Презентация, доклад на тему Бейнелеу өнерінен презентация Илюстрация

Содержание

Типі :дәстүрліТүрі: аралас сабақКөрнекілік: суреттер, кітаптар, тестер, слайтты суреттер.Пәнаралық байланыс: ана тілі, көркем әдебиеттер, музыка.Ұйымдастыру кезеңі:Ұйымдастыру кезеңі:А)Оқушыларды түгендеу.Оқушылар құрал- жабдықтарын түгендеу, назарын сабаққа аудару.Ә) Психологиялық трениг “Жұлдыз болып жанамыз” Ертегі құрастыру. Балалар екі топқа бөлінеді, әр

Слайд 1Мақсаты:
Оқушылардың өнер шығармалары мен әлемді бейнелі қабылдауда жан-жақты білім беру.
Міндеті:
Оқушылардың

көркемдік шығармашылық қабілетін және ой қиялын, көркемдік-бейнелі ойлауын, дербес шығармашылық іс-әрекетті қалыптастырып дамыту.
Мақсаты:Оқушылардың өнер шығармалары мен әлемді бейнелі қабылдауда жан-жақты білім беру.Міндеті: Оқушылардың көркемдік шығармашылық қабілетін және ой қиялын,

Слайд 2Типі :дәстүрлі
Түрі: аралас сабақ
Көрнекілік: суреттер, кітаптар, тестер, слайтты суреттер.
Пәнаралық байланыс: ана

тілі, көркем әдебиеттер, музыка.

Ұйымдастыру кезеңі:
Ұйымдастыру кезеңі:
А)Оқушыларды түгендеу.
Оқушылар құрал- жабдықтарын түгендеу, назарын сабаққа аудару.
Ә) Психологиялық трениг “Жұлдыз болып жанамыз” Ертегі құрастыру. Балалар екі топқа бөлінеді, әр топқа бір ертегінің аты айтылады. Әр оқушы бір парақ қағазға бірінші бала салып бастаған суретті толықтырып салады. Жұмыстың аяғында қай топта жақсы, мағыналы сурет шығады, сол топ жеңімпаз болып саналады.
Осындай ойындар оқушыларың дамуында үлкен роль атқарады.
Типі :дәстүрліТүрі: аралас сабақКөрнекілік: суреттер, кітаптар, тестер, слайтты суреттер.Пәнаралық байланыс: ана тілі, көркем әдебиеттер, музыка.Ұйымдастыру кезеңі:Ұйымдастыру кезеңі:А)Оқушыларды

Слайд 4Үй тапсырмасы: Матрица
Үй тапсырмасын пысықтау:
Матрица дегеніміз не?
Матрицаның орындалу технологиясын кім айтады?
Матрицамен

орындалған жұмыстарын тексеру.Бағалау.


Үй тапсырмасы: МатрицаҮй тапсырмасын пысықтау:Матрица дегеніміз не?Матрицаның орындалу технологиясын кім айтады?Матрицамен орындалған жұмыстарын тексеру.Бағалау.

Слайд 6Жаңа сабақты меңгеруге дайындау .
Жақын арада кім кітапханадан кітап жаздырып алды?
Кітап

сыртындағы суретті сипатта.
Міне бүгін осы кітаптар мен әңімелерді суреттерді сипаттайтын өнер түрі мен танысамыз.

Жаңа сабақты меңгеруге дайындау .Жақын арада кім кітапханадан кітап жаздырып алды?Кітап сыртындағы суретті сипатта. Міне бүгін осы

Слайд 7
Тақырыбы: Иллюстрация дегеніміз не?
Иллюстрация-латын сөзі “жарықтандырушы” деген мағынаны білдіреді.
Кітап суретін салатын

суретшіні “көркемдеуші” деп атайды.
Тақырыбы: Иллюстрация дегеніміз не?   Иллюстрация-латын сөзі “жарықтандырушы” деген мағынаны білдіреді.Кітап суретін салатын

Слайд 8Илюстрацияланған кітап графикалары

Илюстрацияланған кітап графикалары

Слайд 9Қазақстан кәсіпқой көркемдеуші суретшілер.

Қазақстан кәсіпқой көркемдеуші суретшілер.

Слайд 10Айша Ғалымбаева ұлттық кітаптарға илюстрациялады.

Айша Ғалымбаева ұлттық кітаптарға илюстрациялады.

Слайд 11Сахи Романов. “Ертегілер елі”, “Тазша бала”

Сахи Романов. “Ертегілер елі”, “Тазша бала”

Слайд 12Әмен Абжанұлы Хайдаров “Қарлығаштың құйрығы неге айыр” “Қожанасыр”

Әмен Абжанұлы Хайдаров “Қарлығаштың құйрығы неге айыр” “Қожанасыр”

Слайд 13Тайбурыл
Мысалы:
Асыл бурыл жөнелді.
Қарсы келген қабақтан
Қарғып басып жөнелді.
Сеңгір-сеңгір таулардан
Секірте басып жөнелді.
Ол

төбе мен бұл төбе,
Одан да өтіп жөнелді
Тайбурыл Мысалы:Асыл бурыл жөнелді.Қарсы келген қабақтанҚарғып басып жөнелді.Сеңгір-сеңгір тауларданСекірте басып жөнелді.Ол төбе мен бұл төбе,Одан да өтіп

Слайд 14Игеру:
Тақтада дискі арқылы ертегі айтылады, сол ертегі желісі бойынша балалар суреттейді.
Ерте,

етре ертеде.
Ешкі жүні бөртеде.
Қырғауылдың құйрығы ұзын болыпты.
Балақ жүні ұзын болыпты.
Игеру:Тақтада дискі арқылы ертегі айтылады, сол ертегі желісі бойынша балалар суреттейді.Ерте, етре ертеде.Ешкі жүні бөртеде.Қырғауылдың құйрығы ұзын

Слайд 15Алдар көсе
Кел сынайық:
Артық кем қып асырмай,
Шын айтқанда жасырмай:
Таспен ұрып жібердлім,
Тоқал астындағы

басындай,
Былш ете түсті йленіп,
Бәйбіше астындағы нанындай,
Өтірік болса сақалым жұлынсын,
Қыз астындағы тырнадай-
Бәрі де осыны көріп келдім,
Асыңды асшы ұрламай.
Алдар көсеКел сынайық:Артық кем қып асырмай,Шын айтқанда жасырмай:Таспен ұрып жібердлім,Тоқал астындағы басындай,Былш ете түсті йленіп,Бәйбіше астындағы нанындай,Өтірік

Слайд 16Айбаты күшті айуанның қасына қайтып жақындар?
Тарығып.......... Сөйледі.
-Алдымда ағам, артымда
Сүйеніп жүрген інім

жоқ,
Айналуға жерім тар
Осыдан жетсем ажалым.....
Айбаты күшті айуанның қасына қайтып жақындар?Тарығып.......... Сөйледі.-Алдымда ағам, артымдаСүйеніп жүрген інім жоқ,Айналуға жерім тарОсыдан жетсем ажалым.....

Слайд 17Үйге тапсырма: Ертегіні көп сериалды етіп орындаймыз
1. кітаптың беті
2. басты

кейіпкердің іс-әрекеті.
3. Оқиғаны ашатын сурет.
4.Оқиғаның аяқталуы.
Үйге тапсырма: Ертегіні көп сериалды етіп орындаймыз 1. кітаптың беті2. басты кейіпкердің іс-әрекеті.3. Оқиғаны ашатын сурет.4.Оқиғаның аяқталуы.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть