Презентация, доклад по воспитательной работе Ассамблея

Содержание

Сабақтың түрі: Дәстүрлі Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгертуСабақтың әдісі: Практикалық жұмыс Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, компьютер, оқулықПәнаралық байланыс: Информатика. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Слайд 1Сабақтың тақырыбы: Логарифмдік функция

және олардың қасиеттері

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға логарифмдік функциялардың қасиеттерімен таныстырып, дағды деңгейін жетілдіру, білім дәрежесін анықтау және бағалауға дайындық жасап, есептер шығаруда қолдана білуге үйрету.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін жан - жақты арттыру арқылы интелектуалдық мүмкіндіктерін, шығармашылдығын, өз бетімен білім алу, өзін - өзі тексеру қабілеттерін алгебра пәніне қызығушылықтарын арттырып, интерактивті технологияны қолдана білуге дағдыландыру.
Тәрбиелік: Оқушылар өз жетістіктерін бағалай білуге, пәнге қызығушылығын арттыру арқылы, білімпаздыққа адамгершілікке, елжандылыққа, бәсекеге қабілеттілікке тәрбиелеу

Сабақтың тақырыбы:   Логарифмдік функция

Слайд 2Сабақтың түрі: Дәстүрлі
Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың әдісі: Практикалық жұмыс

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, компьютер, оқулық
Пәнаралық байланыс: Информатика.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.
оқушылардың назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылардың өткен материалды
қаншалықты меңгергендігін тексеру .

Пайдаланылған әдебиеттері: Алгебра және анализ
бастамалары (гуманитарлық бағыт),
Алгебра және анализ бастамалары
(Колмогоров), Алгебра және анализ
бастамалары (жаратылыстану бағыт).

Сабақтың түрі: Дәстүрлі Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгертуСабақтың әдісі: Практикалық жұмыс  Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, компьютер,

Слайд 3С а б а қ т ы ң к е

з е ң д е р і: 1.Ұйымдастыру. 2.Үй тапсырмасын тексеру. 3. Жаңа сабақты түсіндіру. 4. Жаңа сабақты бекіту
5. Есеп шығарту 6.Үйге тапсырма. 7. Бағалау.
С а б а қ т ы ң  к е з е ң д е р

Слайд 4Қазақстан халқы ассамблеясы
Қазақстан халқы Ассамблеясы - 1995 жылғы 1 наурызда Қазақстан

Республикасының Президентінің Жарлығымен Мемлекет басшысы жанындағы консультативті-кеңесші орган. Ел Президенті  Н.Ә.Назарбаев  Қазақстан халқы Ассамблеясын құру идеясын алғаш рет  1992 жылы Тәуелсіздіктің бірінші жылына арналған Қазақстан халқының бірінші форумында жариялады. Мұндай институтты құру қажеттілігі саяси тұрғыдан, сондай-ақ жаңадан құрылған, тәуелсіз, полиэтносты, поликонфессиялық мемлекеттің тұрақты дамуы тұрғысынан туындаған еді. Аталған бастама мәдениет аралық диалогты нығайтудың жаңа кезеңінің негізін қалап, этносаралық қатынастарды дамыту мәселелерін жоғары деңгейде шешуге мүмкіндік жасайтын әлемдік тәжірибедегі тың бағыт болып табылды. Он жеті жылдық тарихында Ассамблея қарқынды дамып, елеулі өзгерістерді бастан кешірді. Оның дамуы барысында Н.Назарбаевтың этносаралық толеранттылық және қоғамдық келісімнің қазақстандық үлгісі қалыптасты.
Қазақстан халқы ассамблеясыҚазақстан халқы Ассамблеясы - 1995 жылғы 1 наурызда Қазақстан Республикасының Президентінің Жарлығымен Мемлекет басшысы жанындағы

Слайд 5Қ а й т а л а у с ұ

р а қ т а р ы :
1. а санының n-ші дәрежелі түбірі деп.
2. Иррационал теңдеулер деп.
3. Рационал көрсеткшті дәреже дегеніміз не?.
4. Көрсеткіштік теңдеулер дегеніміз не?
5. Көрсеткіштік теңсіздіктер дегеніміз не?.
Қ а й т а л а у  с ұ р а қ т а р

Слайд 6 1)


2)

3)

4)


5)
1)

Слайд 7 Ассамблея туралы Заң
2008 жылғы 20 қазанда Қазақстан Республикасының «Қазақстан халқы

Ассамблеясы туралы» Заңына қол қойылды. Осы заң этносаралық қатынастар саласындағы негізгі принциптерді айқындай отырып, Қазақстан халқы Ассамблеясы мен оның құрылымдарының мәртебесін заң деңгейінде бекітті. Этносаралық қатынастар субъектілерінің жұмысының елімізде жүргізіліп келе жатқан саяси бағытпен үндес жаңа жүйесін қалыптастырды.
Заң Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік ұлттық саясатты іске асыруға, қоғамдық-саяси тұрақтылықты қамтамасыз етуге, мемлекеттік және қоғамның азаматтық институттарының этносаралық қатынастар саласындағы өзара іс-қимылының тиімділігін арттыруға бағытталған Қазақстан халқы Ассамблеясының жұмысын ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
Заңға сәйкес Қазақстан халқы Ассамблеясы ол–заңды тұлға құрылмай, Қазақстан Республикасының Президенті құратын, мемлекеттік ұлттық саясатты әзірлеуге және іске асыруға ықпал ететін мекеме.
Ассамблеяның мақсаты қазақ халқының топтастырушы рөлін арқау ете отырып, қазақстандық патриотизм, Қазақстан халқының азаматтық және рухани-мәдени ортақтығы негізінде қазақстандық азаматтық бірегейлікті және бәсекеге қабілетті ұлтты қалыптастыру процесінде Қазақстан Республикасында этносаралық келісімді қамтамасыз ету болып табылады.
Ассамблея туралы Заң2008 жылғы 20 қазанда Қазақстан Республикасының «Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы» Заңына қол қойылды. Осы

Слайд 8 Дұрыс жауабын тап.
1)

a) 5
2) b) 22
3) c) 1
4)
d)

5) e) 6


 




)


Дұрыс жауабын тап.		1)

Слайд 9A) -6; 6 B) түбірі жоқ. C)

-5; 5

A) -1; 2 B) 2; C) -1 .

A) -2; 2 B) -10; 10 C) түбірі жоқ.

A) 2 B) 1 C) 0.

A)1 B) -4 C) -1

Үй тапсырмасын тексеру Тест

1.

1.

1.

1.

1.

A) -6; 6	  B) түбірі жоқ.	    C) -5; 5

Слайд 10Жаңа сабақты түсіндіру.
Логарифм

теңдеуіне, және қайта оралайық. Алдыңғы бапта көрсетілгендей, бұл теңдеудің болғанда шешімдері болмайды, тек болғанда жалғыз ғана түбірі болады. Сол түбірді болатын санының логарифмі деп атайды және былай
белгілейді яғни

Анықтама. санының негізі болғандағы логарифмі дегеніміз - саны шығу үшін негіз шығарылатын дәреже көрсеткіш.
Логарифмнің белгіленуі -
мұндағы а – логарифмнің негізі,

- лоарифм таңбасының ішіндегі өрнек
Оқылуы: Негізі а болатын в санының логарифмі.

Жаңа сабақты түсіндіру.Логарифм         теңдеуіне,

Слайд 11Анықтама: b санының негізі а болғандағы логарифмі дегеніміз - b саны

шығу үшін негіз а шығарылатын дәреже көрсеткіш

Логарифмнің белгіленуі -




мұндағы а – логарифмнің негізі,

- логарифм таңбасының ішіндегі өрнек

Оқылуы: Негізі а болатын в санының логарифмі.

Анықтама: b санының негізі а болғандағы логарифмі дегеніміз - b саны шығу үшін негіз а шығарылатын дәреже

Слайд 12Логарифмдердің негізгі қасиеттері.

Логарифмдердің негізгі қасиеттері.

Слайд 13Бір санының логарифмі нөлге тең
Негізі a болатын а санының

логарифмі бірге тең

Көбейтіндінің логарифмі көбейткіштердің логарифмдерінің қосындысына тең.

Бөлшектің логарифмі алымының логарифмі мен бөлімінің логарифмінің айырымына тең.

Дәреженің логарифмі дәреженің көрсеткішін негіздің логарифміне көбейткенге тең.

.

Бір санының логарифмі нөлге тең  Негізі a болатын а санының логарифмі бірге тең  Көбейтіндінің логарифмі

Слайд 14
Санның логарифмінің негізі 10 -ға тең болса, онда логарифмді санның

ондық логарифмі деп атайды және lgb арқылы белгіленеді.
Мысалы: log105=lg5.
Санның логарифмінің негізі е ≈ 2,718281828... саны болса, онда логарифм санның натурал логарифмі деп аталады. Мысалы: = ln5.
Санның логарифмінің негізі 10 -ға тең болса, онда логарифмді санның ондық логарифмі деп атайды және lgb

Слайд 151-мысал.
а)

б)

2-мысал.
негізі бойынша
санының

логарифмін табайық.
1-мысал. а)    б) 2-мысал. негізі бойынша санының логарифмін табайық.

Слайд 16Ассамблеяның негізгі міндеттері
Этносаралық қатынастар саласында мемлекеттік органдармен және азаматтық қоғам институттарымен

тиімді өзара іс-қимылды қамтамасыз ету, қоғамда этносаралық келісімді және толеранттықты одан әрі нығайту үшін қолайлы жағдайлар жасау;
Халық бірлігін нығайту, қазақстандық қоғамның негіз қалаушы құндылықтары бойынша қоғамдық келісімді қолдау және дамыту;
Қоғамдағы экстремизмнің және радикализмнің көріністері мен адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарына қысым жасауға бағытталған әрекеттерге қарсы тұруда мемлекеттік органдарға жәрдемдесу;
Азаматтардың демократиялық нормаларға сүйенетін саяси-құқықтық мәдениетін қалыптастыру;
Ассамблеяның мақсаты мен міндеттеріне қол жеткізу үшін этномәдени және өзге де қоғамдық бірлестіктердің күш-жігерін біріктіруді қамтамасыз ету;
Қазақстан халқының ұлттық мәдениетін, тілдері мен дәстүрлерін өркендету, сақтау және дамыту болып табылады.
Ассамблеяның негізгі міндеттеріЭтносаралық қатынастар саласында мемлекеттік органдармен және азаматтық қоғам институттарымен тиімді өзара іс-қимылды қамтамасыз ету, қоғамда

Слайд 17№ 476 есеп (Колмогоров)

А деңгей

б)

в)

г)

№ 197 есеп (Жаратылыстану бағыты)

а)

б)

в)

г)

№ 199 есеп (Жаратылыстану бағыты)

а)

б)

в)

г)

№ 479 есеп (Колмогоров)

а)

б)

в)

г)

№ 476 есеп (Колмогоров)         А   деңгей б)

Слайд 18а)
в)
г)
№ 480 есеп (Колмогоров)
а)
а)
а)
б)


б)

б)

в)

в)

в)

г)

г)

г)

б)

№ 202 есеп (Жаратылыстану бағыты)

№ 204 есеп (Жаратылыстану бағыты)

5,


a=5

64 ,

, 28, a=2

7,

, 49, a=7

, 4,

, a=2;

№ 484 есеп (Колмогоров)

В деңгей

а) в) г) № 480 есеп (Колмогоров) а) а) а) б) б) б) в) в) в) г)

Слайд 19б)
а)
в)
г)
№ 485 есеп (Колмогоров)
а)
б)
в)


г)

206 есеп (Жаратылыстану бағыты)

а)

б)

в)

г)

№ 496 есеп (Колмогоров)



С деңгей

б) а) в) г) № 485 есеп (Колмогоров) а) б) в) г) 206 есеп (Жаратылыстану бағыты) а)

Слайд 20 4. Жаңа сабақты бекіту Дұрыс жауабын тап.
Iog2х=3


Iog5х=4
Iog4х=2
Iog6х=3

8
625
16
216

4. Жаңа сабақты бекіту   Дұрыс жауабын тап.Iog2х=3  Iog5х=4Iog4х=2Iog6х=3  862516216

Слайд 21Теңдігін тап:

Log 216 =
Log5 1 =
Log5 25 =
Log3 81 =
Log0,2 0,04

=
Log7 343 =


Теңдігін тап:Log 216 =Log5 1 =Log5 25 =Log3 81 =Log0,2 0,04 =Log7 343 =

Слайд 22Бекіту сұрақтары.
1.
қалай оқимыз?
2. lgх қалай атайды?
3. lnх қалай атайды?


4.

=

5.

=

6. log(ху)=

7.

=

6. log(ху)=

=

8.

=

Бекіту сұрақтары. 1.қалай оқимыз?2. lgх  қалай атайды?3. lnх қалай атайды? 4. =5. =  6. log(ху)=

Слайд 234. Миға шабуыл. (Ауызша есеп.)
Оқушыларға ауызша тапсырма беріледі.


= 5

= *

=2


4. Миға шабуыл. (Ауызша есеп.)  Оқушыларға ауызша тапсырма беріледі. = 5  = *

Слайд 246 .Ой толғаныс. «Шапшаңдық»
Тест тапсырмасы:

А) 2 В) 3 С) -4 D)

4

А) 5 В) 4 С) 1 D) 3


А) 3 В) 2 С) 10 D) 20
х-тін мәнін тап, егер

А) 5 В) 10 С) 100 D) 9

6 .Ой толғаныс. «Шапшаңдық» Тест тапсырмасы:А) 2		В) 3 		С) -4 		D) 4  А) 5

Слайд 256. Үйге тапсырма. № 477; №478; № 486 (Колмогоров),

№200; №201; № 203; №205; № 210 (Гуманитарлық бағыт)есептерін шығарып келу 7. Бағалау.
6. Үйге тапсырма. № 477; №478;  № 486 (Колмогоров),  №200; №201; № 203;  №205;

Слайд 26Логарифмдік функцияның қасиеттері

Логарифмдік функцияның қасиеттері

Слайд 27График

График

Слайд 28 а) Ауызша жұмыс («Ой шақыру» стратегиясы )
Функция графигі

және түзумен шектелген боялған қисық сызықты трапецияның ауданының формуласын жазу.
а) Ауызша жұмыс («Ой шақыру» стратегиясы )Функция графигі және түзумен шектелген боялған қисық сызықты

Слайд 32ә) Жұппен жұмыс («Миға шабуыл» стратегиясы).
Жұппен жұмыс № 1
Тапсырма: Боялған

фигураның ауданын есептеңдер.
ә)  Жұппен жұмыс («Миға шабуыл» стратегиясы).Жұппен жұмыс № 1Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.

Слайд 33Жұппен жұмыс № 2
Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.

Жұппен жұмыс № 2Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.

Слайд 34Жұппен жұмыс № 3
Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.

Жұппен жұмыс № 3Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.

Слайд 35Жұппен жұмыс № 4
Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.

Жұппен жұмыс № 4Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.

Слайд 36Логарифм қасиеттері:

Логарифм қасиеттері:

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть