Презентация, доклад на тему Жәй бөлшектерді қысқарту 5 сынып

Сабақтың мақсаты: А)білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу.Жай бөлшектердің қасиеттерін пайдаланып, жай бөлшектерді қысқартуды үйрету. Б) дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. Ой- өрісін кеңейту, теориялық білімдерін практикада қолдана

Слайд 15- сынып математика

Жай бөлшектерді қысқарту

Токмолдаева Жанна Галымжановна
Шу қаласы №40 орта

мектебі
5- сынып математикаЖай бөлшектерді қысқартуТокмолдаева Жанна Галымжановна Шу қаласы №40 орта мектебі

Слайд 2Сабақтың мақсаты: А)білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу.Жай

бөлшектердің қасиеттерін пайдаланып, жай бөлшектерді қысқартуды үйрету. Б) дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. Ой- өрісін кеңейту, теориялық білімдерін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру. В) тәрбиелік: Оқушылардың ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу.
Сабақтың мақсаты:  А)білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу.Жай бөлшектердің қасиеттерін пайдаланып, жай бөлшектерді

Слайд 3Сабақтың түрі: қайталау Сабақтың типі: проблемалық оқыту Сабақтың әдісі:Үш өлшемді әдістемелік жүйе Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі II.Үй жұмысын тексеру III.Көпір тапсырмалары IV. II кезең V. III кезең - кері байланыс VI.Бекіту VII.Ұйге тапсырма VIII.Бағалау
Сабақтың түрі: қайталау Сабақтың типі: проблемалық оқыту Сабақтың әдісі:Үш өлшемді әдістемелік жүйе Сабақтың барысы:  I.Ұйымдастыру кезеңі

Слайд 4 1. Үлес дегеніміз не? 2. Жай бөлшектің алымы

дегеніміз не? 3. Жай бөлшектің бөлімі дегеніміз не? 4. Санның бөлшекпен берілген бөлігін қалай табамыз? 5. Бөлшекпен берілген бөлігі бойынша санды қалай табамыз? 6. Қысқартылатын бөлшектер? 7. Қысқартылмайтын бөлшектер?
1. Үлес дегеніміз не? 2. Жай бөлшектің алымы дегеніміз не?  3. Жай

Слайд 5Бос орынға қажетті сөзді жаз: Тең бөліктер _______ деп аталады. Санның

бөлшекпен берілген бөлігін табу үшін, санды сол бөлшектің ________ бөліп, нәтижесін бөлшектің алымына ________ керек. Бөлшекпен берілген бөлігі бойынша санды табу үшін, ______ сәйкес санды бөлшектің алымына бөліп, нәтижесін бөліміне _________ керек. Бөлшектің алымын да, бөлімін де олардың ортақ бөлгішіне (1-ден өзге) бөлуді ______________ деп атайды.
Бос орынға қажетті сөзді жаз:  Тең бөліктер _______ деп аталады.  Санның бөлшекпен берілген бөлігін табу

Слайд 6Неліктен біз жай бөлшекті қысқартылатын жай бөлшек дейміз?
Неліктен біз қысқартылмайтын бөлшек

дейміз?
Неліктен біз жай бөлшекті қысқартылатын жай бөлшек дейміз?Неліктен біз қысқартылмайтын бөлшек дейміз?

Слайд 8 № 450 Бос орынға тиісті санды жаз:

1)

4)

2) 5)


3)





№ 450   Бос орынға тиісті санды жаз:1)

Слайд 10№ 461 қысқартылмайтын бөлшек түрінде жаз

мұндағы х=35, 11.

мұндағы х=26, 2

мұндағы у=18, 31




№ 461 қысқартылмайтын бөлшек түрінде жаз

Слайд 11Бекіту: Сөзжұмбақ

қысқарт.
Бөлшек

сызығының төменгі жағында орналасқан сан
Бөлшек сызығының жоғарғы жағында орналасқан сан
қысқарт
Өзара тең бөліктер
Бос орынға сан қой.




Бекіту:      Сөзжұмбақ    қысқарт.Бөлшек сызығының төменгі жағында орналасқан санБөлшек сызығының

Слайд 12Үйге тапсырма: №464
Бағалау:

Үйге тапсырма:  №464 Бағалау:

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть