Презентация, доклад на тему Жай бөлшектерді азайту

Содержание

Тақырыбы: ”Жай бөлшектерді азайту”.Сабақтың мақсаты: а) Оқушылардың білімдерін дамыту. ә) Пәнге қызығушылығын арттыру.

Слайд 15-сынып
Шәкәрім атындағы жалпы орта мектебі
Тақырыбы:Жай бөлшекті азайту.
5-сынып
Дайындаған:Нурлыбаев Ерлан

5-сыныпШәкәрім атындағы жалпы орта мектебіТақырыбы:Жай бөлшекті азайту.5-сыныпДайындаған:Нурлыбаев Ерлан

Слайд 2Тақырыбы: ”Жай бөлшектерді азайту”.
Сабақтың мақсаты: а) Оқушылардың білімдерін дамыту.

ә) Пәнге қызығушылығын арттыру.
б) Уақытты ұтымды пайдаланып, көп есептер шығару.
Сабақтың көрнекілігі: Слайдтар.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру.
1-қадам: Ой қозғау /Ортақ жеке жұмыс/
2-қадам: Тұсаукесер
3-қадам: Оқулықпен жұмыс
4-қадам: Мұғалім – оқушы /жұптық жұмыс/
5-қадам: Тест жұмысы /жеке жұмыс/
6-қадам: Сергіту
7-қадам: Логикалық есептер
8-қадам: Бағалау, қорытындылау

Тақырыбы: ”Жай бөлшектерді азайту”.Сабақтың мақсаты: а) Оқушылардың білімдерін дамыту.

Слайд 3



Бөлімдері
бірдей
бөлшектерді
азайту
ережесін
білетін
болады


(барлығы);

Бөлімдері
әртүрлі
бөлшектерді
азайту
ережесін
білетін
болады
(барлығы);

Есеп
шығаруда
ережені
қолдана
алатын
болады
(көпшілігі);

Бөлімдері
бірдей және
әртүрлі
бөлшектерді
азайту
ережесін
өздері
құра алады
(көпшілігі);

Жай
бөлшекті
азайтуға
айналадан
мысал
келтіре
алады
(кейбіреуі);

Өзгенің
және
өзінің
жұмысына
баға бере
алады
(кейбіреуі);

Білу:

Түсіну:

Қолдану:

Талдау:

Жинақтау:

Бағалау:

Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережесін білетін болады (барлығы); Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді азайту ережесін білетін болады

Слайд 4Ұйымдастыру кезеңі

Ұйымдастыру кезеңі

Слайд 51-қадам: Ой қозғау /Ортақ жеке жұмыс/
2-қадам: Тұсаукесер
3-қадам: Оқулықпен жұмыс
4-қадам:

Мұғалім – оқушы /жұптық жұмыс/
5-қадам: Тест жұмысы /жеке жұмыс/
6-қадам: Сергіту
7-қадам: Логикалық ойын есептері
8-қадам: Бағалау, қорытындылау
1-қадам: Ой қозғау /Ортақ жеке жұмыс/ 2-қадам: Тұсаукесер 3-қадам: Оқулықпен жұмыс4-қадам: Мұғалім – оқушы /жұптық жұмыс/5-қадам: Тест

Слайд 6Ой қозғау /ортақ жеке жұмыс/

Ой қозғау /ортақ жеке жұмыс/

Слайд 7*
1. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?

*1. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?

Слайд 82. Бөлімдері әр түрлі
бөлшектер
қалай қосылады?

2. Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады?

Слайд 9*
3. Аралас сандар қалай қосылады?

*3. Аралас сандар қалай қосылады?

Слайд 10Тұсаукесер

Тұсаукесер

Слайд 11 Болат қарбызды тең 5 бөлікке бөлді. Оның 3 бөлігін

ыдысқа салып, 1 бөлігін жеді. Ыдыста қарбыздың неше бөлігі қалды?
Болат қарбызды тең 5 бөлікке бөлді. Оның 3 бөлігін ыдысқа салып, 1 бөлігін жеді. Ыдыста

Слайд 122 шеңбер берілген. Осы шеңберлердің бөлігін алып тастағанда

неше бөлігі қалады?
2 шеңбер берілген. Осы шеңберлердің    бөлігін алып тастағанда неше бөлігі қалады?

Слайд 13 - Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтқанда азайғыштың алымынан

азайтқыштың алымын азайтып, алым етіп жазып, ал сол бөлімнің өзін қалдыру керек.

- Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді азайту үшін:
бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіру керек;
бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережесі бойынша азайту амалын орындау керек.

- Натурал саннан бөлшекті азайтқанда азайғыш натурал санды азайтқыш бөлшектің бөліміне тең бұрыс бөлшек ретінде жазу керек.

Жай бөлшектерді азайту

- Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтқанда азайғыштың алымынан азайтқыштың алымын азайтып, алым етіп жазып,

Слайд 14Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту.


Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту.


Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді азайту.
Натурал саннан

бөлшекті азайту.


Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту.Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту.Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді азайту.Натурал саннан бөлшекті азайту.

Слайд 15











Оқулықпен жұмыс
№659

Оқулықпен жұмыс №659

Слайд 161-топқа №660 (1,4,7,10)
2-топқа №660 (2,5,8,11)
3-топқа №660 (3,6,9,12)
Мұғалім – оқушы /жұптық жұмыс/


1-топқа №660 (1,4,7,10)2-топқа №660 (2,5,8,11)3-топқа №660 (3,6,9,12)Мұғалім – оқушы /жұптық жұмыс/

Слайд 17
ТЕСТ

ТЕСТ

Слайд 18І топ: Таңдау тесті
ІІ топ: Cәйкестендіру тесті
ІІІ топ: Толықтыру тесті

І топ: Таңдау тестіІІ топ: Cәйкестендіру тестіІІІ топ: Толықтыру тесті

Слайд 19І топ:
Таңдау
ІІ топ:
Cәйкестендіру
ІІІ топ:
Толықтыру




І топ: ТаңдауІІ топ: CәйкестендіруІІІ топ: Толықтыру

Слайд 20Сергіту сәті

Сергіту сәті

Слайд 211.Үш тауық үш күнде үш жұмыртқа береді.? 6 тауық 6 күнде

неше жұмыртқа береді. 4 тауық 9 күнде ше? 2. Үш еселенген қырық пен бестің көбейтіндісі неге тең
3. Қай уақытта бөлінгіш пен бөлінді тең болады?
4. Бір жанұяда бес ұл бар. Олардың әрқайсысының қарындасы бар.Сол жанұяда қанша бала бар?
5.Інісінің 14 асығы бар,ағасының одан 5 асығы артық.Екеуінде неше асық бар?
6. Бөлмедегі әр бұрышта бір мысықтан жәнеоған қарама-қарсы үш мысықтан отырса, бөлмеде неше мысық бар?
7. Допты лақтырғанда, доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек?
1.Үш тауық үш күнде үш жұмыртқа береді.? 6 тауық 6 күнде неше жұмыртқа береді. 4 тауық 9

Слайд 22 - Мен казақпын мың өліп, мың тірілген
- Тәуелсіз ел

тірегі-білімді ұрпақ

- Тәуелсіздік аңсаған арман, қол жеткен мұрат

- Мен казақпын мың өліп, мың тірілген - Тәуелсіз ел тірегі-білімді ұрпақ - Тәуелсіздік аңсаған арман,

Слайд 23

Бағалау Қорытындылау

Бағалау Қорытындылау

Слайд 24Үйге тапсырма:
№661-667.

Үйге тапсырма:№661-667.

Что такое shareslide.ru?

Это сайт презентаций, где можно хранить и обмениваться своими презентациями, докладами, проектами, шаблонами в формате PowerPoint с другими пользователями. Мы помогаем школьникам, студентам, учителям, преподавателям хранить и обмениваться учебными материалами.


Для правообладателей

Яндекс.Метрика

Обратная связь

Email: Нажмите что бы посмотреть