа туралы менің пікірім.


3. Қожа туралы менің пікірім.

Слайд 104.Оқулықпен жұмыс. Сұрақтарға жауаптарды мәтіннен тауып айт. Қожаның сұрақтары:
Есіме мұғалім айтқанда

ғана түсіп, бүйірімнің түп жағы қып ете қалды. «Масқара! Сұрай қалса, масқара болдым-ау».

Жуырда мен газеттен мынадай қызықты әңгіме оқыдым.

Мен өзімнің он үш жыл өмірімнің ішіндегі ең бір қатыгез күнді бастан кештім.

Өзге ештеңең болмаса да, әуелі оқулықтарың сай болсын. Мен былай деп мақалдаған едім.

4.Оқулықпен жұмыс. Сұрақтарға жауаптарды мәтіннен тауып айт. Қожаның сұрақтары: Есіме мұғалім айтқанда ғана түсіп, бүйірімнің түп жағы

Слайд 115. Сергіту сәті. «Иесіне қайтар» ойыны

5. Сергіту сәті. «Иесіне қайтар» ойыны

Слайд 126. Кестені толтырайық.
Қожаның
әдепті жолға
түсуіне себептер
Қожаның
сотқар болуына
себептер

6. Кестені толтырайық.Қожаның әдепті жолғатүсуіне себептерҚожаның сотқар болуынасебептер

Слайд 137. Сабақты қорытындылау. Ойтолғау жазу: “Менің

бойымдағы ұнамсыз қылықтар”.
7. Сабақты қорытындылау.    Ойтолғау жазу:    “Менің  бойымдағы ұнамсыз

Слайд 148. Рефлексия

8. Рефлексия

Слайд 15Тәлім – тәрбие, жақсы мен жаман қасиеттер туралы мақал - мәтелдер

жазып келу.

9. Үйге тапсырма.

10. Бағалау.

Тәлім – тәрбие, жақсы мен жаман қасиеттер туралы мақал - мәтелдер жазып келу.9. Үйге тапсырма.10. Бағалау.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть